Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

grebuz

DW-5600 problem z wyświetlaczem

Recommended Posts

Ostatnio w pracy zacząłem nosić DW-5600 na prawej ręce - jestem leworęczny i czasem na lewej przeszkadzał.

Zauważyłem że wyświetlacz jest zdecydowanie mniej czytelny i przyjrzałem się temu w domu. Jeśli patrzę na zegarek ułożony na stole, z góry wyświetlacz jest w miarę czytelny. Jeśli przesunę się trochę w lewo cyfry stają się wyraźniejsze, a jeśli w prawo jest coraz gorzej. Wiem, że każdy lcd ma swoj kąt optymalnego patrzenia, ale w moim zegarku nie jest on symetryczny. Wyświetlacz jest najlepiej czytelny pod kątem około 30-45 stopni jeśli patrzę na zegarek z lewej strony (mode, adjust), a najgorzej pod tym samym kątem od prawej (start/stop, light).

Do tej pory mi to nie przeszkadzało, bo jak nosiłem go na lewej ręce to patrzyłem pod właściwym kątem, ale po zmianie ręki jest wyraźnie gorzej. Zjawisko nasila się bardzo w nocy przy używaniu podświetlenia.

 

Da się to jakoś poprawić, czy taki urok egzemplarza? Bo nie sądzę, żeby był to celowy zabieg pod większość noszącą zegarki na lewej ręce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest miczel1

Może serduszko mu się kończy i czas wymienić bateryjke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka razy zauważyłem to w cyfrakach, więc rzeczywiście może być to celowy zabieg. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bateria odpada - raz, że nowa, dwa, że pod odpowiednim kątem wyświetla pięknie. Muszę znaleźć kogoś do porównania, bo byłoby śmiesznie gdyby to faktycznie była optymalizacja pod lewą rękę i odczytywanie godziny bez podnoszenia zegarka dokładnie przed oczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj w rękach GW-5600J i tu również da się zaobserwować podobne "zachowanie" wyświetlacza - patrząc od prawej, cyfry są bardziej blade i mniej kontrastowe niż przy patrzeniu z przeciwnego kierunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By adamtt
   Cześć!
   Poszukuję zegarka na co dzień. Chcę jednak, aby posiadał on tą nutę elegancji. Zainteresował mnie Casio EDIFICE EFS-S530L-5AVUEF. Będzie to dobry wybór w tym budżecie, czy może polecicie coś innego? Chciałbym ograniczyć się w budżecie 700zł.
   Dodam, że chronograf jest mi obojętny, pasek skórzany, wielkość raczej max. 43mm.
    
   Dzięki z góry
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.