Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
mattkozlowski0

PolJot automat 17 jewels

Recommended Posts

Cześć,

Znalazłem u siebie stary, czterdziestoletni zegarek marki Poljot...niestety jest strasznie zaniedbnay i w zasadzie zniszczony, z tym ze mechanizmy moze da sie uratowac bo momentami sekundnik dziala...Moje pytanie to czy jest mozliwa jego naprawa i czy jest sens ewentualnej naprawy no i co sadzicie o takim znalezisku? :)

pozdrawiam

Mateusz

post-72801-0-65149900-1404503030_thumb.jpg

post-72801-0-46169900-1404503080_thumb.jpg

Jeżeli nie liczą się jakieś względy "sentymentalne", to jest to bez sensu. Jest to wrak.

Pozdrawiam

Piotr

No cóż, Tarant w zasadzie wyczerpał temat, ale dodam, że w środku jest pewnie Kirowski/Poljot 2409, więc z częściami nie ma żadnego problemu, bo chyba każdy zegarmistrz ma jakiś szrot na części, ale dochodzą tu koszty ponownego chromowania koperty, no i, przede wszystkim, odnowienie tarczy. Do tego nowa koronka i szkiełko.

To są koszty kilkukrotnie przekraczające potencjalną wartość zegarka, dodatkowo po takim odnowieniu nie będzie miał żadnej wartości kolekcjonerskiej, więc jeżeli nie wchodzą w grę jakieś sentymenty to...

....napisałem to co Tarant, tylko użyłem większej ilości słów. ;)

pozdrawiam

Narfas

O nie nie! Tarant nie wyczerpał tematu...

znaleziony przez autora postu szrotek nie jest automatem! :)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Dirty Harry
      Jaki to model Miyoty? Właśnie padła - pochodzi chwilę i zatrzymuje się

Warto naprawiać czy rozsądniejsza będzie wymiana całego mechanizmu?

• By IwaUfo
      Hej. Od razu mówię że nie siedzę w temacie zegarków, nie znam się na nich. A jedynie uwielbiam styl lat 80tych i 90tych i tak się ubieram. Ostatnio zamarzył mi się oryginalny zegarek z tamtych lat (a nie współczesny inspirowany tamtym stylem). Wynalazłam więc u babci na dnie szuflady zegarek Levis taki jak na zdjęciu. Czy możecie coś więcej o nim powiedzieć? Czy to oryginał? Czy był tani czy drogi w tamtych czasach? Może jest jakaś historia z nim związana? Cokolwiek wiecie

• By Lukasz79
      Witam,
      Mam prośbę, mam taki chiński automat, Constantin Durmont, (zdjęcia w załączniku) rozleciało się łożysko i oderwał się wahnik, zegarmistrz powiedział, że potrzebny jest cały ten mechanizm na którym ten wahnik działał.
      Może mi ktoś doradzić czy mogę go gdzieś dostać lub czy ktoś może bawił się takim chińczykiem i ma części do odsprzedania?

• By Poljot17
      Dzień dobry.

Posiadam zegarek Poljot widoczny na zdjęciu. Prosiłbym kogoś kto ma pojęcie o czym mowi (pisze) o wypowiedź czy ten zegarek warto restaurować?

Pozdrawiam

• By Niusio30
      Witam, dostałam od dziadka zegarek kieszonkowy Cccp 1941-1945. Dziadek pochodzi z Ukrainy mówi że to oryginalny zegarek.
      Na internecie jest ich dużo, ale ponoć wzór z przodu na zegarze który ja posiadam jest bardzo rzadki.
      Może ktoś z was wie czy to prawda że ten model jest taki rzadki , czy jest to oryginalny zegarek?
      Nie mogę coś dodać zdjęć więc specjalnie wystawiłam go na "sprzedaż" ponieważ inaczej nie zobaczycie go.
      Wstawiam link do aukcji że zdjęciami

https://www.gumtree.pl/a-zegary/zielona-gora/rosyjski-zegarek-1941+1945/1006791597990911270368709
      Zdjęcia
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.