Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

CO NOSZĄ WIELBICIELE ZEGARKÓW RADZECKICH JAK NIE NOSZĄ RADZIECKICH?

Rekomendowane odpowiedzi

Odnowione było wszystko , tarcza , koperta , wskazówki ... ( nauczony doświadczeniem najlepiej robić wszytko) . Tradycyjne też robiłem to u Głowackich w W-wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój ostatni nabytek, ciekawa tarcza, ale mój sprzęt niestety dobrego zdjęcia nie zrobi, więc wrzucam gotowca :).

 

xnf85c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na All Star Weekend założyłem Omegę.Zegarek wygląda niepozornie,ale wystarczy uruchomić chronograf i wtedy widać wszystkie siedem wskazówek .,

post-67292-0-33343500-1424449344_thumb.jpeg

post-67292-0-32852900-1424450525_thumb.jpg

post-67292-0-10543300-1424450537_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jako osoba, która od kilku dni śledzi wszelkie aukcje radzieckich zegarków, ulega ich zauroczeniu i cały czas sobie powtarza "Muszę go mieć" mogę powoli zaliczyć się do wielbicieli tych maszynerii. Wprawdzie posiadam dopiero dwa radzieckie zegarki lecz to się zmieni.  Dziś na ręku:

 

434c3286e803772fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Od wczoraj dopasowywałem do nadgarstka nowy pasiorek z takim "bogatym" pepikiem ;-)

 

prim_strus2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:

Pierwszy raz taką widzę - piękna :wub:

Możesz ją troszke objaśnić? Subtarcza na 9 jest od GMT?

Prim kolegi., D@dik bajeczny,.Gratulacje również za dobór paska.,  W mojej Omedze jest ciekawe rozwiązanie z centralnym rejestrem minut.,Zamiast subtarczy wskazówka z czarnym pointerem w kształcie samolotu pokazuje upływ minut na dużej skali.,Sekundy stopera pokazuje wskazówka prosta złocona.,Na godz 6 jest rejestr godzin stopera a na 9 jest tradycyjny sekundnik i dodatkowy obrotowy dysk z czarnym trójkątem,który odmierza godziny w trybie 24 H.,Trochę nietypowo, gdyż czarne pole odpowiada godzinom od 6 do 18,a jasne od 18 do 6 AM,.Koronka działa w dwóch płaszczyznach szybka zmiana daty i ustawianie zegarka., Przyciski pracują tradycyjnie górny START-STOP,,a dolny RESET.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten ring subtarczy na 9 jest tylko wskazaniem czasu w wersji 24h czy jest to tarcza drugiej strefy czasowej?

Obecnie pokazuje ten sam czas co główna tarcza.

Bardzo ciekawy mechanizm.

 

Pilot353  - bardzo fajny Tonneau :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.,Super zegarek,.Jeden z najciekawszych mechanizmów in house od IWC 51111.,Niewiele zegarków może się pochwalić tygodniową rezerwą marszu.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu...... na bogato Artur piękna i porządna maszyna ciężko będzie przebić :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Poszedłeś Nightdream godnie! Piękny zegar...gdybym nie był przywiązany do moich ...nerek to kto wie  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja co nieco wrzucę odnośnie tego co zastępuje Rakiete, zdjęcie telefonem...

 

 

post-78685-0-28926800-1424978440_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łołłłłł :blink:

Nie pochwaliłeś się takim zakupem?

A może jestem w ukrytej kamerze? :rolleyes:  Dasz Artek jakis komentarz?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pokazałem takiego samego, tyle, że replikę. Posypały się gromy na moją głowę ;) Postanowiłem zdobyć oryginał i od prawie kwartału mam :D Pierun jest dosyć ciężki i raczej sporadycznie go zakładam. Poza tym....mam go po części dzięki ojcu....szkoda tylko, że nie doczekał, żeby go zobaczyć. Traktuję go jako inwestycję, bo pieniądze mogłyby się rozejść. Pięknie cyka, ale nie tak głośno jak ruski. Oczywiście też nie jest to nowy zegar, bo na taki to nie było kasy....


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romciu...wolałbym jednak, żeby ojciec był...a nie kasa po nim...ale cóż - takie życie. 


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek ? 

 

Niemiecka Erkania, urzekła mnie ta tarcza - piękne słoneczko, kolega Piotr R. pomógł w ustaleniu że produkował to zakład Rudolph Karstadt AG z Essen, w środku mechanizm Durowe kal. z serii 420 chyba 422 tu 17 kamieni. Uszy ze stałkami, rocznik ok 1952 - 57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten ring subtarczy na 9 jest tylko wskazaniem czasu w wersji 24h czy jest to tarcza drugiej strefy czasowej?

Obecnie pokazuje ten sam czas co główna tarcza.

Bardzo ciekawy mechanizm.

 

 

Ten wskaźnik jest umieszczony na subtarczy ,która wykonuje pełny obrót względem ringu z indeksami w trybie 24H w tej samej strefie czasowej ,.Do godziny 12 w południe pokazuje ten sam czas co główna tarcza od 12 do 24 czas w zapisie europejskim .,Mechanizm Omegi 1040  jest uważany za najlepszy kiedykolwiek produkowany chronograf sterowany krzywkami, na bazie tego mechanizmu Omega wyprodukowała pierwszy na świecie chronograf z oficjalnym certyfikatem chronometru COSC.,Niestety ze względu na bardzo wysokie koszty wytwarzania w 1974 przerwano produkcje tych mechanizmów zaledwie trzy lata od debiutu w 1971 .,Mój zegarek ma 42 lata,ostatni serwis miał 14 lat temu i mimo to jest niesamowicie dokładny .,

post-67292-0-35733800-1425004737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor co to za aplikacja do testowania dokładności, bo raczej chyba nie "wild spectra"?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor co to za aplikacja do testowania dokładności, bo raczej chyba nie "wild spectra"?

Wild Spectra jest na androida.W US telefon z androidem jest prawie bezużyteczny.,Ta aplikacja na I'phone to Kello. Wcześniej miałem profesjonalny wibrograf lampowy,ale papierowa taśma do zapisu jest trudno osiągalna ,dlatego tamto urządzenie sprzedałem.,Zanim się pozbyłem dużego wibrografu nauczyłem się mierzyć przy pomocy aplikacji i mogę powiedzieć ,że pomiary się w dużym przybliżeniu pokrywają, Niestety ta aplikacja ma jedną dużą wadę  -do pomiaru musi być absolutna cisza,.Ja to robię o 2 w nocy kiedy sąsiedzi śpią ,samoloty na LGA i JFK nie latają ,a metro jeździ wg nocnego rozkładu co 25 minut, ale wystarczy jak centralne ogrzewanie,albo klimatyzacja się włączy to cały pomiar idzie psu w d..e.,

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.