Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nucky Thompson

Najrzadsze okazy.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to chyba damka, a Liuks to raczej męski zegarek.

Męski.Tu jest z damką

2014-09-13%2011.58.41.jpg

ps

Nawet uszy ma kitowane,dokładnie tak jak Ljuks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki bezpośredni poprzednik Ljuksa w złocie,nie widziałem drugiego takiego B)

2014-09-13%2012.01.29.jpg

Ładny!

 

 

RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ostatnio na allegrogo,pewno niedługo ktoś się pochwali w nowych nabytkach.nawet wiem kto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czegoś takiego nie widziałem...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Raduga ma anglojęzyczny datownik :blink:  W tej sytuacji to bardziej pasowałaby do tematu o Saturnach :)

A czy Raduga to nie był czasem jakiś brand eksportowy? Pamiętam, że dawno temu na Allegro pojawiła się Raduga na 22-kamieniowym werku 2809. W zasadzie wyglądała jak jeden z modeli Wołny, tyle, że z nazwą "Raduga" na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Radugi są dziwne, ogólnie bardzo mało o nich nie wiadomo. Były Radugi "Saturnowe" (jeśli to nie są jakieś składaki) i Radugi na werku precyzyjnym 2809.

Co ciekawe - przedstawiona Raduga ma kopertę w stylu... czechosłowackiego Prima.

post-64774-0-54491600-1420750146_thumb.jpg

post-64774-0-18347800-1420750152_thumb.jpg

post-64774-0-70698100-1420750163_thumb.jpg

post-64774-0-72487200-1420750166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciepło :) Js stawiam na wymianę bezgotówkową w ramach dawnego RWPG- koperty za mechanizmy lub ziemniaki. 


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta "radugowska" jest jednak trochę inna, widać to przy uszach. W Czechosłowacji koperta była w powszechnym użyciu przy modelu Diplomat https://www.google.pl/search?q=prim+diplomat&rlz=1C1ASUC_enPL570PL570&espv=2&biw=1920&bih=955&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=CPCuVMzXKcHmUtmPgMAD&ved=0CCIQsAQ

natomiast w ZSRR występuje tylko w tej Radudze, która z kolei niemal w przyrodzie nie występuje (jest jeszcze rzadsza od Rubina) ;)

 

Kris - nie są moje, to zdjęcia z rosyjskiego forum (zresztą, jedyne zdjęcia tych Radug, jakie widziałem). Ta pokazana przez Ciebie jest kopią Kamy, są jeszcze czarne Radugi, Radugi z giloszowaniem pod indeksami godzin, ale te już nie tak rzadkie, jak te z datownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta "radugowska" jest jednak trochę inna, widać to przy uszach. W Czechosłowacji koperta była w powszechnym użyciu przy modelu Diplomat https://www.google.pl/search?q=prim+diplomat&rlz=1C1ASUC_enPL570PL570&espv=2&biw=1920&bih=955&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=CPCuVMzXKcHmUtmPgMAD&ved=0CCIQsAQ

natomiast w ZSRR występuje tylko w tej Radudze, która z kolei niemal w przyrodzie nie występuje (jest jeszcze rzadsza od Rubina) ;)

 

Kris - nie są moje, to zdjęcia z rosyjskiego forum (zresztą, jedyne zdjęcia tych Radug, jakie widziałem). Ta pokazana przez Ciebie jest kopią Kamy, są jeszcze czarne Radugi, Radugi z giloszowaniem pod indeksami godzin, ale te już nie tak rzadkie, jak te z datownikiem.

Forum jak forum

Ta ze zdjęć jest z tymi właśnie zdjęciami na aukro od dobrych paru miesięcy:

http://aukro.ua/chasy-raduga-inturist-redkost-original-3-kv-1960-i4972448502.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mieszka ta ze zdjęć poniżej, nie może się doczekać czyszczenia ;). Do najrzadszych raczej nie należy, widuję je regularnie na zagranicznych portalach aukcyjnych. Wyprodukowana w Czystopolu, najprawdopodobniej w latach pięćdziesiątych. Ma ciekawe mocowanie dekielka - na złącze bagnetowe.

Czy to marka na eksport lub wymianę? Chyba nie byłyby wtedy opisywane cyrylicą.

 

dsc-1648.jpg

dsc-1649.jpg

dsc-1650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biały kruk - automatyczna Sława 31 (!) kamieni.

 

Automatyczny kaliber z 2MFZ 2427 występuje powszechnie na 25/26/27 kamieniach. Bardzo rzadka jest wersja 32 kamieniowa 2427.K5 (i 2427N), odmianę 31 kamieni jeszcze niedawno uważano za błąd katalogowy (jest opisana w katalogu z 1977 roku).

 

Niestety, o ile wersja 32 kamieniowa jest trochę inna konstrukcyjnie, o tyle 31 kamieni wygląda tak samo, jak zwykła 2427 (pewnie gdzieś te dodatkowe kamienie są, ale gdzie, nie mam pojęcia).

post-64774-0-45745700-1422110994_thumb.jpg

post-64774-0-82785000-1422110996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem... Poszła razem z innymi sovietami. Owszem, do niedawna pokutowała opinia,że wersja 31 kamieni istniała tylko w katalogach. Oczywiscie to calkiem zwykła 2427, tylko ilość kamieni jest inna (moim zdaniem tylko na papierze, zresztą). Ktoś kiedys liczył kamienie w 2427 i w zasadzie w oóle się to nie zgadza, ale niech im będzie. W teorii 2427 powinna mieć tyle kamieni co manualny 2428, plus to, co w automacie. Zatem moim zdaniem 2427 ma teoretycznie o 2 kamienie więcej od zwykłej "manualnej" sławy, jako że automat jest prawie bezkamieniowy (większosć kół jest na mosiężnych bolcach i tylko ostatnie koło przekładni automatu ma łożyska rubinowe), chyba, że policzymy rubinki w sprzęgiełkach, wtedy ma ich więcej o 12, bo każde sprzęgiełko ma ich 5. Czyli wychodziłoby albo 23 (21+2), albo 33 (21+12), albo 28 (26+2), albo 38 (26+12). Nie mam pojęcia skąd wzięły się te ilości kamieni w sławach, druga moskiewska sypała kamieni na oko, jak mniemam... kilka w tą czy w tą nie stanowiło różnicy...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender - gratulacje. To rzadki model. Ostatnio chyba Slavny Hans takiego 31 kamieniowca pokazywał. Mam takiego samego tylko Sekondę

 

 Ja też mam Secondę. Ender gratulacje, ale chyba to nie jest taki biały kruk skoro przez to forum przewinęło się już cztery sztuki :)

post-29552-0-48994800-1422134673_thumb.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja też mam Secondę. Ender gratulacje, ale chyba to nie jest taki biały kruk skoro przez to forum przewinęło się już cztery sztuki :)

 

Piękne Sekondy!

Przeglądałem inne fora i poza egzemplarzem pmwasa pokazywanym na watchuseek, nie znalazłem więcej 31 kamieniowych Sław. Być może nie są one tak popularne, jak Poljoty 2200 czy Sławy Transistor i ludzie po prostu się nimi nie chwalą, albo to świadczy o kolekcjonerskiej sile naszego forum, skoro są tu/były aż cztery sztuki! :)

Tak czy owak jest to bardzo rzadka sztuka, rzadsza od wersji 32 kamieniowej, która sama w sobie jest kolekcjonerskim rarytasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopywanie, jest ostatnio popularne.

Nie wiem, czy ostatnio - ale to jest potęga każdego forum, że można sobie  w wolnym czasie usiąść i poczytać interesujące wątki nawet sprzed 10 lat i coś dorzucić. Czasem te wątki są ciekawsze, niż te bieżące..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.