Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Polas

Dlaczego Seiko a nie Orient?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dingo

No właśnie z Monsterami jest tak, że nie podobają się do czasu... aż go nie kupisz i wtedy nie chcesz się pozbywać :D Czarny pasuje i na wakacje i do filharmonii. A pomarańcza miałaby być taką wariacją weekendową lub właśnie wakacyjną. Serce mówi MONSTER, a rozum podpowiada ORIENT, bo ... no właśnie ... jest tańszy i łatwiej dostępny. Troszkę ten czarny bezel gryzie się z pomarańczą w RAY'u.

Myślałem jeszcze nad takim "wynalazkiem":

http://allegro.pl/wostok-vostok-amfibia-200m-automat-nowy-i4863883183.html

ale chyba sobie dam spokój, ze względu na mechanizm, choć cena kusi, nie powiem.

BLUE RAY jest też świetny, nie powiem, kolor zajefajny, ale raczej taki codzienny, a na co dzień do roboty ma tytanową Adriaticę.

Miałem amfibię, śpieszyła od nowości około minuty na dobę, szkło momentalnie łapało rysy, bransoleta szczypała nadgarstek, bezel marnej jakości. Nie polecam  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnir jak czarne adidasy ze srebrnymi paskami

Oj tam oj tam, czepiamy się szczegółów :D widziałem gościa w spodniach z krokiem w kolanach (to się chyba nazywają "indyjki" teraz czy "hinduski" albo jakoś tak) i w czerwonej koszuli w teatrze, co kto lubi :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym automatem jaki kupiłem był Orient Ray Blue - od tej pory przez moje ręce przeszło kilkadziesiąt zegarków (fotograficznie mam udokumentowane 43 szt), w tym również  Monster "tampax", na stałe z tego tłumu pozostało 11szt w tym ten pierwszy zakupiony Orient Ray... Monstera się pozbyłem bo się nie polubiliśmy... głownie ze względu na 20mm w uszach i tym samym średni wygląd zegarka na pasku... na bransolecie zegarek wygląda świetnie :D

Jakbym miał wybierać spośród tych dwóch to bym wybrał Orienta, ale jakbym szukał pomarańczowego zegarka to bym przejrzał ofertę Deep Blue  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deep blue chyba jednak inna półka cenowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deep blue chyba jednak inna półka cenowa

Pewnie nieco inna, ale można nieco dozbierać, z doświadczenia wiem że z polskim przedstawicielem można się w kwestii ceny "dorozmawiać" dla użytkowników forum ma stałe 10% upustu, można też zapolować na używkę... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Jak komuś nie przeszkadzają odchyłki dzienne na poziomie 5-10 minut  to śmiało brać Orienta. Miałem kilka Orientów i wszystkie mega kaszana. Divery 200m parują pod prysznicem, kwarce nie dokładne, mechaniki tragedia , wykonanie 1-2 poziomy gorzej niż np Adriatica lub Seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ennio Vittori- z pewnością jego mechanika Cię nie zawiedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AkiRonin nie pisz głupot o dziennych odchyłkach na poziomie 5-10 min u Orientów- jeśli tak miałeś to nie był to sprawny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Bierz Ennio Vittori- z pewnością jego mechanika Cię nie zawiedzie

Nie wiem czy wiesz ale czasomierze marki Ennio Vittori wyposażone są na razie tylko w kwarcowe mechanizmy Seiko lub Miyota, przynajmniej na razie. Jak będę chciał kupić mechanika to pomyśle nad Emporio Armani mechanical. Naprawdę zacny sprzęcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty naprawdę jeszcze nie wytrzeźwiałeś po sylwestrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

ty naprawdę jeszcze nie wytrzeźwiałeś po sylwestrze.

Jestem abstynentem. A co konkretnie masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Jak będę chciał kupić mechanika to pomyśle nad Emporio Armani mechanical. Naprawdę zacny sprzęcik.

i to jest koniec z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AkiRonin, skoro Ci parował Orient z wr 200m to może miałeś odkręconą koronkę?Nie pomyślałeś, że po coś tam jest ten gwint...

Ponadto Orienty bardzo dobrze trzymają czas,więc to dziwne co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pechowy gość;)..zobacz teraz jego dyskusję w wątku o Steinhartcie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Miałem kilkadziesiąt zegarków z zakręcaną koronką od Lorenza 100m poprzez submarinera 300m do Sina UX 12000m i inne więc wiem co to zakręcana koronka . Poza tym Orient 300m i Big mako mi nie parowały. Niedokładnośc chodu niestety była  bardzo duża w kilku modelach. Tak więc z Orientów ideałem był Saturation Diver 300m, miał też bardzo dobrą lumę na poziomie Suba i Seamastera ale cena ok 3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w końcu Emporio Armani to jest to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

No tak, w końcu Emporio Armani to jest to...

A co ma Emporio do rozmowy o Orientach bo nie łapię? Z tego co wiem to w mechanicznych Emporio jest chyba chiński werk , chyba , że uważasz iż w  Emporio Armani są werki Orienta ale to raczej się mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AkiRonin oddaj prosze laptopa lekarzom dyzurnym, polknij tabletki, porozmawiaj z Napoleonem czy tez innym wodzem, kolega z sali. Przestan trolowac. To juz przestaje byc smieszne.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

AkiRonin oddaj prosze laptopa lekarzom dyzurnym, polknij tabletki, porozmawiaj z Napoleonem czy tez innym wodzem, kolega z sali. Przestan trolowac. To juz przestaje byc smieszne.

Człowieku jeśli masz IQ większe oczywiście tylko ciut od małpy to pokaż gdzie ja troluję? Staram sie pisać merytorycznie, tylko w temacie zegarków mimo , że co chwile ktoś na mnie najeżdża bo jest sensacja , że mam w planach kupić sobie czasomierz marki Ennio Vittori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale czasomierze marki Ennio Vittori wyposażone są na razie tylko w kwarcowe mechanizmy Seiko lub Miyota, przynajmniej na razie. Jak będę chciał kupić mechanika to pomyśle nad Emporio Armani mechanical. Naprawdę zacny sprzęcik.

Nie ja zacząlem pisać o Emporio Armani. I to Ty piszesz nie temat tylko chcesz wprowadzic jakąś niepotrzebną kłótnię.

Po co piszesz takie rzeczy? Chcesz zaistnieć na forum? Nie tędy droga. I nie obrażaj prosze innych użytkowników forum. Bo to Ty jesteś nie mile tu widziany a nie inni.

A jak się coś nie podoba to żegnam, nie niszcz tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Kolego, zastanów sie. Pisze tutaj, że miałem kłopoty z wieloma modelami Orientów. A temat jest "Dlaczego seiko a nie orient". Jak możesz twierdzić , ze wypowiedzi o Orientach nie są w tym temacie??? Co dziś paliłeś? Gdzie to rośnie bo musi byc dobre? 

Co do Seiko miałem kilka a problemy tylko z dwoma: solar LCD problemy z aku, kinetic perpetual calendar - wadliwy moduł daty , Timetrend w Łodzi oddał mi kase./ A ty co możesz powiedzieć merytorycznego w temacie Seiko Orient? Jakie modele miałeś czy tylko oglądasz prospekty i sie jarasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz kto założył ten temat a potem osądzaj...

I Twoje posty nie są merytoryczne, jak ci sie wydaje, tylko wprowadzaja nieład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Spójrz kto założył ten temat a potem osądzaj...

I Twoje posty nie są merytoryczne, jak ci sie wydaje, tylko wprowadzaja nieład.

No i widzisz znów piszesz nie merytorycznie, mimo , że sam założyłeś ten temat. Ja podałem przykłady problemów z Seiko a Ty nic na temat zegarków tylko opowieści dziwnej treści. 

Znów merytorycznie z mojej strony: uważam , że Seiko jest lepszym wyborem bo ogólnie jest to jedna z najlepszych manufaktura na świecie. Swiadczy o tym linia Credor, absolutne mistrzostwo , poziom patka, AP itd, następnie Grand Seiko - poziom Rolexa, Brightz - poziom Longinesa no i pozostałe linie od Velatury, Sportury Premier aż do serii 5. A co ma do zaoferowania Orient? Orient Stara , który poziomem siega max SARBów. No to teraz czekam na cos merytorycznego z Twojej strony i bez obrażania się bo ja np bardzo Cie lubie jako kolege forumowego i nie obrażam Cię. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.