Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

CO NOSZĄ WIELBICIELE ZEGARKÓW RADZECKICH JAK NIE NOSZĄ RADZIECKICH?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Henizz wiedział co robi, bo nieco ...później to ja bym ruskami o ścianę nię naparzał ;-)

Ewidentnie było to piłkarskie powstanie z kolan!

 

Seiko Actus z datownikiem japońskim piękny, a i Primek Jazzualdo zacnie się prezentuje w tym ubranku ;-). Można by było pomyśleć, że to nurek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "ekologicznie" przy deszczowej niedzieli

post-88672-0-04035400-1504430529_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakovlev super Seiko, w ogóle masz fajne te zegarki...Safir też ciekawy, jaki ma mechanizm?

Ja dziś noszę stalową Lagonde, na AS:

IMG_20170903_113310_edit_edit.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dzięki. A tak wyglądał jak go kupiłem. Wymienione tylko wskazówki :)

 

fc0e6cc1c319bb7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Świetne są te stare Seiko chrono... Mają klimat! Pięknie go Jacku wyszykowałeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy widziałem tego Fortisa i dalej mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy widziałem tego Fortisa i dalej mi się podoba

 

Ale ja go rzadko noszę a jeszcze rzadziej robię zdjęcia  :lol:

Dzięki  :)

 

Mój Meccaniche Veneziane :)

Fajny :)

Napisz coś więcej - ostatnio jakoś głośniej o tym brandzie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fajny :)

Napisz coś więcej - ostatnio jakoś głośniej o tym brandzie na forum.

 

Jak część z Was wie, lubię radzieckie amfibie, a z amfibii moja zegarkowa miłość ewoluowała w kierunku ogólnie pojętych diverów. 

 

Któregoś dnia przeglądając forum natrafiłem na post dotyczący nowego, włoskiego mikro-brandu. Ponieważ zawsze imponowały mi divery marki Squale, która mimo, że jest Swiss Made to jednak posiada włoskie korzenie, jakoś zainteresował mnie projekt Meccaniche Veneziane - zegarków składanych w Wenecji. 

Odnalazłem profil Instagramowy tej marki, nawiązałem kontakt z właścicielem, wymieniliśmy kilka wiadomości i zdecydowałem się na zakup. 

Po ok. tygodniu otrzymałem przesyłkę wysłaną z Włoch, w środku ładna drewniana skrzyneczka - box na zegarek, sam zegarek na świetnym skórzanym pasku włoskiej produkcji i z włoskiej skóry (handmade in Italy) oraz dodatkowy kauczukowy pasek - to wszystko za całkiem przystępną cenę - katalogowo 470E - warto negocjować ;).

 

Sam zegarek to oczywiście automat na pięknie zdobionym werku Miyota 821A - nie jest to w prawdzie mechanizm z górnej półki, ale jest często wykorzystywany przez mikrobrandy, przypuszczam, że głównie z uwagi na korzystny stosunek jakości do ceny.

Mechanizm pracuje z częstotliwością 21,600 bph i często jest porównywany ze szwajcarską ETA 2824-2, jednak w przeciwieństwie do niej nie posiada stop sekundy - niby mi to nie przeszkadza, ale ucieszyłbym się gdyby jednak była ;). Deklarowana rezerwa chodu to 45h i muszę przyznać, że faktycznie odłożony potrafi jeszcze długo pracować, czasami, aż mnie zaskakuje kiedy po niego sięgam z przekonaniem, że czeka mnie nastawianie, bo w międzyczasie zdążyłem ponosić dwa inne zegarki, a on dalej pracuje ;).

Zegarek dobrze trzyma czas, nie zauważam dobowych odchyłek ale przez wspomniany brak stop sekundy nie sprawdzałem go dokładnie ;).

Oczywiście można go dokręcać oraz posiada szybką zmianę daty - ale chyba nie są już produkowane mechanizmy bez takiej możliwości (sorry, mój SKX009 nie ma opcji dokręcania  :P ).

Dostępne modele z kolekcji Nereide - czyli tej o typowym wyglądzie divera, posiadają 120 klikowy bezel obracający się w jednym kierunku oraz bardzo fajne szafirowe, wypukłe (!!) szkiełko - które na prawdę robi bardzo dobre wrażenie :). Szkiełko posiada oczywiście warstwę AR. Spotkałem się z opinią, że bezel łapie ryski, ja dbam o moje zegarki i żadnej ryski na swoim egzemplarzu nie widzę.

 

Wodoszczelność to oczywiście 20 ATM.

 

Wracając jeszcze do mechanizmu, to jest on na prawdę wykonany z dbałością o drobne szczegóły, przyglądałem mu się pod lupą  i nawet + na regulacji nie jest zwykłym plusem, a krzyżem z logo marki, wachnik jest oczywiście pięknie opisany, jedynie śrubki nie są barwione.

 

Tarcza w zegarku posiada nakładane indeksy, oraz logo, natomiast napisy są nadrukowane.

Model, który wybrałem swoim wyglądem nawiązuje do Tudora Black Bay, ale nie czyniłbym z tego zarzutu, na co dzień widuję szwajcarskie zegarki, które w większym stopniu pożyczają dobre wzornictwo. Z całą pewnością nie jest to zrzynka jak w chińskim Tiselu, lub (wybaczcie, wiem, że są różne zdania na ten temat) jak w Steinharcie "Submariner" ;).

 

Koperta posiada średnicę 42 mm. (co jest moim maximum - mam nadgarstek 18 mm.) - jest cała szczotkowana. Prawdę pisząc trochę brakuje mi w niej polerowanych elementów, ale ponownie porównując ze szwajcarskimi zegarkami z półki 3k+ też kojarzę takie divery z całą matową kopertą.

 

Jedyny minus jaki na razie obserwuję, to bardzo kiepska luma - w moim egzemplarzu świeci fatalnie - być może taki mi się trafił.

 

Zastanawiałem się nad kupnem tego modelu lub zegarka Laco i nie żałuję wyboru, chociaż Laco będzie chyba następne ;).

 

Się rozpisałem, podsumowując jestem bardzo zadowolony, zegarek daje mi sporo frajdy :)

 

 

090de81327302.jpg

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek ale też fajny opis. Dobrze się czyta :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzęki - fajny opis. 

Podobieństwami bym sie za mocno nie przejmował -  Rolex submariner to też forma odtworzona  :D

 

Zegarek  fajny - jedyne co nie fajne to cena. Jak za najpopolurniejszą Miyote to jednak sporo moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.