Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pokazać nowego (dla mnie) Kienzelka. Spodobała mi się jego buźka, bo secesja to mój ulubiony styl. Jest brudny, ale kompletny, jedynie dolna zawieszka jest zakombinowana (zamiast

wkręta jest śrubka z nakrętką). Ale wahadło jest dla mnie zagadką, nie widziałem na forum takiego i u Passmoora też nie. Na płycie jest nr 117045, na wahadle 115941. Bardzo proszę

o Wasze komentarze.post-57894-0-40755200-1408722072_thumb.jpg

post-57894-0-27084800-1408722095_thumb.jpg

post-57894-0-00669700-1408722109_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, dałem 2 razy to samo, miało być topost-57894-0-08846100-1408722485_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegar kupiłeś!! :)

Takie wahadła z przedłużką były montowane w tych modelach które miały wyższe kolumny niż w standardowych roczniakach. 

Już kilka wahadeł z taką przedłużką widziałem. Taki zegar ma nasz Kolega chyba ze Zgorzelca. Ma go nawet w swoim awatarze.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wahadło w JUFie z drewniana skrzynką. Chyba nawet gdzieś go pokazywałem. Dysk jest wyższy i o mniejszej średnicy, żeby się gracko zmieścił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz w nim odwrotnie założone górne zwieńczenie kolumn. 

 

Edit. Pod półką.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz w nim odwrotnie założone górne zwieńczenie kolumn. 

 

Edit. Pod półką.

Raczej Tak. Bardzo ciekawy zegar. Nie jest latwo taki spotkac. Gratuluje . :). Wahadlo pewnie od innego zegara-ale jest typowe dla Kienzle-widzialem kiedys takie w roczniaku Kienzle z aukcji w zatoce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takowe wahadlo w takowym zegarze :)

Fajniutki ten Twoj brudasek jest :) Gratulacje !!!

post-26878-0-47823700-1408731450_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wahadło w JUFie z drewniana skrzynką. Chyba nawet gdzieś go pokazywałem. Dysk jest wyższy i o mniejszej średnicy, żeby się gracko zmieścił...

 

Fibo o zdjęcia takiego jufa bym bardzo poprosił - bo jufów w drewnianych bardzo mało widziałem. Aneta poprosił bym o zdjęcie z spodu wahadła Twojego Jufa, o spód wahadła tego Kienzle z tematu tez bym poprosił :) zobaczymy czy jest pokrywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pokrywka z blachy (chyba cynkowej) z numerem, który podałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baja, bardzo chętnie (czytaj: "niechętnie"  :)) jutro go zdejmę i zrobię mu sesję w słońcu (I hope), mam i drugiego drewnianego JUFa, węższego, też mogę sfocić.

Choć nie lubię ruszać zegarów ( u mnie chodzą wszystkie), bo później je muszę godzinę ustawiać znowu- OK, dla kolegi zawsze. Tylko poproszę w zamian o wnioski i obserwacje z Twoich doświadczeń płynące, a dotyczące JUFa i wahadeł. Każdy ma jakieś- proszę o Twoje  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, słońca nie ma, aparat nędzny...

Jeden już zrobiony, drugi czeka w kolejce. Od spodu wahadła (tego ze skręconym prętem u góry) ślady napisanego czymś numeru z werku. Skrzynki robione identycznie, ale jedna węższa, druga szersza. Brak śladów po mocowaniu góry z dołem (jak np jest w GB). 

post-39092-0-81563300-1408798960_thumb.jpg

post-39092-0-77610300-1408798976_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spody wahadeł, bo słońce jednak wylazło. Bledszy od tego z trzpieniem (86***).

Pytanie, czemu zmniejszam w Photoshopie do 120 kilo, a dołącza się 240? I zamiast czterech zdjęć na posta- wychodzą dwa? Czary, Panie...

post-39092-0-76748300-1408801462_thumb.jpg

post-39092-0-13198900-1408801480_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrzony jest śliczny. Da się tę wskazówkę wyprostować?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po konserwacji nie będę poszukiwał na bazarku wskazówki do JUFa godzinowej, to się da...  :). Na razie mam stracha i kombinuję. Na gorąco może?  To żeloz, powinno się udać... Tylko cienizna okrutna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baja, bardzo chętnie (czytaj: "niechętnie"  :)) jutro go zdejmę i zrobię mu sesję w słońcu (I hope), mam i drugiego drewnianego JUFa, węższego, też mogę sfocić.

Choć nie lubię ruszać zegarów ( u mnie chodzą wszystkie), bo później je muszę godzinę ustawiać znowu- OK, dla kolegi zawsze. Tylko poproszę w zamian o wnioski i obserwacje z Twoich doświadczeń płynące, a dotyczące JUFa i wahadeł. Każdy ma jakieś- proszę o Twoje  :)

 

Przepraszam kolegę za problem - znam ból związany z niekontrolowanym zatrzymywaniem się zegarów po przeniesieniu. Skrzynki wyglądają na oryginalne - ciekawe dlaczego dwa typy wymiarowe zostały zakupione przez JUFa?

 

Erzlot - ta pokrywka z blachy cynkowej (płaska - później zmieniono je na mosiężne z wytłoczeniem wklęsłym w środku) potwierdza poprawność tego wahadła do zegara Kienzle, wahadła Juf takich nie miały. Na swoje nieszczęście mam dwa zegary takie zegary Kienzle z tarczą niestety z błędnymi wahadłami z zegarów JUF.

 

Odnośnie wahadeł JUF mam już pewne wnioski wysnute - zrobię tylko zdjęcia swoich od spodu i powklejam - by pokazać zmianę konstrukcji wahadeł dyskowych w czasie.

 

W międzyczasie swoją przez kogoś podniszczoną skrzynkę pokażę:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - wskazówkę można polutować "bezśladowo" mosiądzem - to nie problem.

 

A wahadła... jak B&B ;)... chociaż chyba ścianka grubsza.

To by trzeba pomierzyć.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podstawa w tych drewnianych skrzynka które pokazaliście jest kwadratowa czy prostokątna?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większym prostokąt (po wierzchu podstawy) 18.0/ 15.5 cm. W mniejszym prostokąt 15.8/ 15.5. Wymiary front/ bok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ladny zegar gratuluje a oto moj :D

post-70514-0-13012400-1408827387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ladny zegar gratuluje a oto moj :D

Bardzo podobny, takie samo wahadło. Jest na chodzie? Jaki rozmiar włosa? Ciekaw jestem (może kol. Dziadek pomoże) jaki to rok produkcji? Numer werku podałem w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest sprawny,wlos był dopasowany przez mojego znajomego Irlandczyka i nie pamiętam jaki,moj zegar to JUK -mysle ze około 1908-1910 rok.

Pozdrawiam

,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większym prostokąt (po wierzchu podstawy) 18.0/ 15.5 cm. W mniejszym prostokąt 15.8/ 15.5. Wymiary front/ bok

 

U mnie trochę inaczej te wymiary wyglądają - też jest prostokąt - 15,5x18 - zewnętrzny wymiar podstawy i 10.5x13 wewnętrzny piedestał.

 

 

Szanowni koledzy mam pytanie czy jesteście za pogrupowaniem tych naszych zegarów i otworzeniu wątków na temat różnych marek zegarów rocznych: JUF, Gustav Becker, Kienzle, Wurth, Posner & Schlenker, Kieninger & Obergfell, Ph Hauck?? Tak byśmy umieszczali nasze zdjęcia w odpowiednich wątkach i mieli jako taki porządek :)

 

Old Time - jak widać z załączonego zdjęcia tarcza JUfów miała inny wzór wytłoczony niż Kienzle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.