Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GRZESIEK 1971

Prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych i wiedzących więcej mam gorącą prośbę może jest ktoś i nie tylko tu kto potrafi powiedzieć mi cokolwiek o tym mechanizmie jakiś czas temu wpadł w moje łapki jedyne co wiem to to że jest ładny nie ma widocznych sygnatur chyba że pod tarczą ale nie rozbieram bo jeszcze zniszczę a tyka ładnie i szkoda by było może uda się gdzieś kopertę dopasować a było by łatwiej gdy by było wiadomo co to za werk

z góry dziękuję
 

post-73862-0-68168500-1407782813_thumb.jpg

post-73862-0-62224100-1407782823_thumb.jpg

post-73862-0-51817600-1407782829_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mm. Chronograf z repetycją. Z pewnością zasługuje sobie na kopertę. Na oryginalną bym nie liczył, to nie była wysokonakładowa produkcja. Eksperci wkrótce się zjawią :)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazowy mechanizm to LE PHARE (Charles Barbezat Baillot of Le Locle ,albo później La Chaux-de-Fonds),,Sam zegarek to może być Invicta,albo Angelus,,Ja stawiam na Invicte Quarter Repeater Chrono,,(mechanizm powinien mieć 49 lub 50mm średnicy)..Zdjęcie pożyczone z sieci.

post-67292-0-81872600-1407787707_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziw za wiedzę poniekąd potwierdziły by się moje domysły odnośnie LE PHARE reszta to skarbnica wiedzy jak dla mnie miło by było gdy by ktoś jeszcze coś napisał a może ktoś znalazł by do niego kopertę oczywiście na zdjęciu gdzieś w sieci

post-73862-0-56686600-1407788875_thumb.jpg

post-73862-0-70052000-1407788881_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno koperty do tego zegarka to mission impossible,,Te zegarki występowały tylko w złotych kopertach i tego zlota bylo sporo (ok 2 uncje),,

post-67292-0-51216700-1407790532_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno koperty do tego zegarka to mission impossible,,Te zegarki występowały tylko w złotych kopertach i tego zlota bylo sporo (ok 2 uncje),,

No tak jednym słowem poszła na obrączki ciekaw jestem co jest bardziej wartościowe te 2 uncje złota czy ten mechanizm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ;)  :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jednym słowem poszła na obrączki ciekaw jestem co jest bardziej wartościowe te 2 uncje złota czy ten mechanizm 

 

Mechanizm ;)  :D

Cieszę się że są ludzie którzy tak myślą tylko szkoda ze więcej jest tych którzy wolą obrączki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła też pójść na chleb...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz  zapewne nikt by koperty nie oddał na przetop znając wartość całości ,co innego kiedyś...[np podczas rewolucji kwarcowej,podczas której bezpowrotnie zniszczono mnóstwo świetnych egzemplarzy]

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła też pójść na chleb...

Mogło ale myślę że za całość tego chleba było by więcej a tak kupił sobie bochenek i troszkę margaryny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwestię złotej koperty mamy załatwioną będę szukał może się uda!!!  Co proponujecie gdy by się jednak nie udało myślę że jest jakaś alternatywa ktoś coś podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodam , że wskazówki ,koronka i przyciski także byly wykonane ze złota -czyli sama koperta nie przywróci tego zegarka do oryginalnej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwestię złotej koperty mamy załatwioną będę szukał może się uda!!! 

Jak kolega @ mayor już wspomniał ,to raczej niewykonalne........

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodam , że wskazówki ,koronka i przyciski także byly wykonane ze złota -czyli sama koperta nie przywróci tego zegarka do oryginalnej kondycji.

No proszę przy pomocy kolegi znalazłem takowy zegarek na zatoce i powiem tak było by z niego chleba i margaryny na kilka lat oczywiście jeśli ta cena będzie cena sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekej trochę. Jak wszystko pójdzie dalej w tym kierunku w którym zmierza, to zobaczysz ile jest warta szczerozłota koperta :( Na kilka dni wystarczy. Góra.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekej trochę. Jak wszystko pójdzie dalej w tym kierunku w którym zmierza, to zobaczysz ile jest warta szczerozłota koperta :( Na kilka dni wystarczy. Góra.

Trochę nie na temat....ale ostatnio oglądałe świetny dokument "Portrecista"-warto zobaczyć........wartości można  poznać....polecam szczerze

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2Ffilm%2FPortrecista-2005-298500&ei=vDzpU9eoN8HgyQOC8YCgDw&usg=AFQjCNHcq-PURx8zuQ2UXPIo-TFRGJGrYg

 

To taki "zimny prysznic"

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to raczej tak jak często bywało, po prostu zegarek "no name" z mechanizmem Le Phare.

Invicta

post-859-0-22141400-1407873144_thumb.jpg

i Angelus

post-859-0-81776700-1407873161_thumb.jpg

Miały zazwyczaj trochę inne wersje tego mechanizmu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło ale myślę że za całość tego chleba było by więcej a tak kupił sobie bochenek i troszkę margaryny

 

 

Heh....  kiedyś zaniosłem pokazać jeden z mych zegarków do znajomego zegarmistrza.... Gdy go tylko zobaczył od razu stwierdził że " pożydowski .... " .

Na pytanie dlaczego tak sądzi odpowiedz była krótka .... bo tylko żydów było stać na takie zegarki ... a potem była wojna...

 

i rzeczony zegarek...

 

post-41508-0-37527400-1407942143_thumb.jpg

post-41508-0-93235600-1407942195_thumb.jpg

post-41508-0-21182000-1407942277_thumb.jpg

 

aby nie było off topa .... jaki to cal. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno odczytać to, co wydrapano. Ale chyba leci to tak: Misza Moricz mój na zawsze. 20 listopad 191(8 - 9 ?).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misza Moricu moj na wsegda 20 .X .1918 czyli Miszy Moricu mojemu na zawsze  20.pażdziernik 1918. (октябрь - pażdziernik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem polemizować z Twoim tłumaczeniem, pomijając miesiąc (aczkolwiek jest октября, czyli października), ale z tymi mam problem nawet w polskim :)

 

Moricu wygląda tak: Морицу a moim zdaniem jest tam Mорич

мой to mój a nie mojemu (моему)

 

Też myślałem najpierw, że to prezent od kogoś dla kogoś. Ale skłaniam się do tego, że Misza przywłaszczył (no, niech będzie że podarował) sam sobie ten zegarek na zawsze. My precious...

Ale oczywiście mogę się mylić :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisała kobieta - Misza Moric mój na zawsze. Forma oznajmująca.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisała kobieta - Misza Moric mój na zawsze. Forma oznajmująca.

 

Daj babie srebrną kieszonką to ci ją pazurami podrapie. Ale zaraz! A rewolucjonista z rewolucjonistą to nie mógł?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.