Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
yorki_man

PRIM – nejlepší české hodinky!!!

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kchrapek napisał:

Znalazłem sellita SW200-1, ale reszta mechanicznych/automatycznych to własna produkcja..

Czyli jednak ten Prim na 8218 nie jest "Primem"?
https://www.olx.pl/oferta/zegarek-mechaniczny-prim-w01c13005-g-pozlacany-nowy-wyprzedaz-CID87-IDiCTvz.html#e2eb5db82f

Podoba mi się jako zegarek - cena.. sam nie wiem, z tym sercem zegarki i tak chodzą po + 1000zł..

 

Po Waszych linkach doszukałem się, że Wskazywany przeze mnie zegarek może być produkowany koło Ostrawy w miejscowości "Frydek Mistek"

www.prim-hodinky.cz

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wątku budzików Prim. Obecnie nie mam więcej budzików do pokazania. Warto jednak zobaczyć  werk , model 100 z przełomu lat 40/50. Na uwagę zasługują sprężyny dociskowe na osiach chodu i dzwonienia. Jest to bardzo oryginalny sposób blokady podczas nakręcania sprężyn. Osobiście takie rozwiązanie spotkałem tylko w tych pierwszych Primach. Nie wiem, nie znam się. Może to czeski patent? Żeby zmniejszyć tarcie, to łożyska mają bardzo małą średnicę. W przybliżeniu średnica czopu osi kotwicy jest  porównywalna ze średnicą  kołków kotwicy w radzieckich budzikach Jantar, Sewani Witiaz. Te spostrzeżenia laika, dają wyobrażenie o ówczesnej jakości budzików Prim. Kto wie czy nie były wyższej jakości od  Junghansów.

Pozdrawiam. Marek

DSC08835.JPG

DSC08837.JPG

DSC08836.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parka.


Ten piżamiak to szary czy niebieski? Jaki by nie był nie tak często się go ostatnio widzi w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne są, prawda. Gdyby tylko koperta była normalniejsza... Coś mnie się gryzą te uszy takie krótkie. Jak to na pasku wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi takie uszy pasują w zegarkach, fajnie się licuje koperta z paskiem. Długość uszu jest prawidłowa, tylko koperta nie jest wycięta na półokrągło i dlatego takie wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, yorki_man napisał:

 


Ten piżamiak to szary czy niebieski? Jaki by nie był nie tak często się go ostatnio widzi w dobrym stanie.

 

Szary. Na niebieskiego poluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poleci ktoś jakiś fajny pasek do Prima Sporta drugiej generacji? Z czym go najlepiej nosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2021 o 23:59, Progfan_87 napisał:

Panowie, poleci ktoś jakiś fajny pasek do Prima Sporta drugiej generacji? Z czym go najlepiej nosić?

Ja noszę na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy bezel z Prima Sporta I będzie pasował do Prima Sporta II? 

Jaka jest wartość rynkowa takiego bezela w stanie NOS? A może ktoś z Was ma na zbyciu? Przygarnę nawet używany byleby w dobrym stanie.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy bezel z Prima Sporta I będzie pasował do Prima Sporta II? 
Jaka jest wartość rynkowa takiego bezela w stanie NOS? A może ktoś z Was ma na zbyciu? Przygarnę nawet używany byleby w dobrym stanie.

Nie będzie pasował. O jaki bezel pytasz ? Żadnego NOSa wieki nie widziałem. Był jakiś czas temu rzut zamienników do sporta II i gdzieś czasami na aukro się przewijają. Ceny różne ostatnio koło 250-300 koron widziałem. Do Sporta I tez są nowe bezele ale cen nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yorki_man napisał:


Nie będzie pasował. O jaki bezel pytasz ? Żadnego NOSa wieki nie widziałem. Był jakiś czas temu rzut zamienników do sporta II i gdzieś czasami na aukro się przewijają. Ceny różne ostatnio koło 250-300 koron widziałem. Do Sporta I tez są nowe bezele ale cen nie pamietam.

Właśnie na aukro widziałem NOSa do Sporta 2 ostatnio. Przynajmniej sprzedający tak napisał. Może być nawet zamiennik z tym to akurat nie mam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, yorki_man napisał:


Nie będzie pasował. O jaki bezel pytasz ? Żadnego NOSa wieki nie widziałem. Był jakiś czas temu rzut zamienników do sporta II i gdzieś czasami na aukro się przewijają. Ceny różne ostatnio koło 250-300 koron widziałem. Do Sporta I tez są nowe bezele ale cen nie pamietam.

Dokładnie o taki mi chodzi do Prima Sporta II. Przygarne nawet używany byleby w dobrym stanie lub zamiennik. Na Ebay znalazłem jeden ponoć NOS ale za $70.

Screenshot_20210127-213555_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.