Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
yorki_man

PRIM – nejlepší české hodinky!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Podoba się ten primek Henizz! Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał by ktoś części mechanizm sprawny na poratowanie tego osobnika miał coś z balansem śpieszył się aż w końcu się rozleciał :/

Tylko nie wiem czy przez to spieszenie czy córka pomogła :)

 

4g283o.jpg

 

20hlt8n.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani drgij!

Częsci - jeśli dobrze widzę, bo moze to jakiś odblask - leżą pod mostkiem balansu - wypięło ci się łożysko i lata luźno - jeśli masz szczęscie, boa brakując elementy wciaż są w zegarku (a nie na dywanie).

Jesli znajdziesz wypadnięte łożysko - zegarek po prostu trzeba dać na "przegląd".

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś u zegarmistrza ten stwierdził że jest krzywy włos balansu .

Nie miał ochoty nim się zająć .

Łożysko jest jeszszce w zegarku :)

Pójdę z nim za tydzień do doktora.Zegarek kupiony kiedyś za 8 zł warto mu dać szansę bo jest w nienajgorszym oryginalnym stanie .

Prim strasznie się śpieszył normalną godzinę robił w 20 -30 minut i cykał jak wściekły dlatego nakręciłem go tylko ze 2 razy odkąd go miałem .

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywy włos z reguły da się wyprostowac, chyba ze jest mocno pogięty...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Był kiedyś u zegarmistrza ten stwierdził że jest krzywy włos balansu .

Nie miał ochoty nim się zająć .

Łożysko jest jeszszce w zegarku :)

Pójdę z nim za tydzień do doktora.Zegarek kupiony kiedyś za 8 zł warto mu dać szansę bo jest w nienajgorszym oryginalnym stanie .

Prim strasznie się śpieszył normalną godzinę robił w 20 -30 minut i cykał jak wściekły dlatego nakręciłem go tylko ze 2 razy odkąd go miałem .

 

Szukaj dawcy, prostowanie włosa nie jest łatwe a gdy jest mocno pogięty to już nie ma sensu. Nie każdy majster chce to robić, bo często mu wracają klienci, że mocno śpieszy a Ci którzy chcą temat ogarnąć to albo są mistrzami w swoim fachu albo porywają się z motyką na słońce. 

Edytowane przez Lukas_op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że włos na zdjęciu nie wygląda źle ;) Może starczy drobna korekta... Jeśli w ogóle jest krzywy, a nie np źle zamocowany...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na tym forum.

Kilka miesięcy temu kupiłem ten o to zegarek Prim.

Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o nim, (zwłaszcza interesuje mnie z którego roku, z jakich lat może być ten zegarek)

Na tarczy na samym dole jest napis CZECHOSLOVAKIA,  (Nie Ceskoslovensko, nie CSSR itd) Czy to oznacza że jest to wersja eksportowa (lepsza?)

 

Dziękuje za odpowiedź

 

 

post-108312-0-50770200-1548599227_thumb.jpg

 

post-108312-0-82797200-1548599250_thumb.jpg

 

post-108312-0-70932100-1548599268_thumb.jpg

 

post-108312-0-23552200-1548599286_thumb.jpg

 

post-108312-0-64059200-1548599308_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Cześć janekmi

Dwa razy posta ci się udało posłać ;-)

Na wszystkie pytania Ci nie odpowiem, ale masz primka na mechanizmie kaliber 68. Ten werk był produkowany w latach 1969-1993.

Zegarek trudno mi datować.

Mam też takiego w galerii, aczkolwiek mnie wytyranego. Te werki bardzo wiernie służą. Niestety koperty jak widać są   mniej długowieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Dzięki za odpowiedź,

Co do Primów to aż jestem zaskoczony że to takie dobre zegarki (chyba że akurat mój egzemplarz jest wyjątkowy......choć potrafi przez tydzień- dwa chodzić idealnie,,,....po czym potrafi spieszyć 2-3 min na dobę- pomimo regulacji u zegarmistrza.

To mój pierwszy Prim, ale nie ostatni . Posiadam jeszcze innego Prima....z innym logiem (Bochenkiem) ...z mechanizmem Incabloc...którego ciężko wyregulować.

 

Pozdrawiam

post-108312-0-15625100-1548757459_thumb.jpg

post-108312-0-54704100-1548757482_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Primek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Sympatyczna gromadka MadGravediGGer77  :)

Mimo upływu lat ten niebieski wcale jako EDC nie odstawałby stylistycznie od współczesnych zegarków. Zresztą wszystkie ładne do noszenia! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ten traktor (do dziś nie wiedziałem, że taką ma nazwę), uważam za jeden z najładniejszych klasycznych zegarków. A niebieska tarcza  z pomarańczową wskazówką jest po prostu cudowny - szkoda mi go nosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prim hvězdičky.

post-86560-0-56202800-1560527111_thumb.jpg

Edytowane przez frauszil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primy to takie bardzo ładne, ale często nie ma okazji kupić.. Raz miałem i się zgapiłem, żałuję do dziś, bo fajny model :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup na Praskim pchlim targu. Tarcza której nie ma w książce Prim.

post-86560-0-25946100-1561315861_thumb.jpg

Edytowane przez frauszil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja w temacie Primów. Dzisiaj na Lubelskiej Giełdzie Staroci znalazłem takiego Primka telewizorka ( duży 39 x 37 mm ) za ....... ??? Aż się wierzyć nie chce !

 

PS. Wymaga trochę SPA ( szkiełko polerka ) oraz ręki i oliwy zegarmistrza ale nawet teraz jest punktualny jak diabli. Ciekawi mnie też bardzo jakie to lata produkcji. Czy to jeszcze Czechosłowacja czy już Czechy?

 

post-99061-0-71227700-1569783991_thumb.jpg

 

post-99061-0-43374000-1569784031_thumb.jpg

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.