Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bumak

Odkurzacz Dyson - warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Po remoncie mieszkania stary odkurzacz się troszkę przegrzał i zastanawiam się nad kupnem nowego. Tu moje pytanie - czy ktoś z Was używa odkurzacza marki Dyson, czy są warte swojej ceny, czy warto ? Do odkurzania mieszkanie 60m2 i same panele. Warto inwestować tyle kasy czy sobie odpuścić ?


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zwierzęta?

Model jak rozumiem z filtrem odśrodkowym bez worków?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam tego odkurzacza, ale jeśli do ogarnięcia tylko panele, to zapewne wystarczy. Tylko pytanie, czy warto wydawać tyle kasy. Szukałbym jednak czegoś tańszego.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierząt nie mam (przynajmniej tych co widać ;) ), a  idea odkurzacza bez wymiany worków i filtrów bardzo mi się spodobała. 


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używamy, odkurzacz jest dobry ale opróżnianie śmieci nie wygląda tak jak to pokazują w tiwi , jest to trochę upierdliwe. Filter hepa tez robi dobra robotę,


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierząt nie mam (przynajmniej tych co widać ;) ), a  idea odkurzacza bez wymiany worków i filtrów bardzo mi się spodobała. 

 

 

Z filtra odśrodkowego wysypiesz piasek/drobiny.

Reszta osadza sie na filtrze i musisz to wygrzebać [włosy] albo wypłukać pod ciśnieniem.

IMO bez sensu.

 

Kup coś najprostszego z workami.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze zapytać  ;)  Dzięki


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Tak jak mówi Lawnmowerman, odśrodkowy filtr to żadna rewelacja.

 

Jak chcesz mieć maksymalną fitlrację zostaje Ci odkurzacz wodny typu Aquos - który też ma swoje wady i zalety.

 

Wyjąwszy to nikt nie pobił combo pt dobry worek i dwa filtry (wejsciowy przed komorą silnika i HEPA na końcu). Worek po wypełnieniu zamyaksz i wyrzucasz. Odśrodkowce trzeba troche poczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodny też olej. Czyści sie to podobnie jak taki z filtrem odśrodkowym.

Dodatkowo śmierdzi itp.

 

Mógłbym książke napisać o odkurzaczach. Przez 15 lat. W skrócie.

Mieszkałem w domku z teściami a teraz w mieszkaniu.

Był pies, są dwa koty.

Kilka remontów.

 

IMO najlepszy jest Karcher z workami - taki półprzemysłowy jak np.: 3.300WD

Zajeździłem Mile, Kirby, 2 Zelmery [jeden wodny], Hoover pokonał mnie brakiem części w PL.

W międzyczaie były chyba ze 3 odśrodkowe.

 

W odkurzaczu najważniejsza jest rura [ta elastyczna]. Ona najwięcej pracuje, ciągnie odkurzacz i się zgina.

Zwróć na nią uwagę. Karcher reklamował mi ja 5 razy. Ale w końcu dali taką co jest ok.

 

 

Jeżeli nie masz progów, zakamarków kup Roombe.

 

Albo jakikolwiek co ma worki [sprawdź czy są zamienniki bo ori mogą kosztować kosmos] jest w miarę cichy + ma dobrą rurę. Za 2 lata i tak sie zepsuje.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman ma racje jeżeli chodzi o rure, wbrew pozorom ona może mocno wyprowadzić z równowagi. Ja mam Dyson DC08 już leciwy, generalnie nie mam wiekszych problemów, poza tym że kabel przestał sie zwijać jak kiedyś, a rura ciagle sie zagina i zaciska.... kolejna sprawa nigdy nie "wytrzepiesz" wszystkiego z tej cześći zbiornika cyklonowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie źle nie było - przez 10 lat miałem Electroluxa ergospacea i dawał radę. Dwa lat temu za mocno pociągnąłem kabel więc automatyczne zwijanie się popsuło ale poza tym to sprawował się wyśmienicie. Teraz po remoncie zbierałem nim kurz po kuciu ścian i stał się bardzo głośny i słabiej ciągnie. Chyba pozostanę wierny marce i wybiorę jakiegoś Electroluxa. 


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja mam Dysona- jest naprawdę ok, ciągnie jak mało który, nie zatyka się, co 6 miesięcy myje filtr Hepa i tyle . Działa bez zarzutu - naprawdę przemyślana konstrukcja. Jedyny minus- nie jest zbyt cichy i trochę ciężki np do odkurzania schodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dysona. Mam chyba 6 rok, przeżył jedną budowę (śmieci budowlane) oraz dzielnie służy na codzień. Wszystko sie ładnie rozkręca do czyszczenia. Jak go kiedyś zamorduję to kolejny też będzie tej marki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie z jednym wodnym cyklonem czyli Rainbow i jest to oczywiście przepłacone ale działa. Po odkurzaniu wylewasz syf ze zbiornika, płuczesz i to wszystko. Używało go kilka rodzin równocześnie i po regulaminowym serwisie co chyba 5 lat odkurzacz działa od lat w sumie około 15 tu. Więc jeśli znajdziesz coś na tym samym patencie co Rainbow za ludzką cenę (bo cena oryginału jest przegięta, na 5 użytkowników to jeszcze miało sens) to polecam.

Oprócz normalnego odkurzacza możesz dziś kupić małe cyklony lub odkurzacze z workiem papierowym do zabudowy, nawet w mieszkaniu. Nie targasz odkurzacza tylko rurę, baniak opróżniasz raz na miesiąc czy dwa, wylot masz na zewnątrz.

Tu jest taki z workiem:

http://borysowski.com/odkurzacze/bravo.html

 

Co prawda nie wiem czy proponowanie kucia ścian tuz po remoncie to dobry pomysł :-)

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.