Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vitriol

Seiko Monster PROSPEX

Recommended Posts

Ten niebieski szczególnie fajny, choć wersja ze złotymi akcentami też niczego sobie...

Ten niebieski super, ciekawe jaka cena?

Ale najładniejszy to chyba czarny w starej pierwszej wersji 

Po pierwsze są na gumie, po drugie niebieski produkcyjnie ma srebrną koronkę, która moim zdaniem nie pasuje.

Klasycznego na bransolecie srp307j1 (wersja JP) idzie wyrwać już od 650zł.

Na dzień dzisiejszy nie widzę powodu tyle przepłacać, za te fanaberie (chociaż czarno złoty ma coś w sobie) ...

Niebieski jest świetny. Tak jak nie przepadałem za diverami, to ten jednak sprawił, że coś mi tam zaczyna pukać z tyłu głowy. 

Dla mnie 10/10.

za ile ?

Mam go u siebie za 1539zł, więc tam pewnie tak samo.

ORIS Divers 65 Movember Edition

ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition

Sprawdziłem, oficjalna cena to 1579 pln. Dziś była promocja -12%, w poprzednią sobotę -17%, w najbliższą środę -15%.
A podobno w któryś z weekendów październikowych ma być -20%. Generalnie miła pani powiedziała że z cenami zbliżają się do tych na stronie internetowej. Myślę że zdecydowany nabywca miałby szansę wynegocjować solidny rabat.

A zegarek bardzo przyjemnie leży na ręku, jak to monster :) czarna koperta daje wrażenie że jest mniejszy od stalowego monstera.

Bezel też mam bardzo przyjemny ciemno granatowy kolor, lekko błyszczący.

No i warto dodać, że pasku nareszcie nie jest plastikowy :)

ORIS Divers 65 Movember Edition

ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition

rozumiem, że ze złotymi elementami na bransolecie nie ma ?

Hm, monster za 1.750pln + opłaty? Dziękuję, postoję :) Rozumiem, że 6r15 jest lepsze od 4r36, ale mimo wszystko cena sprawia wrażenie mało atrakcyjnej.

Monster po zmianie mechanizmu i dodaniu lupki, aspiruje do poziomu Rolexa. :D  :P  Na waszym miejscu cieszyłbym się, że kosztuje przynajmniej 13x mniej. :lol:  :P

Jak lubię 6r15 tak jego odchyłki dobowe są nieprzewidywalne. Mimo wprowadzenia rewizji C to coś mi się wydaje, że ten mechanizm powinien zostać przeprojektowany od podstaw; wielki plus to rezerwa chodu /55h. O 4r36 mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Nie wiem gdzie ma korzenie, ale chyba nie w 4r15 bo to był mechanizm porażka (całe szczęście już wycofany po krótkiej karierze)...

@ Burns

4r36 to rozwinięcie 7s26 :) Z tego co czytałem, w stosunku do podstawowego "woła roboczego" ze stajni Seiko zmieniono włos... i niewiele więcej :)

większość budżetowych jest rozwinięciem czegoś,

podobnie można powiedzieć o 6r15 i tak od 1965r :)

http://seikoholics.yuku.com/topic/48/Inside-the-Seiko-6r15-with-a-comparison-to-the-7s26#.VIArFzGG_ts

Podsumowując 3x 4r36, które miałem dłużej (Pozostała mi już tylko druga rewizja Monstera) potrafiły trzymać odchyłkę dobową na poziomie +2s odkładane byle jak.

Mechanizm jest wykonany bardzo starannie, nie widzę powodów, żeby czegoś się przyczepić a jedyna widoczna różnica to 38h stabilnej pracy vs 55h w 6r15.

Pierwszy potrafi nawet dociągnąć 40-42h a drugi 65h ale po odchyłkach widać, że to już resztki sił.

Pisałem o tym w innym temacie, bardzo mocno przestała mi się podobać polityka Seiko, która nastąpiła... (kogel mogel ukierunkowany raczej na wyciągnięcie kasy, ale takie poczynania miały miejsce np składanie różnych zegarków z tego co dostępne w magazynie)

Ostatnio namierzyłem, że oryginalną NOWĄ tarczę do Seiko MarineMaster SBDX001 mogę dostać za 45E (no hallo - zegarek kosztuje ~2000$)

Widać koncerny robią nas jak mogą w balona i to nie tylko Seiko (a liczyłem, że będą inni - takie czasy)

Jedyny plus jaki jestem w stanie dostrzec z tych manewrów przy monsterze, to że trafił do katalogów i został zaklasyfikowany do serii Prospex.

Kto ma jednak głowę na karku, mam nadzieję, że nie da się omamić...

No dobrze, ale pojawienie się Monsterów należących do linii Prospex nie oznacza zaprzestania produkcji starszych modeli, prawda? Skoro na rynku będą różne wersje na różnych werkach i w różnych cenach, każdy będzie mógł wybrać to, co mu odpowiada. Być może na niektórych rynkach będą dostępne tylko określone wersje (np. tylko te "prospexowe"), ale... od czego mamy sklepy wysyłające zegarki do klientów z całego świata? :)

obawiam się że może oznaczać jeżeli przyjmą się najnowsze. Zapasów poprzedników wystarczy na dwa lata, większość zapomni o co chodziło i wszystko rozmyje się w czasie. Niby naturalna kolej rzeczy...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • By beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  

• By MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

• By JestemTuNowy
      Część wszystkim ? 
      Jestem nowym użytkownikiem forum, nie znam się na zegarkach i poszukuje porady.
      Znalazłem w domu zegarek, wiem o nim tylko tyle że jest marki Seiko i należał do mojego ojca.
      Czy ktoś mógłby powiedzieć mi co to jest za zegarek i czy opłaca się oddawać go do renowacji do zegarmistrz? (Nie biorąc pod uwagę że to pewnego rodzaju pamiatka. Chodzi mi o to czy przypadkiem cena renowacji nie przekroczy wartości nowego zegarka podobnej jakosci.

Zegarek nie działa (na 99% to wina baterii)
      Z góry dziękuję za pomoc ?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.