Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

CO NOSZĄ WIELBICIELE ZEGARKÓW RADZECKICH JAK NIE NOSZĄ RADZIECKICH?

Rekomendowane odpowiedzi

a kolega ma i mowi ze wprawdzie sumarycznie to czas trzyma sle gdy nakreci go na maksa to potrafi i kilka minut spieszyc na dobe. Za to pozniej spozni i rachunek jest na 0 :)

Potwierdzam, że chińczyki to bardzo dobre zegarki, a jak koledze tak goni to to coś jest z tym zegarkiem nie tak. Zdarzało się, że na ebayu takie niedokładne zegaki były sprzedawane w licytacji od 0, aby tylko taki wybrakowany zegarek pogonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam parniaka i złego słowa powiedzieć nie mogę. Za taką kasę to miód-maszyna :) chodzi całkiem punktualnie, a wykonanie na wysokim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale z chęcią bym nabył. A jeszcze za taką kasę jak pisze Krzysiek to już w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś będzie zamawiał takiego Parnisa to dajcie znać, może zrobimy grupowe zamówienie (ja się piszę).

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zrobimy grupowe zamówienie (ja się piszę).

Grupowe raczej nie wchodzi w grę. To 100% pewniak celny. Ale Jak kupisz u jakiego majfrenda lub na zatoce to z kolei prawie 100% szans, że przejdzie bez cła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym w końcu sobie go kupił (choć obawiam się rozmiaru). Od dawna chodzi mi po głowie ten z jasną tarczą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę drążyć tematu ale muszę zapytać - jest jakis zegarek chiński na chwalonym mechanizmie który nie przypomina Rolexa, IWC czy Paneraia?

Jakiś ze swoim nienawiązujacym wygladem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to trochę jak pytanie o Stenka mi zalatuje. Albo o Tudora. Zerknij na SeaGulla czy Bejing. I na ceny. To nie są tanie rzeczy Panie Boczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat się kończy...... w tych piniondzach to są mega zegarki.

yorki_man ta tarcza jest czarna czy ciemnogranatowa? Faktycznie wygląda świetnie.....gdzie go kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to trochę jak pytanie o Stenka mi zalatuje. Albo o Tudora. Zerknij na SeaGulla czy Bejing. I na ceny. To nie są tanie rzeczy Panie Boczek

Stenek ma kilka sztandarowych modeli jak Triton, Apollon czy jeszce inne - o limitkach nie piszę - ostatnia nasza to Baltic sea.

No i tak naprawdę to z Rolexa "czerpią" wszyscy - a właściwie to nie z Rolexa bo submariner tez był inspirowany ale nie pamiętam czym.

Tudor - to w zasadzie tańszy brat Rolexa.

 

Pokaż mi Grzegorz konkretny model bo ja nie mam o tych zegarkach pojęcia.Nie wiem któłry mechanizm jest ok a który to kupa. A te dziurbiliony to juz dla mnie masakra  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman - to temat szeroki jak Czwarty Wymiar ;) - nie szukając daleko, wbij w wyszukiwarkę Seagull 1963 i wszystko jasne :)

 

@Qba - tarcza jest grafitowa ze szlifem :) szukaj u majfrendów, koło 70-80 $ do wyrwania na zatoce

 

Edyta:

zapomniałem o dobrym chiński mechanizmie - proszę chociażby sb18 z Bejing (znaczy się Pekinu :D)

  Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie chcę drążyć tematu ale muszę zapytać - jest jakis zegarek chiński na chwalonym mechanizmie który nie przypomina Rolexa, IWC czy Paneraia?

Jakiś ze swoim nienawiązujacym wygladem?

Trochę tego jest.

Nieśmiało pochwalę prostego ST5-K 21,600 bph. Jeden z najdokładniejszych moich zegarków.

Mechanizm zdobiony jak niektórzy twierdzą doklejonymi pasami, a cały świat zna to zdobienie jako "Seagull stripes" ;)

A czy nawiązuje ? Może to inne nawiązują do niego ? Pewnie można znaleźć kilkaset podobnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.good-stuffs.com/New-Beijing-Impression-temple-of-heaven-grand-theater-automatic-wrist-watch_p_192.html

Ten ma oryginalny design - niestety - cena na poziomie 400$ powoduje że nadal bedę żył w nieświadomości piękna chińskich zegarków.

 

 

Seagull 1963 - ten jest znany ale to chrono i tez trzeba 300 - 400$ wyłozyć.

 

No nic - dzięki. Wychodzi na to że chiński zegarek z którym mógłbym sie zapoznać kosztuje tyle co niezły japończyk lub nasza rodzima produkcja.

No to odpuszczę chyba - niech będzie dalej biała plama na zegarkowym terytorium Chin  :D

 

Edycja

Ten ST5 - pewnie podobnych zegarków sa setki ale ten nie udaje innego Przynajmniej.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.good-stuffs.com/New-Beijing-Impression-temple-of-heaven-grand-theater-automatic-wrist-watch_p_192.html

Ten ma oryginalny design - niestety - cena na poziomie 400$ powoduje że nadal bedę żył w nieświadomości piękna chińskich zegarków.

 

 

Seagull 1963 - ten jest znany ale to chrono i tez trzeba 300 - 400$ wyłozyć.

 

No nic - dzięki. Wychodzi na to że chiński zegarek z którym mógłbym sie zapoznać kosztuje tyle co niezły japończyk lub nasza rodzima produkcja.

No to odpuszczę chyba - niech będzie dalej biała plama na zegarkowym terytorium Chin  :D

Dwie ostatnie aukcje Seagulla 1963. Chyba wcale nie aż tak drogo:

http://allegro.pl/zegarek-chinski-wojskowy-seagull-1963-reedycja-i6630896927.html

http://allegro.pl/zegarek-seagull-1963-chinese-military-watch-i6573415355.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja jestem podobnego zdania co Romek jeśli chodzi i chińskie zegarki...

W sumie ten też pewnie z Chin.

post-69581-0-13617100-1482220555_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten Prim którego wywiesiłeś na bazarku?

Bardzo ładny i cholernie kusi ;)

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ten, fajna sztuka - i cały czas do wzięcia :)

Tylko pasek trzeba by wymienić, bo ten jest z epoki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnisy za tę cenę są rzeczywiście nadzwyczaj dobrze wykonane, ale ja tam wolę japończyki

e4dd5c44079b677e00e84f981ece6939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejść z nadgarstka nie chce od kiedy jest u mnie :) taki fajny, o idealnych rozmiarach G na mój nadgarstek

GW-1700DE480bbca5bfba5f1ad17a68a15a167751.jpg

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.