Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bryku2

Przestroga dla zamawiających DHL-em

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja

 

Zakupiłem ostatnio swojej lubej zegarek Citizen Promaster eco drive, w cenie 108 usd z bezpłatną dostawą, czyli po naszemu powinien on kosztować ok 350 pln.

 

Dostawa DHL, oczywiście liczyłem się z zapłaceniem VATu + dodatkowych opłat, ale w wypadku do tej pory sprowadzonych zegarków ta kwota łączna opłat wychodziła na poziomie 25-27% wartości zegarka, czyli zakładałem że max zapłacę powiedzmy 100 pln. Jakież było moje zdziwienie, kiedy otrzymałem informację iż łącznie do zapłaty jest 224 pln, a na moje pytanie skąd taka wartość otrzymałem odpowiedź:

 

 

"Po pierwsze na dokumentach brakuje kosztów transportu/warunków dostawy i co za tym idzie do kosztu towaru doliczany jest koszt statystyczny za transport. Z cła został Pan zwolniony, natomiast VAT to 133 PLN. Dalsze opłaty to rejestracja upoważnienia (opłata do urzędu miasta) oraz prowizja wykładowa 60 PLN + VAT.

Panie Marcinie,

 

Nie dziwię się, że może się Pan czuć nawet oszukany – urząd celny nie uznaje zapisu, iż cokolwiek jest bezpłatne, darmowe, etc. Nawet jeśli otrzymałby Pan prezent, musielibyśmy do odprawy mieć fakturę z wartością rynkową."

 

I teraz tak - pomimo tego że w aukcji jak byk stało że wysyłka jest free urząd i tak dolicza sobie koszty statystyczne dostawy (co wg mnie powinno być karane), do tego dochodzą bzdurnie wysokie opłaty dot upoważnienia do wykonania w moim imieniu odprawy celnej - powiem tak - polecam zakupy z dostawą Standard Shipping, idzie to może dłużej, ale mamy pewność że nawet jak będziemy płacić to rozsądne pieniądze a nie napychać kabzę urzędasom.

 

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, może komuś kiedyś udało się odzyskać w takiej sytuacji trochę pieniędzy :)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowienie z dalekiego orientu wartości 119 zielonych wczoraj przyszło z opłatą celną 30 zł. Tzn przyszło tylko że wdomku były same dzieci i nie odebrały od kuriera dhlu. Mam nadzieję że dobrze uslyszaly 30 a nie 300. Dziś się przekonam. Najgorsze jest to że zamawialem zwykłą przesyłką a oni i tak bezpłatnym dhlem wysłali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z punktu widzenia przepisów celnych wszystko jest ok. Nie rozumiem tylko czemu 60 zł a nie 17 za upoważnienie...

Nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka. Lepiej żeby sprzedawca obniżył cenę produktu i doliczył wysyłkę. No bo przecież chyba płaci za wysyłkę.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z punktu widzenia przepisów celnych wszystko jest ok. Nie rozumiem tylko czemu 60 zł a nie 17 za upoważnienie...

Nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka. Lepiej żeby sprzedawca obniżył cenę produktu i doliczył wysyłkę. No bo przecież chyba płaci za wysyłkę.

 

 

Pewnie tak, ale może mieć to rozliczane od ilości.

Czyli podpisuje umowę na ilość szt.

Np.: nie mniej niż 1000 i wtedy ma po ileś tam a jak powyżej to mu cena spada.

Może na daną chwilę nie wiedzieć ile dokładnie kosztuje go transport [to znaczy wie, że nie więcej niż].

Więc z jego punktu widzenia jest to absolutnie oboje tnę a z p-tu widzenia marketingowego korzystne - bo klient ma "gratis".

 

Ja też kiedyś spotkałem się z czymś a'la uśredniony koszt zakupu co jest IMO bzdurą [tak samo jak doliczanie kosztów transportów do sumy i liczenie od tego VAT-u].


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek już w domu, DHL, dodatkowa opłata 30 zeta więc skąd się biorą takie różnice w naliczaniu wysokości opłat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z punktu widzenia przepisów celnych wszystko jest ok. Nie rozumiem tylko czemu 60 zł a nie 17 za upoważnienie...

Nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka. Lepiej żeby sprzedawca obniżył cenę produktu i doliczył wysyłkę. No bo przecież chyba płaci za wysyłkę.

Za upoważnienie jest 17 zł, 60zł + VAT to prowizja DHL za dokonanie odprawy.

 

Opłaty łączne 224zł = 133zł (VAT) + 17zł (pełnomocnictwo do odprawy) + ok 74zł (prowizja DHL 60zł + VAT)

 

Bryku2, zakup w Creationwatches ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierwszy i ostatni raz :)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo ja miałem dużo szczęścia albo Ty wyjątkowego pecha. Też miałem zamówienie z Creationwatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierwszy i ostatni raz :)

Dla nich jest niepojęte, że mając do wyboru darmowego kuriera i pocztę - wybieramy pocztę :D

 

Trzeba się upewnić kilka razy, że zrozumieli, że to ma być tylko i wyłącznie poczta ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki! 

Właśnie dzisiaj będę zamawiał paczkę z creationwatches, zaznaczę im wyraźnie by wyszczególnili np. 1USD za wysyłkę.  


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zamawiałem standard ship a tu mnie coś tknęło i jak widać w złym kierunku :)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chciał dobrze - wyszło jak zawsze :) 


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zamiar kupić sobie zegarek Citizen AT8011-04E, ceny w Polsce oscylują w granicach 1500 zł, a na dutyfreeislan 303 $. Czy ktoś z was kupował w tym sklepie i może się podzielić opinią ? A może ma ktoś z was leszpą propozycję ?

Zależy mi na informacji dotyczącej potencjalnych, dodatkowych opłat. Wersja optymistyczna i pesymistyczna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymistyczna - 303$

Pesymistyczna - 303$ + cło 2-3% + podatek 23% od całości

:)

 

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pesymistyczna- zapomniałeś dopisać jeszcze trochę(nigdy nie wiadomo ile sobie skasują) za "obsługę celną" czy jak to się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnym cisnieniu władzy na łojenie obywateli z wszystkiego pozostaje wersja pesymistyczna plus koszt odprawy celnej. Być może PP robi odprawę celną. Zadbaj aby na fakturze był koszt wysyłki w miarę realny, bo w przeciwnym razie UC doliczy Ci wg uznania.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za informacje. Czy ktoś z was zamieszkuje okolice Bydgoszczy i miał doczynienia z lokalnym Urzędem Celnym ? Czytałem na forum, że w różnych częśćiach Polski różnie "podchodzą do klienta" i staram się oszczacować prawdopodobieństwo zapłacenia cła i podatku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy osobiście bym wolał kupić w kraju - jeśli byłby taki wybór...

Nigdy nie miałem szczęścia z UC   B)

Edytowane przez Cezar.

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od całości - koszt z faktury + wysyłka + cło + opłaty...

Jak cena z faktury wyda się zbyt niska, mogą to zanegować :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od całości - koszt z faktury + wysyłka + cło + opłaty...

Jak cena z faktury wyda się zbyt niska, mogą to zanegować :)

czyli ostateczna kwota może być większa niż cena zegarka w PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przypadku...kiedyś tak miałem  :wacko:


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat dotyczacy tej firmy kurierskiej.

Dzisiaj miał być dostarczony zegarek.

Widnieje w śledzeniu przesyłki status że przesyłka doreczona/odebrana przeze mnie o godzinie 17.33,a śladu po kurierze nie było ani kontaktu z jego strony.

Spotkal się ktoś z taką sytuacją?

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, była u sąsiada.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Zobaczymy co dalej, złożone reklamacje w dhl i Zalando.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.