Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarek105

Zegarki armani itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy zegarki typu emporio armani, calvin klein, itp. są coś warte, Te zegarki nie są tanie i ciekawi mnie czy kupując taki zegarek płacimy tylko za logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Tak, płacimy za logo. Cena zegarka to około 100-200zł w większości przypadków kwarcowych modeli, reszta to logotyp. Co do jakości - różnie. Grupa Fossil ma w znośną jakość (choć też oczywiście są słabsze partie), ale co do zasady na około dekadę działania bez większych problemów można liczyć. Kenneth Cole dla odmiany sypie się jak słaby chiński bubel i zdecydowanie go nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calvin Klein jest w swatch group, więc jeszcze jako tako wyglądają i są przyzwoicie wykonane. Moja mama ma dwa zegareczki tego producenta i wyglądają nawet całkiem nieźle. Resztą nie zawracałbym sobie głowy :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Co do CK -  należy unikać klejonych pasków (tych bez obszycia) i modeli z wypukłymi szkiełkami, bo tutaj jakość tragiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę zegarki fashion to zawsze się uśmiecham :)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek cena:jakość marny - to największa wada modówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że w sklepie armani kosztuje 1500 a faktycznie jest wart 200 a reszta to podatki i logo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to tak dokładnie określić , ale pewne jest że w tej cenie można kupić prawdziwy zegarek , a nie modówkę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak widzę u kogoś na ręku Seiko, Citizena, Tissota czy Certinę to mam o nim wyższe mniemanie niż jak widzę Tommyego Hilfingera, Bossa czy innego Armaniego. Z tymi drugimi kojarzy mi się nadmiar żelu do włosów, za wąskie spodnie i pociąg do innych facetów :) Oczywiście lepsze to niż noszenie podróby Brajtka za 15$. Ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o ten żel czy preferencje ( bo akurat linia GA to przepiękne rzeczy na poziomie nieporównywalnym do Boss czy CK ) ale zegarki mają po prostu kiepskie , wyglądają tandetnie a paski to już bieda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak widzę u kogoś na ręku Seiko, Citizena, Tissota czy Certinę to mam o nim wyższe mniemanie niż jak widzę Tommyego Hilfingera, Bossa czy innego Armaniego. Z tymi drugimi kojarzy mi się nadmiar żelu do włosów, za wąskie spodnie i pociąg do innych facetów :) Oczywiście lepsze to niż noszenie podróby Brajtka za 15$. Ale to moje zdanie.

Oceniasz ludzi po zegarkach? Nie każdy się tym pasjonuje i nie każdy wie co dobre. Wyluzuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak widzę u kogoś na ręku Seiko, Citizena, Tissota czy Certinę to mam o nim wyższe mniemanie niż jak widzę Tommyego Hilfingera, Bossa czy innego Armaniego. Z tymi drugimi kojarzy mi się nadmiar żelu do włosów, za wąskie spodnie i pociąg do innych facetów :)

 

 

Zegarki modowe są popularne wśród młodych ludzi,wyglądają ładnie i są relatywnie tanie ,co nie jest bez znaczenia w tej grupie.

 

Zegarki to tylko przedmioty i błędem jest ocenianie innych ludzi przez pryzmat noszonego zegarka.

[poza oczywiście noszonymi z rozmysłem fałszyfkami]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, luz

Nie oceniam ludzi po okładce, że tak powiem

Nie chciałem generalizować

Po prostu pierwsze wrażenie takie, a nie inne

Nigdy nie jestem uprzedzony do kogoś, bo ma taki a nie inny zegarek (albo często nie ma w ogóle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zegarek Kenneth cole, automat na mechanizmie chyba Times'a i nie widzę w nim żadnych problemów. Świetnie wykonany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junkers ma fajne zegarki. Werki to głównie Ronda i Miyota.

Mam jednego :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Junkers i Zeppelin to ten sam producent - PointTec. Porządne zegarki na dobrych werkach, zdarzaj się rzadko problemy z regulacją mechaników, ale serwis bez problemu w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy zegarki typu emporio armani, calvin klein, itp. są coś warte

Tak, są coś warte. Tzn są to zegarki, które działają i odmierzają dobrze czas. Natomiast zupełnie inną kwestią jest stosunek ceny do jakości i rzeczywistej wartości włożonych w zegarek komponentów. 

 

Niektóre z tych marek cenią sobie zegarek np 10x jego wartości gdyby nie miał ich logo. Czy to źle? Pytanie dla kogo. Osoby nabywające te zegarki z reguły przyciągane są przez logo (mam koszulę firmy X, a tu jest i zegarek - to kupię i będzie komplet) oraz nie mają często głębokiej wiedzy o zegarmistrzostwie. Nie czyni to ich ani gorszymi ani lepszymi - chcą zapłacić, niech płacą. Dla tych osób i tak to co siedzi w środku ma znaczenie iluś tam rzędne, a czasami nie ma żadnego. Więc producent dostosowuje się do tej percepcji klienta wsadzając mechanizm za dolca, resztę za przykładowo dolców dziesięć, i sprzedając to za dolców np 200. Wszyscy są zadowoleni. Krzywe popytu i podaży dla obu stron spotkały się w złotym punkcie.

 

Stosunek bang for the buck te zegarki mają dla pasjonata koszmarny, dla amatora wydaje się być on natomiast super korzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega posiada zegareczek Armani na ceramicznej bransolecie, nie pamiętam ceny, coś k. 1500 zł. Czy warto było? A czy w takim przykładowo "pubie" przypadkowo spotkana osoba słyszała o np. Antonim Patku? A o Armanim? No właśnie. Nie oszukujmy się, zegarki te mają robić wrażenie na innych i z tego zadania wywiązują się znakomicie. Za ten efekt trzeba zapłacić, bo niejako cena go właśnie warunkuje - i koło się zamyka. A więc wg mnie te zegarki zawsze będą miały swoich odbiorców. Takie jest moje osobiste zdanie. A zegarek kolegi nie powiem, ładny. Jak nie znałem się jeszcze kompletnie na zegarkach (czyt. nie miałem tej minimalnej wiedzy, którą mam obecnie), zrobił na mnie duże wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega posiada zegareczek Armani na ceramicznej bransolecie... zrobił na mnie duże wrażenie. 

Kiedy zobaczyłem Cicciolinę pierwszy raz, też zrobiła na mnie duże wrażenie.  :P 

A potem to już niespecjalnie :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są firmy które specjalizują się w danej dziedzinie np. Dobry krawat kupisz u E.Marinella,garnitur u Kitona a buty u Crockett & Jones,u Armaniego też kupisz te rzeczy ale w dużo gorszej jakości bo Armani to projektant a nie specjalista w swojej dziedzinie,tak samo jest z zegarkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podejście, że kupuję rzeczy u producentów którzy specjalizują się w danym produkcie. Nie chciałbym zegarka armaniego i paska do spodni od casio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podejście, że kupuję rzeczy u producentów którzy specjalizują się w danym produkcie. Nie chciałbym zegarka armaniego i paska do spodni od casio ;)

Akurat pasek od Casio mógłby być ciekawy, ja bym kupił

 

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to od Armaniego to chyba nic bym nie kupił bo mocno przereklamowany i ceny nieadekwatne do jakości produktów tej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.