Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mike74

orient ray dokladnosc chodu - mit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mike74

witajcie, duzo czytalem o dokladnosci chodu orientow ale z moich obserwacji w porownaniu np do seiko to dwa swiaty. moj ray przyspiesza ok 2 minut na dobe! czy to normalne? ile czasu jest potrzebne na tzw dotarcie mechanizmu?i czy bez wizyty u zegarmistrza jest szansa na poprawe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest 2min/doba to zegarek trzeba oddac do regulacji

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Raya to robił mi ok 30 sek na dobę. Sprzedałem, kupiłem Parnisa i on robi tylko 3sek na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar do regulacji.

Znacząco przekracza normy.

Mój Mako robi +3.

Zasadniczo Orienty są uważane za dokładne zegarki, dokładniejsze od analogicznych mechanizmów Seikowych.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj zegar do regulacji a potem napisz jakie są dobowe odchyłki.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj zegar do regulacji a potem napisz jakie są dobowe odchyłki.

+1

 

 

Orient Ray którego posiadam jeśli jest noszony w zasadzie nie wymaga regulacji, jak lezy w pudełku robi około +4s/24h tak że w Twoim coś jest rozregulowane.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

przez pierwsze kilka dni mial +5sekund/dobe, ale po kilku dniach zaczal wariowac, o co chodzi skoro na poczatku chodzil dobrze a potem cos sie rozjechalo?czy moze po jakims czasie wroci do swego czasu poczatkowego?jak myslicie?ps ile kosztuje regulacja zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uderzyłes nim gdzies albo może upadł?

Regulacja w zaleznosci gdzie jej dokonasz 15-30 zł.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też to wygląda na udar mechaniczny. Kumpel tak miał jak mu zona zegarek z półki rzuciła przy sprzątaniu. Serwis i regulacja to jedyne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

no wlasnie o to chodzi ze nie zostal uderzony ani nie spadl, dbam o niego niesamowicie.dzis w nocy przyspieszyl tylko 10 sek (lezal na boku) ale w ciagu wczorajszego dnia 1,5 min. generalnie zauwazam ze jak go nosze to ostro przyspiesza a jak odpoczywa to jest w miare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi ze nie zostal uderzony ani nie spadl, dbam o niego niesamowicie.dzis w nocy przyspieszyl tylko 10 sek (lezal na boku) ale w ciagu wczorajszego dnia 1,5 min. generalnie zauwazam ze jak go nosze to ostro przyspiesza a jak odpoczywa to jest w miare.

nie masz wyjscia, serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

wstrzymam sie z tym serwisem.oto co zauwazylem po dzisiejszej nocy.polozylem go na boku (od strony koronki) i .......przez cala noc nic nie przyspieszyl!wiec moze to bedzie metoda.aczkolwiek od rana jak go nosze zaczyna podganiac do przodu.moze po prostu dociera sie....na boku od koronki nie przyspiesza , na drugim boku przyspieszal 10 sek, zobacze jeszcze jak go poloze tarcza do dolu.ta zabawa zaczyna mi sie podobac :)))))))))))

ps i jeszcze pytanie laika: jak dziala bezel w Rayu?pytalem kilku osob i nie znaja odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałeś, że położenie zegarka w spoczynku na wpływ na odchyłkę?

No to już wiesz :)

Teraz musisz znaleźć odpowiednia pozycję do odkładania i może będzie dobrze.

Bezel po prostu przekręca się tylko w lewą strone, powinien mieć 120 klików i pełni role minutnika dla nurków, określając upływający czas od zanurzenia i tym samym pozostałą ilość tlenu w butlach.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz trójkącik równo ze wskazówką minutową, jak wskazówka minutowa się przemieści, widzisz ile minut minęło od opuszczenia trójkąta - przydatne do gotowania jajek.

tańsze zegarki mechaniczne będą zachowywały się inaczej w zależności od pozycji (ponieważ nie są regulowane w każdej z 6 pozycji, za dużo to czasu zajmuje, fabryka nie ma na to czasu, nie zarobiłaby na tym zegarku)

 

pierwszy etap pomiaru, zakładasz zegarek w dzień w którym dużo będziesz chodził, min 6km.

wracasz do domu np o 17, ustawiasz czas ze stroną http://www.timeanddate.com/worldclock/poland/warsaw

i odkładasz zegarek na półkę normalnie na deklu szkłem do góry

następnego dnia o tej samej godzinie (17) bierzesz zegarek do ręki (musisz wytrzymać przez dobę i nie zakładać tego zegarka na rękę), porównujesz czas z wyżej wymienioną stroną - znasz średnią odchyłkę dobową!

 

Zegarek mimo, że nie regulowany w 6 pozycjach, jakbyś go nie odłożył nie może, przekroczyć deklarowanej w instrukcji dobowej odchyłki - nie mam teraz czasu sprawdzać, ale zazwyczaj jest to od -15s do +25s (sprawdź sobie proszę sam)

Wszystko co spoza tego zakresu oznacza rozregulowanie zegarka lub jego uszkodzenie.

 

Innym szybszym i tanim sposobem jest pójście do zegarmistrza z prośbą o pomiar odchyłki, zrobi to za darmo lub 5zł. Do pomiaru na chronokomparator nie jest potrzebne otwierania zegarka i warto to zaznaczyć, bo często z nawyku po pomiarze biorą się odruchowo do korekcji.

Twój zegarek jest wodoszczelny i szkoda go natychmiastowo otwierać, a po otwarciu warto przeprowadzić test szczelności za 25zł.

 

to co w teście domowym może wykazać np +7s dla chronokomparator może okazać się +20s

Nie zmienia to faktu, że żaden z powyższych pomiarów nie powinien przekroczyć deklarowanego zakresu...

 

Powodzenia... 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel po prostu przekręca się tylko w lewą strone, powinien mieć 120 klików i pełni role minutnika dla nurków, określając upływający czas od zanurzenia i tym samym pozostałą ilość tlenu w butlach.

 

Wszystko się zgadza tylko że w Ray'u ma 60 klików, i to raczej chodziło o czas jaki należy poświecić dekompresji a nie ilość tlenu/powietrza czy innej mieszanki gazów w butlach, od tego (chyba od zawsze) był inny przyrząd  ;) - zużycie mieszanki do oddychania może się różnic i to znacznie dla poszczególnych osób - zależy w sporej mierze od np. doświadczenia osoby nurkującej - nowicjusz chapie powietrze jak mały kompresor...  :D  :D

 

Co do bezela - nie tylko w zegarkach do nurkowania to polecam (jasno-wręcz łopatologicznie wytłumaczone) : http://joemonster.org/art/28109/Jak_poslugiwac_sie_kolkiem_w_zegarku

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

Panowie, bardzo dziekuje za mnostwo  informacji.czytalem oczywiscie o tym ze w zaleznosci od pozycji zegarek inaczej sie zachowuje ale dopiero przerobienie tego osobiscie powoduje inne spojrzenie na temat.

a jak myslicie?czy moja sytuacja spowodowana jest docieraniem sie zegarka?tak naprawde piszac posta mialem zegarek na reku niecale dwa tygodnie.jesli tak, ile moze trwac docieranie (jesli w ogole mozna tak to nazwac)?znalazlem na naszym forum tez takie przypadki ze Ray przyspieszal na poczatku duzo ponad wskazania producenta (tak jak u mnie okolo 2 min!) a po jakims czasie bez regulacji zaczynal pracowac jak nalezy.

ps generalnie musze Wam powiedziec ze problem ten poruszam raczej z fascynacji zegarkami ktora mnie dopadla jakis czas temu niz z tego ze jest to np problematyczne. ustawianie mojego nurka sprawia mi duzo radosci...:)))) w mysl starego przyslowia "małe a cieszy" :)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

dla wszystkich ktorzy zastanawiaja sie na Rayem chce powiedziec ze za szybko zareagowalem....zegarek docieral sie.....te dwie minuty ktore mnie tak zaniepokoily to etap chwilowy, teraz, po 3 tygodniach zagarek zaczal chodzic jak nalezy i miesci sie w  granicach okreslonych przez producenta, (np w nocy lezac na koronce przyspiesza 3 lub 4 sekundy).generalnie, za te pieniadze jest to tzw best buy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz zmienić temat na "orient ray - legendarna dokładność chodu"


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(np w nocy lezac na koronce przyspiesza 3 lub 4 sekundy).generalnie, za te pieniadze jest to tzw best buy!

 

Nieśmiało zauważę że nawet jak by było za dużo większe pieniądze to też  best buy ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

odswiezam temat, po 7 miesiacach +- 2 SEKUNDY. jestem naprawde pod wrazeniem. i zaznaczam ze zegarek nie byl regulowany u zegarmistrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz zmienić temat na "orient ray - legendarna dokładność chodu"

Tak jak napisał Kolega powyżej , czas zmienic tytuł tematu .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja doloze przykład mojego.

Od nowosci - ma jakieś 3 tygodnie- ok 13s na dobę in plus.

Gdy odkładam go na noc tak, że stoi na 6 pionowo robi plus 6 do 8s na dobę...

Na delku, szkiełku czy na koronce na boku ... Nadal ok plus 12,13 ...

 

Chodzi o orient ray oczywiście

Ps

Bezel ma 120 a nie 60 klików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ray robi -4s od rana do wieczora gdy go noszę, a na noc kładę go na szkiełku i wtedy robi +4s. Od dwóch tygodni gdy zakładam go rano chodzi równo z zegarem kontrolowanym radiowo. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o orient ray oczywiście

Ps

Bezel ma 120 a nie 60 klików

 

No to wychodzi na to że są dwie wersję - mój ma 60 klików ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne... Chyba nie powinno być różnic... Jeszcze raz sprawdzilem.... Przesunięcie 5 minut to 10 klików u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.