Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Słownik pojęć zegarmistrzowskich

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się znaleźć potrzebne materiały w części 6 "Zegary i zegarki". W części 12 "Ilustrowany słownik zegarmistrzowski" nie mogę tego odnaleźć.

 

Dzięki za podpowiedź i pomoc!! :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wątek jeszcze żyje, ale czym są stop sekunda i dokręcana koronka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wątek jeszcze żyje, ale czym są stop sekunda i dokręcana koronka?

Stop sekunda tzw "hacking": https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjxuYy-kK_XAhXFC-wKHdEbDukQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fmanufakturaczasu.pl%2Fhacking-co-to-za-funkcja%2F&usg=AOvVaw3NR-imJim25pHSpatHQxKj

 

"Dokręcana koronka", a raczej możliwość dokręcania ww dotyczy zegarków z naciągiem automatycznym, jedne mają taką możliwość, inne nie.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2008 o 11:32, Piotr Ratyński napisał(-a):

W zasadzie to jest wątek "Słownik pojęć zegarmistrzowskich"

Witam Koledzy!

 

Odświerzam temat po kilku latach i pozdrawiam.

 

Potrzebuję mianowicie angielskiego odpowiednika terminu "ĆWIERTNIK" (wg definicji na ZegarkiiPasja: "pierwsze, zazębiające się z kołem zmianowym, koło zębate dwustopniowej przekładni wskazań, służącej do napędu wskazówki godzinowej. Wykonuje jeden obrót w ciągu godziny. Zwykle jest on osadzony na osi minutowej"). 

Mam uszkodzoną tę część w Certinie na automatycznym werku 25-651 (jest szansa na regenerację). Potrzebuję tego do krótkiej notki do prywatnego sprzedawcy, który (smutne) zapewniał o b. dobrym stanie mechanizmu; chciałbym wskazać mu precyzyjnie, że zdiagnozowano ten problem.

 

I jeszcze jedno: Czy ktoś z kolegów mógłby mi wskazać ostatecznie, czy ten bardzo popularny, i z tego co mi wiadomo trwały, mechanizm (Certina 25-651) ma opcję semi-zmiany daty, czyli jak rozumiem ok. 12 PM (po przeskoczeniu) cofamy wskazówkę minutową (następuje lekkie zazębienie bez zmiany daty w tył) i ponownie przesuwamy minutową w przód - kółko daty przeskakuje w przód. Jest to do zrobienia w tej Certinie (próbowałem), ale pewien obeznany zegarmistrz wskazał, żeby tego nigdy w tym werku nie robić, bo nie ma tej funkcji. Czyli MA czy NIE MA, oto jest pytanie, haha.

 

3majciesię! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.