Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbyszko_k

Gustav Becker stojący

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam zegar stojący Gustav Becker, w poprzednim miejscu działał bez zarzutu, był ostatnio też konserwowany i wszystko było ok. Niestety przewiozłem go w inne miejsce i po ustawieniu i uruchomieniu działał przez ok. 2 doby. Zatrzymał się jak obciążnik opuścił się do poziomu wahadła, wyraźnie oba elementy zahaczają o siebie. Wygląda więc na to że pracują w zbyt zbliżonych płaszczyznach. Zakładam że źle zawiesiłem wahadło, bo jeżeli chodzi o obciążniki (zawieszone na łańcuszkach) to tu chyba żadnej możliwości zmiany płaszczyzny opadania nie ma. W jaki sposób można zmienić płaszczyznę pracy wahadła ? Nie mam żadnych doświadczeń z regulacją takich zegarów, prośba zatem o pomoc/radę, jeżeli ktoś orientuje się co można z tym zrobić.
Pozdrawiam,
Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieść zdjęcia, także wyjętego mechanizmu. Teoretycznie można wykrzywić drążek wychwytu i zawieszkę (1,2) wahadła, zablokować miejsce ich połączenia (strzałka), albo źle ustawić samą sprężynkę (3).

 

post-6402-0-18565100-1408712523_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też źle postawić cały zegar. Zobacz, czy linia wahadła pokrywa się z linią pleców. Może podłoga jest krzywa i trzeba coś podłożyć pod nogi?. Jeśli chodził wcześniej bez problemów i u Ciebie w domu również, to jakaś pierdoła musi być w ustawieniu, zawieszeniu, lub innych takich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pion obowiązuje tak samo wahadło jak i obciążniki :)

Tylko w niektórych linkowcach źle nawinięta żyłka może doprowadzić do konfliktu wagi z soczewką wahadła. Ale łańcuch nie zmienia swojej odległości od płaszczyzny wahadła.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to rzeczywiście doświadczenie z linkowymi... Więc coś z zawieszeniem wahadła pozostaje chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieść zdjęcia, także wyjętego mechanizmu. Teoretycznie można wykrzywić drążek wychwytu i zawieszkę (1,2) wahadła, zablokować miejsce ich połączenia (strzałka), albo źle ustawić samą sprężynkę (3).

 

attachicon.gifs6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.