Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Robokopo

Wybór zegarka Amazon

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chcę kupić swój pierwszy zegarek i jestem zdecydowany na któryś z zegarków które wkleję zaraz wkleję. Bardzo proszę o napisanie o nich paru słów, nie znam się  na zegarkach, ale z tego co wyczytałem firma Vostok jest dobra i tym się kierowałem. Drugi zegarek Zeppelin również mi się podoba, ale kompletnie nic o nim nie wiem. Ceny zegarków trochę się różnią ale zdecydowanie bardziej podoba mi się Vostok i myślę, że warto byłoby dopłacić. Co sądzicie o tych zegarkach ? Czy są to zegarki na tyle dobre, że posłużą mi przez kilka lat ? A może macie jakieś propozycje w tym stylu, nie wiem jak nazywa się taki typ zegarka ? 

Aukcje: 

Vostok:   

http://www.amazon.co.uk/Vostok-Europe-5651174-Chrono-Watch/dp/B008KIWYTO/ref=sr_1_7?s=watch&ie=UTF8&qid=1405758796&sr=1-7&keywords=vostok

Zeppelin:

http://www.amazon.co.uk/Zeppelin-Quartz-100-Jahre-Leather/dp/B00104XPWU/ref=sr_1_13?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=watch&ie=UTF8&qid=1405757678&sr=1-13&keywords=zeppelin

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.

Pierwszy chronograf drugi z funkcja dual time.

Zeppelin to firma Point Tec Elektronic GmbH Niemcy .

Vostok- Litwa .

Obydwa kwarce - większych różnic nie ma .

Zobacz ofertę Seiko , Citizen , Orient .

http://www.watchhubs.com/en/27-chronograph-watches?ps_full_site=1

http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-watches.htm?limit=all

http://www.dutyfreeislandshop.com/SearchResults.asp?searching=Y&sort=5&cat=132&show=300&page=1

Deus Dona Me Vi

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) jak na razie najbardziej odpowiada mi wygląd Vostoka, a skoro nie ma zbyt dużych różnic to najprawdopodobniej się na niego zdecyduję. Czy ktoś używał/używa tego zegarka ? Jak się sprawuje ? 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Krist-off
      Witajcie.  Obiecałem sobie, że w tym roku nie będę już niczego kupował, ale mam słabą silną wolę...  Żeby chociaż troszkę się opanować postanowiłem, że będzie to (póki co) jeden z trzech zupełnie różnych zegarków, które mnie zainteresowały.  Przeznaczenie?  Luźny, niezobowiazujący zegarek na lato...  To, że poniższe zegarki są, każdy z zupełnie innej bajki wiem doskonale...  Chodzi mi tylko i wyłącznie o Waszą opinię. Co byście wybrali z tej trójki właśnie jako, luźny, niezobowiazujący zegarek na lato... Zakładając, że parametry techniczne w tym WR odpowiadają mi we wszystkich.    Edycja: udało się w końcu fotki wrzucić. Ps. Komentarze miłe widziane.   Pozdrawiam

• By kalarepa92
      Witam wszystkich bardzo cieplutko! ?
      Chciałabym prosić o poradę osób doświadczonych i znających się za zegarkach. Porada dotyczyć ma oryginalności zegarka Vostok Europe Lunokhod-2 Automatic. Nie posiadam do niego żadnych papierów. Wydaję mi się, że jest oryginalny, chociaż oczywiście do znawcy mi bardzo bardzo daleko, jestem typowym laikiem, ale po porównaniu zdjęć oraz obejrzeniu kilka filmików na yt, wydaję mi się, że nie jest to podróba i fajnie by było jakby ktoś podzielał moje zdania. Chciałabym go sprzedać, a nie chcę komuś wcisnąć podróbki i jeszcze w takim stanie.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ?

• By Coozee
      Cześć wszystkim!

Zbliżają się moje urodziny i z tej okazji moja ładniejsza połowa postanowiła sprezentować mi zegarek. Kolokwialnie mówiąc "nie siedzę w temacie", ale moja natura księgowego kazała mi zrobić research przed podjęciem wyboru i oto jestem.

Z początku wybór był prosty, po wycieczce w sklepach stacjonarnych wyłoniło się kilku kandydatów (z nastawieniem na pierwszego w kolejności): Zeppelin 100 Jahre 7690M-2, Zeppelin LZ126 Los Angeles 7614-3 oraz Orient Bambino FAC08003A0. Jak widać wymieniłem bezdusznego kwarca, jak i automat, zegarek z tarczą prostą, jak i ciut "bogatszą". Wspólną cechą wcześniej wymienionych jest styl vintage oraz wypukłe szkło i to właśnie mnie interesuje (rzecz jasna dobry stosunek cena/jakość też ). Podczas przeglądania forum natknąłem się na kolejny model, który wpadł mi w oko - Dan Henry 1964 Gran Turismo w wersji srebrnej i czarnej.

Ważąc plusy i minusy mam tu:
      Zeppeliny: szkiełko mineralne (-), atrakcyjny wygląd (+), na moje niewprawione oko dobrą jakość wykonania (+), akceptowalny rozmiar (+);
      Orient: szkiełko mineralne (-), ta tarcza mnie hipnotyzuje! (+), automat (+), jest niższy, więc do koszuli jak znalazł (+), akceptowalny rozmiar (+);
      Dan Henry: atrakcyjny wygląd (+), mniejszy ale nadal akceptowalny rozmiar (+), co do jakości fizycznie go nie widziałem, ale bazując na info z forum dam (+), mineralne szkło, ale z szafirową powłoką! (pół minusa ), brzydka bransoleta, mesh w Zeppelinie wygląda dla mnie lepiej(-), rozstaw uszu (19mm) raczej dość nietypowy i przewiduje problemy z dokupowaniem pasków (-).

Ważne dane:
      budżet w jakim mogę coś wybrać to ok 1000 zł (+/-150), z racji mojego stylu ubierani musi pasować do stylu smart casual, na nadgarstek 17 cm, kolor bez wariacji, nowy, raczej pasek (chociaż jak wspomniałem mesh z Zeppelina wyglądał ok nawet z marynarką). Doradźcie! Może są jakieś inne modele warte uwagi?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.