Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

johnon

Który zegarek?

Recommended Posts

Dwa zegrki w różnych rozmiarach, zależy jaki masz nadgarstek

Omnis homo mendax,

si vis pacem para bellum

Seiko jest bardzo małym zegarkiem - na dzisiejsze czasy to właściwie rozmiar damski. Sprawdź obwód nadgarstka, jak radzą koledzy.

mam mały nadgarstek, nie chciałbym jednak nosić zbyt małego zegarka

Zmierz obwód i podaj konkretnie. Podpowiemy wtedy co warto.

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Nawiasem mówiąc, biorę udział w rozmowach na temat zegarków, owszem - łatwo to sprawdzić - chociaż moja skromna wiedza nie pozwala mi na epatowanie fachowymi informacjami.

Musiałbyś mieć rzeczywiście wyjątkowo chudziutką łapkę, żeby zegarek 36cm na bransolecie wyglądał u Ciebie ok.

To Seiko sobie podaruj.

Kolega w 2 tygodnie szybko się "wyszkolił" :D  :P  :lol:

Ja mam nadgarstek 18,5 cm i z powodzeniem noszę zegarki 33mm ....w przypadku zegarków rozmiar nie jest taki ważny ;) ,ważne jest jak zegarek układa się na nadgarstku.

Proponuję dokonać przymiarki...

Pozdrawiam i polecam:

post-48316-0-56665500-1404516976.jpg

Pozdrawiam, Marek

Ja mam pół centymetra mniejszy obwód od Ciebie i noszę zegarki 35 mm. Wygląda dobrze, ale to zależy też od innych wymiarów koperty (długość razem z uszami, grubość zegarka, kształt uszu). Tak jak radzi kolega warto dokonać przymiarki.

Ja mam 16,5 cm i nie wyobrażam sobie 35 mm na moim nadgarstku.

Mam Strielę 38 mm, którą jak kupowałem kilka lat temu miałem za olbrzyma, a teraz jak ponosiłem inne zegarki to ginie między włosami na ręce :)

Ale najlepiej przymierzyć jeśli byłaby taka możliwość i zobaczyć w czym się najlepiej czujesz.

Sklep jest polecany na forum i sprawdzony. Zegareczek całkiem fajny. Orient to dobra marka.

Przymierzałem inne zegarki i zegarki nawet ponad 40 mm nie wyglądają źle. Zdecydowałem się już na Orienta jednak ciągle zastanawiam się nad modelem w określonym budżecie. Co sądzicie o tym, korzystaliście kiedyś z tego sklepu?

http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-fem7k008d9-4278.html

Dobry wybór.Pokaż go jak już na ręce zagości :)

Pozdrawiam

Pozdrawiam, Marek

Przymierzałem inne zegarki i zegarki nawet ponad 40 mm nie wyglądają źle. Zdecydowałem się już na Orienta jednak ciągle zastanawiam się nad modelem w określonym budżecie. Co sądzicie o tym, korzystaliście kiedyś z tego sklepu?

http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-fem7k008d9-4278.html

Jest ok. I nie jest taki mały :)

Deus Dona Me Vi

Pochwal się zdjęciami nadgarstkowymi jak dojdzie :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • By beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.