Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kornel91

Citizen AS4020-44B - kornel91 jajecznica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym podpytać o  zegarek Citizen AS4020-44B

 

Proszę mi napisać jak wygląda teraz sprawa użytkowania zegarka po 2 latach, czy na coś zwrócić uwagę ???

 

Czy ktoś już kupował zegarki w tym sklepie  http://bestzegarki.pl/

 

Pozdrawiam

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mój spisuje się bardzo ok nic się nie dzieje :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podbijamy, to podbijamy :)

Recenzja przyjemna, zegarek wspaniały, zwłaszcza w tej nietypowej kolorystyce (wreszcie bez złotych ozdobników, które na ogół odrzucają mnie od wszelkich brązo-beżów), na którą sam również się skusiłem dodając kolejnego "Citka" do swojej stajni.

Warto też doprecyzować jeden detal - automatyczną synchronizację w AS4020 można poniekąd "wyłączyć". Synchronizacja działa tylko w trybie time (TME). Przestawienie na inny tryb wyłącza ją. Czyli w razie obaw o poziom naładowania kondensatora, można przestawić zegarek w tryb Chronograph - synchronizacja się wyłączy a wskazówka sekundowa nie będzie się ruszać - dodatkowe zmniejszenie zużycia energii. Niektórzy tak robią również aby nie słyszeć "tykania" sekundnika. Tym samym, gdy chcemy mieć pewność, że automatyczne ustawianie czasu działa, należy pamiętać o wybraniu trybu time.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w końcu szerokość koperty tego zegarka z koronką, a jaka bez?

 

Na stronie citizen.pl podano informację o szerokości 47 mm. Natomiast w różnych e-sklepach wartość ta waha się od 43 do 47 mm.

 

http://www.citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/AS4020-44B/

 

 

Zegarek jest już dość trudno dostępny. Czy Citizen wypuścił coś nowego, podobnego do AS4020-44H?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citek ma kopertę 44 mm z koronką 47 mm. od ucha do ucha 49 mm


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rKJ1UKj.jpg

sd8MPmc.jpg

motGt1K.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PsiKot

JEden z chyba fajniejszych zegarków tego typu w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem straszny dylemat czy ten czy szary. Z uwagi, ze taniej dostalem szarego wlasnie tego kupilem i jest to jeden z moich ulubionych zegarkow, mimo, ze nie lubie kwarcow. Super sprawa, ze mozna ustawic opcje CAL i pokazuje miesiac, a sekundnik nie skacze :D

Edytowane przez Dijkstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale serio w uszach tam są 23mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo przyjemnie wygląda - ale jajecznica jakaś bardziej czytelniejsza mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem kupić ten zegarek ale na stronie citizen.pl znalazlem nowy model:

http://www.citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/CB5860-35X/

 

różnice:

- cena niższa

- zmiana opisów na tarczy

- Kaliber: E660 VS E670 w AS4020-44B

   > w E670 jest L-TM (czyli czas lokalny) w E660 tego nie ma

   > w E660 jest wskaźnik poziomu akumulatora (dodatkowa funkcja tarczy na godzinie 2)

   > w E670 i E660 sekunda skacze o 2 jeśli jest niski poziom naładowania

 

który lepszy?

 

nowy/stary:

CB5860-35X.jpgAS4020-44B.jpg

 

 

                                                              http://www.citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/CB5860-35X/                                                                    http://www.citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/AS4020-44B/

 

P.S.

instrukcja suwaka: https://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/enhanced/e.pdf

lub w formie video:

https://www.youtube.com/watch?v=F-XxsXp5TEQ

https://www.youtube.com/watch?v=0fOxQLfjYWY
https://www.youtube.com/watch?v=8ECI4O34_A8

 

pełny E6B wygląda tak:

 

0_320_productGfx_6b2221399e1188c88f3e4db440_320_productGfx_87acdf88034a20272a671

 

oczywiście na zegarku nie obliczymy poprawki na wiatr jak na pełnym E6B (druga strona) ale do podstawowych obliczeń wystarczy.

dodatkowo jest zawsze pod ręką a dokładnie na ręce ;)

Edytowane przez jonah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja podbiję temat, z okazji zakupu jajecznicy. B)

 

jaj.thumb.jpg.2313668f3fa76c08127683613f741226.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały jest ten model. Im więcej zdjęć oglądam, tym bardziej kusi :-). Coś czuję, że zastąpi mojego obecnego pilota, zwlaszcza, ze eco-drive i radio.

 

Osobiscie uwazam, ze nowa wersja ciut ladniejsza, ale to bardzo indywidualna sprawa.

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek jaki kupiłem i do dziś cieszy wyglądem i niezawodnością. Ja natomiast zostawiłem go na orginalnym pasku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo był słaby i tak jak napisałem pił pot i poszedł razem z oryginalnym i nie wygodnym motylkiem. Ale zegarek jest od lat co jakiś czas tylko jakiś pasek mu zrobię 😀

Mam do niego sentyment chociaż teraz rzadziej go noszę ale jak sprzedalem kilka zegarków w 2016 żeby ogarnąć budowę to tylko on i jakieś casio mi zostały 😀

 

QskKaIU.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspaniały jest ten model. Im więcej zdjęć oglądam, tym bardziej kusi :-). Coś czuję, że zastąpi mojego obecnego pilota, zwlaszcza, ze eco-drive i radio.
 
Osobiscie uwazam, ze nowa wersja ciut ladniejsza, ale to bardzo indywidualna sprawa.
Wygląd to oczywiście tylko kwestia gustu, ale nie należy pomijać faktu, że obie wersje różnją się także kalibrem.
Ten nowszy ma m.in. możliwość ustawienia czasu światowego (vs. tylko jedna dodatkowa strefa czasowa) i pokazuje rezerwę naładowania akumulatora. Starszy ma za to stoper z dokładnością do 1/20 sek. (vs. tylko pełne sek.) i pokazuje poziom mocy sygnału radiowego uzyskanego podczas ostatniej synchronizacji.
Dodatkowo z moich osobistych obserwacji wynika, że starszy ogólnie lepiej "łapie" sygnał radiowy podczas synchronizacji, no ale zastrzegam, że to może być tylko specyfika konkretnego miejsca a nie cecha werku.
No i na koniec fakt, że nowsze wersje są jeszcze wszędzie dostępne a starsze już chyba tylko w Polsce.
20220411_113421.thumb.jpg.c68952729a6a99290d47c7209f3364fe.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, rozglądałem się ostatnio za kupnem tego zegarka, ale widzę, że w polskiej dystrybucji jest on już praktycznie niedostępny, a na stronach zagranicznych też trochę bieda z dostępnością.

Są oczywiście modele z czarną tarczą, ale jajecznica czytelniejsza i ładniejsza :) 

Czy ktoś się orientuje czy ten model jeszcze kiedyś wróci do regularnej sprzedaży, czy Citizen dał sobie spokój z jasną tarczą?

Zostają niby jeszcze używki, ale mam trochę obawy co do stanu baterii, bo na forum widziałem różne opinie na temat ich żywotności w przypadku, gdy zegarek np. leży dłuższy czas nienaładowany 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby skorzystać ze stopera w tym zegarku należy wyciągnąć koronkę do pierwszego położenia, przekręcić ją by wskazówką funkcji wskazała funkcje chronografu, wcisnąć koronkę do położenia zerowego i nacisnąć górny przycisk.

 

I teraz pytanie do posiadaczy tego zegarka: czy da się to zrobić w miarę wygodnie bez zdejmowania zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.