Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarek105

Zegarki armani itp.

Rekomendowane odpowiedzi

uważam, że firmy specjalizujące się w produkcji zegarków będą robić to najlepiej i z tym nie polemizuję. Jednak niektórzy kupią zegarek Armaniego z uwagi na postrzeganie go w kategorii prestiżu przez ogół społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem marki o których mówisz są ryzykowne z prostego powodu – nie specjalizują się w zegarkach. Więc tego bym nie ryzykował. Jeśli chcesz mieć zegarek bardziej nieszablonowy, poszukaj jakiejś niszówki, np. tu: https://miugo.pl/. Czytałam w necie, że mają dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolałbym któryś model Casio Edifice lub Seiko 5 niż zegarek "typu Armani". Na prawdę jest w czym wybierać, a dostajemy pełnoprawny, niezawodny, dobrze wykonany sikor  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko Casio to nie taki szpan w szerszym gronie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak  :) Jednak moja mina była bezcenna kiedy pewnego razu kolega kupił sobie zegarek CK i zaprosił mnie na imprezę.

Szczycił się nim i eksponował, ale zanim dotarliśmy na miejsce już mu się zepsuł  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

not all that glitters is gold  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem kilka G shockow i zanim zainteresowałem się i kupiłem pierwsze automaty. Miałem pięknego armamiego na pasku z niebieską tarczą. Był kupiony tylko i wyłącznie dla szpanu na imprezy raz lekko skuty przed wejściem ma dyskotekę gdy oproznialem kieszenie i wszystko ściągnąłem na tace żeby przejść przez bramkę przy zakładaniu upadł...nie dalo się naprawić, wskazówki odpadły. Nie wiem ile by jeszcze wytrzymał jak by sie sprawował. Taka mi się historia z majtkowcem przytrafiło. Wtedy dopiero co Zacząłem pracować i bardzo mnie bolalo oprocz glowy, serce na drugi dzień

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati idelanie zdefiniowałeś zastosowanie majtkowca - on po to jest - na imprezy i dla szpanu:) I nie można mu odmówić, że się sprawdza wtedy idealnie. Współczuję bardzo straty, jeszcze w takich okolicznościach. że przed wejściem..pewnie impreza do niczego.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impreza była ok. Zegarek w kieszeni.

Myślałem że rano będzie w lepszym stanie.

Zegarmistrz stwierdził że to Mercedes z bebechami od syrenki.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony może to i dobry pomysł na imprezę taki zegarek,szkoda narażać na szwank jakiś drogi zegarek bo nigdy nie wiadomo co może się na takiej imprezie przydażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak zdefiniować słowo drogi - jest subiektywnie odbierane i dla dla jednego tani to perfect za 50 zł ,a drogi armani za 1000 zł, dla innego tani to armani za 1000 a drogi rolex. Dla niektórych pewnie i rolex tani ;) Dla większości ludzi armani wg mnie jest zegarkiem drogim. A osobiście dzielę zegarki na tanie, ze średniej półki, drogie i luksusowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno masz rację ale jeżeli weżniemy pod uwagę przedział cenowy od 50 zł do 50tys to 1000zł będzie raczej mimo wszystko gdzieś na początku skali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja osobista skala (choć generalnie takie skale nie mają większego sensu, gdyż dziwnie powiedzieć, że zegarek znajdujący się na granicy skali będzie np.  jeszcze tani, a 1 zł droższy już np. średni, choć cena prawie identyczna):

  • tani: 1 - 299 zł
  • średni: 300 - 999 zł
  • drogi: 1000 - 9999 zł
  • luksusowy: > 9999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta skala wygląda tak:

tani : 1 - 999 zł

średni : 1000 - 2999 zł

drogi :3000 - 9999 zł

luksusowy: >9999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten podział zależy od dochodów :) wydaje mi się, że automatycznie próg "drogi" ustawiamy po prostu w miejscu, gdzie znajduje sięe kwota przekraczająca nasze możliwości zakupowe lub wiążąca się z nadwyrężeniem budżetu. Ciekawe, że luksusowe określiliśmy tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twojej ocenie jest zbyt duża rozbieżność w kategorii drogi , zegarek za 1000 zł i dziesięciokrotnie droższy też drogi , myślę ,że można by dodać jeszcze jeden przedział cenowy zwanym dzieło sztuki i w mojej opini byłby to pułap cenowy powyżej 40 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skala jest z założenia subiektywna. Można dodać, tu się zgodzę. Ja bym jednak próg ustawił na 100 000 zł. A rozbieżności to dopiero później są duże:

 

https://www.czaszegarkow.pl/rolex-lady-datejust-28-brazowy-18-karatowe-rozowe-zloto-o28-mm-p-300535.html - wg Ciebie już dzieło sztuki

 

https://www.czaszegarkow.pl/patek-philippe-grand-complications-szkieletowa-tarczy-skora-o43-mm-p-13865.html - też dzieło sztuki? A jest droższy ok. 63-krotnie..

 

Jakby tak dokładnie się zastanowić, to skalę trzeba by jeszcze wzbogacić o szereg podkategorii, a tego się nie podejmuję. Za to wprowadzenie "dzieła sztuki" to pomysł bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz rację ,faktycznie jak się dobrze zastanowić to Rolex za 40 tys nie jest dziełem sztuki i muszę się z tobą zgodzić,że ten przedział powinien zaczynać się od większej kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zegarków modowych to kiedyś wyczytałem, że zegarki od Armaniego są OK i oczywiście należy je nosić ale tylko do garniturów od Rolex'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są OK, bo też mierzą upływ czasu. I na tym ich OK rola się kończy. Jak już wcześniej wspomniano, i na tym forum przewinęło się to z milion razy. To tylko marka modowa, gdzie kupujący płaci jedynie za logo marki modowej.

A co do Rolexa do garnituru to gdyby to naprawdę było takie proste, że tylko jedna marka pasuje do garniaka to ilu tu ciekawych tematów na forum by nie powstało.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał pod uwagę kryteriów cenowych przy dzielenie zegarków.... Są zegarki modowe i po kilka tys złotych, a czemu? Bo są ładne, ciekawe a dla zwykłego śmiertelnika obok tego, że pokazują godzinę a odziwo pokazują na złość osobom, które się z nich śmieją to podstawowe kryteria doboru. Nie wierzę w zegarkowy snobizm zwłaszcza zaczynający się od zegarków za kilkaset złotych. Niech każdy nosi co mu się podoba i na co go stać. Ja zawsze mam jakieś modowe u siebie w szafie. Im więcej zegarków na rękach i kultura ich noszenia się szerzy tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.