Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
yorki_man

PRIM – nejlepší české hodinky!!!

Recommended Posts

4 godziny temu, kchrapek napisał:

Znalazłem sellita SW200-1, ale reszta mechanicznych/automatycznych to własna produkcja..

Czyli jednak ten Prim na 8218 nie jest "Primem"?
https://www.olx.pl/oferta/zegarek-mechaniczny-prim-w01c13005-g-pozlacany-nowy-wyprzedaz-CID87-IDiCTvz.html#e2eb5db82f

Podoba mi się jako zegarek - cena.. sam nie wiem, z tym sercem zegarki i tak chodzą po + 1000zł..

Po Waszych linkach doszukałem się, że Wskazywany przeze mnie zegarek może być produkowany koło Ostrawy w miejscowości "Frydek Mistek"

www.prim-hodinky.cz

Edited by zadra

W nawiązaniu do wątku budzików Prim. Obecnie nie mam więcej budzików do pokazania. Warto jednak zobaczyć  werk , model 100 z przełomu lat 40/50. Na uwagę zasługują sprężyny dociskowe na osiach chodu i dzwonienia. Jest to bardzo oryginalny sposób blokady podczas nakręcania sprężyn. Osobiście takie rozwiązanie spotkałem tylko w tych pierwszych Primach. Nie wiem, nie znam się. Może to czeski patent? Żeby zmniejszyć tarcie, to łożyska mają bardzo małą średnicę. W przybliżeniu średnica czopu osi kotwicy jest  porównywalna ze średnicą  kołków kotwicy w radzieckich budzikach Jantar, Sewani Witiaz. Te spostrzeżenia laika, dają wyobrażenie o ówczesnej jakości budzików Prim. Kto wie czy nie były wyższej jakości od  Junghansów.

Pozdrawiam. Marek

DSC08835.JPG

DSC08837.JPG

DSC08836.JPG

Właśnie mi takie uszy pasują w zegarkach, fajnie się licuje koperta z paskiem. Długość uszu jest prawidłowa, tylko koperta nie jest wycięta na półokrągło i dlatego takie wrażenie. 

7 godzin temu, yorki_man napisał:

Ten piżamiak to szary czy niebieski? Jaki by nie był nie tak często się go ostatnio widzi w dobrym stanie.

Szary. Na niebieskiego poluję.

Panowie, poleci ktoś jakiś fajny pasek do Prima Sporta drugiej generacji? Z czym go najlepiej nosić?

W dniu 14.01.2021 o 23:59, Progfan_87 napisał:

Panowie, poleci ktoś jakiś fajny pasek do Prima Sporta drugiej generacji? Z czym go najlepiej nosić?

Ja noszę na gumie.

Panowie czy bezel z Prima Sporta I będzie pasował do Prima Sporta II? 

Jaka jest wartość rynkowa takiego bezela w stanie NOS? A może ktoś z Was ma na zbyciu? Przygarnę nawet używany byleby w dobrym stanie.

Edited by Progfan_87

Panowie czy bezel z Prima Sporta I będzie pasował do Prima Sporta II? 
Jaka jest wartość rynkowa takiego bezela w stanie NOS? A może ktoś z Was ma na zbyciu? Przygarnę nawet używany byleby w dobrym stanie.

Nie będzie pasował. O jaki bezel pytasz ? Żadnego NOSa wieki nie widziałem. Był jakiś czas temu rzut zamienników do sporta II i gdzieś czasami na aukro się przewijają. Ceny różne ostatnio koło 250-300 koron widziałem. Do Sporta I tez są nowe bezele ale cen nie pamietam.

2 godziny temu, yorki_man napisał:

Nie będzie pasował. O jaki bezel pytasz ? Żadnego NOSa wieki nie widziałem. Był jakiś czas temu rzut zamienników do sporta II i gdzieś czasami na aukro się przewijają. Ceny różne ostatnio koło 250-300 koron widziałem. Do Sporta I tez są nowe bezele ale cen nie pamietam.

Właśnie na aukro widziałem NOSa do Sporta 2 ostatnio. Przynajmniej sprzedający tak napisał. Może być nawet zamiennik z tym to akurat nie mam problemu.

14 godzin temu, yorki_man napisał:

Dokładnie o taki mi chodzi do Prima Sporta II. Przygarne nawet używany byleby w dobrym stanie lub zamiennik. Na Ebay znalazłem jeden ponoć NOS ale za $70.

Screenshot_20210127-213555_eBay.jpg