Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

CO NOSZĄ WIELBICIELE ZEGARKÓW RADZECKICH JAK NIE NOSZĄ RADZIECKICH?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy to na OS'a może w takim razie? Co to jest?

edyta: nie sądzięlm, że będziesz edytował swój wpis :) dziękuję za informacje

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to na OS'a może w takim razie? Co to jest?

edyta: nie sądzięlm, że będziesz edytował swój wpis :) dziękuję za informacje

Symbian OS tez w USA ma mało użytecznych aplikacji.,Chociaż bardzo lubię telefony Nokii to w jankeskiej rzeczywistości zostałem zmuszony do zmiany na I'phone.I to dosłownie nie miałem wyboru .,Po prostu kompania dla której pracuje kupiła mi dwa telefony od Apple wraz z abonamentami i tysiącem nowych wizytówek :angry: ..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbian OS tez w USA ma mało użytecznych aplikacji.,Chociaż bardzo lubię telefony Nokii to w jankeskiej rzeczywistości zostałem zmuszony do zmiany na I'phone.I to dosłownie nie miałem wyboru .,Po prostu kompania dla której pracuje kupiła mi dwa telefony od Apple wraz z abonamentami i tysiącem nowych wizytówek :angry: ..,

Trochę mało precyzyjnie się wyrazilem...chodziło mi o iOS'a :) Przyzwyczaiłem się do "jabłek" :D

 

Kris...świetna ta Niemka :) Nie mam żadnej niestety :(

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością wykonania, dokładnością chodu?

Wiadomo - Ruhle pod tym względem były zwyczajnie kiepskie, ale elektryczny UMF 25 (26) był chyba wyjątkiem? Wzorowane na werkach Hamilton 505 podobno wcale im nie ustępowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością wykonania, dokładnością chodu?

Wiadomo - Ruhle pod tym względem były zwyczajnie kiepskie, ale elektryczny UMF 25 (26) był chyba wyjątkiem? Wzorowane na werkach Hamilton 505 podobno wcale im nie ustępowały.

Jakość wykonania jest bardzo dobra nie ma nic wspólnego z Ruhlowymi buksiakami :) Nawet grubość złocenia jest jak w Ruhlach z lat sześćdziesiątych. Wykonanie tarczy chyba lepsze niż w Poljotach, wszystkie zielone kropeczki są równe, no jak widać świecą do tej pory.

Dokładności chodu nigdy nie badałem to nie będę się wypowiadał :)


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam chrapkę na gazomierze(niedługo się pewnie jakimś pochwalę) Wogóle coś czuję że powoli moja choroba wychodzi poza obszar Radzieckich :(

 

Nie mam takiego , ale bym nosił :D

 

Jedno z większych marzeń zegarowych, jednak chyba trudne do spełnienia. Coś pięknego. Zdjęcie znalezione w Internecie.

post-40106-0-17456200-1425178704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem kolacje muszę złapać w wannie ,a następnie żywcem ugotować w ściśle określonym czasie.,W takim wypadku jest niezbędny wodoszczelny chronograf.,

post-67292-0-88707400-1425313776_thumb.jpg

post-67292-0-72788100-1425313803_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam chrapkę na gazomierze(niedługo się pewnie jakimś pochwalę) Wogóle coś czuję że powoli moja choroba wychodzi poza obszar Radzieckich :(

 

Nie mam takiego , ale bym nosił :D

 

Jedno z większych marzeń zegarowych, jednak chyba trudne do spełnienia. Coś pięknego. Zdjęcie znalezione w Internecie.

Chciałem już dawno zadać to pytanie, ale jakoś nie było okazji. Czy były produkowane radzieckie "gazomierze" bo chyba do tej pory się nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już dawno zadać to pytanie, ale jakoś nie było okazji. Czy były produkowane radzieckie "gazomierze" bo chyba do tej pory się nie spotkałem.

Ja kojarzę zarię

20130603_194024-L.jpg

 

Zdjęcie z WUSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko zarie były. Bardzo rzadkie. Ktoś u nas na forum ma taką?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jedynym gazomierzem była Zaria 2006. Zegarek praktycznie nie do zdobycia, cała produkcja to... 1500 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jedynym gazomierzem była Zaria 2006. Zegarek praktycznie nie do zdobycia, cała produkcja to... 1500 sztuk.

Dwa lata temu była na ukraiśkim aukro. Poszła za ok. 8 tys hrywien czyli po owczesnym kursie jakieś 2-2,5 tys zł. Chcialem się o nią bic ale jeden z moich dostawców mnie zawiódł.

Do dzisiaj żałuję tej aukcji.

Link do aukcji podrzucił mi wtedy Hans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ankera chronografa dołączył gazomierz, nie tak szlachetny jak radziecki brat spod znaku zarii.

Cały wieczór z buksiakiem walczyłem, ale w końcu chyba się udało uruchomić B)

post-52629-0-51730700-1426630203_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest! Wczoraj na alle widziałem taka, chyba za 200 PLN poszła. Tez w końcu się takiego dorobie ;)

OMG ta mnie kosztowała słownie 10 zeta koperta, 5 zł werk z tarczami (dosłownie wynalazłem w wiaderku na bazarku) i 5 albo 6 za pasek... czyli około 20 złotych... i kupa frajdy przy składaniu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ruhle są śliczne, swego czasu napaliłem się na taką, jednak zrezygnowałem, bo werk to bezkamieniowe G :P:( Psuje się cały czas. Z tego co wiem, to producent dawał 3miesięczną gwarancję.

 

Sam zegarek za swoich czasów był dostępny nawet w kioskach, kosztował niewiele więcej niż pare gazet : D

 

Niemniej fajny gadżet i ciekawostka. Gdybym miał, ti chętnie bym założył na nadgarstek. Szkoda że w parze z świetnym wygladem, nie idzie solidne wykonanie.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo czesto SKX007

post-46829-0-90671500-1426705430_thumb.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ruhle są śliczne, swego czasu napaliłem się na taką, jednak zrezygnowałem, bo werk to bezkamieniowe G :P:( Psuje się cały czas. Z tego co wiem, to producent dawał 3miesięczną gwarancję.

 

Sam zegarek za swoich czasów był dostępny nawet w kioskach, kosztował niewiele więcej niż pare gazet : D

 

Niemniej fajny gadżet i ciekawostka. Gdybym miał, ti chętnie bym założył na nadgarstek. Szkoda że w parze z świetnym wygladem, nie idzie solidne wykonanie.

Taka jednorazówka to wtedy była, tak jak dzisiaj różne timemastery czy perfecty. Ale wg mnie ma lepszy design :)

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jednorazówka to wtedy była, tak jak dzisiaj różne timemastery czy perfecty. Ale wg mnie ma lepszy design :)

Dokładnie. W przeciwieństwie do dzisiejszych plastikowych, niklowanych, tanecznych, odpustowych, wsiurskich i cuchnących kwarcoków , taka ruhla jeszcze coś sobą reprezentuje.

 

Wyobrażasz sobie dzisiaj zegarek z ligi "kioskowej" z taką solidną, mksiężną kopertą jak ruhla? Ja nie :)

 

Ja akurat jestem fanem wersji czerwonej w okrągłej kopercie :) Naprawdę, gdyby mechanizm nie był taki byle jaki ;p, to teraz pisalbym ten post z taką ruhlą na nadgarstku :)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.