Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale wtedy dochodzą problemy z paskami.

W jednej pasówce praktykowałem "normalny" pasek nie stwarza problemu


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, przy cienkim pasku nie będzie problemu, ale przy grubym "pachu" chyba nic z tego nie wyjdzie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, przy cienkim pasku nie będzie problemu, ale przy grubym "pachu" chyba nic z tego nie wyjdzie.

Też tak myślę - a zakładania cienkiego do tego zegarka nawet nie biorę pod uwagę...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, przy cienkim pasku nie będzie problemu, ale przy grubym "pachu" chyba nic z tego nie wyjdzie.

 

 

Też tak myślę - a zakładania cienkiego do tego zegarka nawet nie biorę pod uwagę...

Mam na grubym ,"panikujecie" ;)  niepotrzebnie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no dopiero po obejrzeniu rysunku u mnie zaiskrzyło. A ile wynosi ta różowa odległość między kopertą i teleskopem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na grubym ,"panikujecie" ;)  niepotrzebnie.

 

Tak dla uspokojenia ;), wklej jakieś zdjęcie zegarka z grubym paskiem i wygiętymi teleskopami.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uspokojenia ;), wklej jakieś zdjęcie zegarka z grubym paskiem i wygiętymi teleskopami.  

 

Też chętnie zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe, ile by wystarczyło. Może któryś z kolegów pomiar zrobi? Ja akurat nie mam grubego pasiora do takiego eksperymentu. Jak ustalimy, ile wystarczy, to po odppowiedzi Heńka będziemy mieli jasność i albo zostawimy przelotówkę, albo przesunie my otwory bez przelotu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moletowanie na kopercie nie za gęste?


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moletowanie na kopercie nie za gęste?

 

Zgodne z moletowaniem na pistolecie w 100%, nawet kierunek. Nie grzebmy już przy tym bo nigdy tego zegarka nie ukończymy. Można poprawiać pewne elementy w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak to nie mam pytań!:)


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem rys techniczne visa, skomplikowane pieruństwo będzie. Jeszcze niewielkie poprawki trzeba nanieść.

 

To moletowanie na bezelu to w końcu w którą stronę ma być pochylone ? i jaki punkt odniesienia przyjąć ?

 

na obecną chwile koperta bez osłony koronki ma 43mm, z osłoną 45,5mm, lug to lug 51mm.

 

Waham sie co do rozmieszczania otworów na pasek oraz tej wkładki bezela. Nie wiem czy na pewno iść w tą ebonitową wkładkę czy zrobić to moletowanie po prostu w metalu. hmm

 

Co do lumy, to dostałem odpowiedź że to zbyt małe zamówienie i dostawca lumy z Japonii odrzuci im to. Napisałem ile konkretnie muszą zamówić tej masy, to najwyżej zapłacę nadwyżkę :-(

 

Najwyżej luma zostanie na inne projekty ;) Albo popakujesz po 5g i sprzedasz na forum, chętnych napewno mało nie będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uspokojenia ;), wklej jakieś zdjęcie zegarka z grubym paskiem i wygiętymi teleskopami.  

 

 

Też chętnie zobaczę.

tylko bez ocen mojej "produkcji" proszę- to pierwsza pasówka wykonana w domu lata temu.... :)

post-48316-0-30274200-1421866021_thumb.jpgpost-48316-0-29857500-1421865997_thumb.jpg

 

szerokość paska przy uszach 24mm,szerokość między uszami mierzona w linii prostej 22mm

 

wyglada ogromnie na nadgarstku bo mechanizm z kieszonki...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cook! sam to wydziergałeś?! Jestem na forum relatywnie od niedawna, ale im dłużej, tym bardziej mnie zaskakujesz! I zawsze pozytywnie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook! sam to wydziergałeś?! Jestem na forum relatywnie od niedawna, ale im dłużej, tym bardziej mnie zaskakujesz! I zawsze pozytywnie! ;)

przeszklonego tyłu nie widziałeś..... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko bez ocen mojej "produkcji" proszę- to pierwsza pasówka wykonana w domu lata temu.... :)

attachicon.gifhamilton (2).jpgattachicon.gifhamilton.JPG

 

szerokość paska przy uszach 24mm,szerokość między uszami mierzona w linii prostej 22mm

Świetna pasówka - szkoda tylko że w naszej sprawie niewiele mówi. Można  zamawias gięte teleskopy ale do zegarka o militarnym charakterze jakos nie bardzo mi to pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna pasówka - szkoda tylko że w naszej sprawie niewiele mówi. Można  zamawias gięte teleskopy ale do zegarka o militarnym charakterze jakos nie bardzo mi to pasuje.

Uważam że wręcz przeciwnie :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować, poczekam na dane od Henia, najwyżej się zrobi podcięcie koperty i będzie gitara.

Co do takich wygiętych pasków, trzeba by najpierw zapytać naszych pasko-makerów czy potrafią tak urobić grubą militarną skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować, poczekam na dane od Henia, najwyżej się zrobi podcięcie koperty i będzie gitara.

Co do takich wygiętych pasków, trzeba by najpierw zapytać naszych pasko-makerów czy potrafią tak urobić grubą militarną skórę.

Jak pisałem wczesniej-tu nic nie trzeba urabiać,tylko określić szerokosc paska przy uszach "po łuku".. a nie miedzy uszami,skóra jest elastyczna


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy ktos bedzie chcial wrzucic NATO? W domu obejrze rys na komputerze ale średnio widzą mi sie takie manewry z gięciem teleskopów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek każdy się dopasuje no chyba że będzie wyjątkowo gruby.

Nie  wydaje mi się to praktyczne ze względu na to że gięty teleskop ma większe tendencje do "wypadania"

Wiem że dla większosci to będzie zegarek militarny do tyrania  w biurze ale jednak paru z nas założy na  paintball, strzelnicę, mtb  lub tp.

Wiem oczywiscie że od tego jest G ale jednak nie robimy repliki do trzymania w gablotce a przynajmniej niektórzy mają zapewne zamiar intensywnie go użytkować  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z podcinaniem koperty nic nie kombinował. Jak kształt uszu przemawia za tym, żeby otwory nie były przelotowe to ich nie róbmy. Była to dobra opcja jak nie stwarzała żadnych problemów. Według mnie nie jest to coś na tyle ważnego, żeby kombinować z kopertą. Większość zegarków ma otwory tylko od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.