Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie też poluje na ten zegarek i sprawdzone źródła które znalazłem to:

http://www.poljot24.de/en/seagull-1963-chinese-airforcewatch-42mm.html

http://www.seagull1963.com/

http://www.longislandwatch.com/ProductDetails.asp?ProductCode=6488-2901W

http://www.watchunique.com/seagull-1963.html

Lub napisać bezpośrednio do Thomasa i ma najlepsze ceny, mi proponował 230$ + 20$ wysyłka, wysyła zdjęcia i specyfikacje

 

Panowie na stronach zegarek jest w wielu wariantach szkiełko akrylowe, mineralne i szafir. Chciałem zamówić szafir, ale na forum dużo osób twierdzi, że lepszy jest akryl po szkiełko jest wypukłe i lepiej wygląda w tym zegarku niż szafir, który jest płaski i nie pasuje...?. Czy ktoś ma porównanie albo może wytłumaczyć jak może być lepsze szkiełko plastikowe?

http://forums.watchuseek.com/f72/seagull-1963-reissue-available-seagull-hk-directly-420653-53.html

Akryl: 2kx2m33vw0j2_t.jpg

Szafir: ixligtbyp69x_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

taka wersja też daje radę

post-41858-0-29520700-1420534375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na stronach zegarek jest w wielu wariantach szkiełko akrylowe, mineralne i szafir. Chciałem zamówić szafir, ale na forum dużo osób twierdzi, że lepszy jest akryl po szkiełko jest wypukłe i lepiej wygląda w tym zegarku niż szafir, który jest płaski i nie pasuje...?. Czy ktoś ma porównanie albo może wytłumaczyć jak może być lepsze szkiełko plastikowe?

 

 

Miałem swego czasu z tarczą "odwrócona panda" ze szkłem mineralnym i też było wypukłe ;)

 

c2d1ce44.jpg

 

395fb579.jpg

 

Niestety sprzedałem... nad czym ubolewam...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak akrylowe i mineralne są wypukłe, tylko zastanawiam się czy płaskie szafirowe rzeczywiście wygląda gorzej w tym zegarku. Szafir jednak się nie rysuje,,,

A jak Daito mechanizm się spisywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jak Daito mechanizm się spisywał?

 

Ja nie narzekałem nigdy na żaden mechanizm sea gull'a  nigdy nie maiłem z nimi żadnych problemów i z reguły były bardzo dokładne - a przeszło przez moje ręce parę różnych wersji ST25,  ST21 oraz ST19 były też azjatyckie unitas'y... problemy za to miałem z mechanizmami ETA dlatego ich unikam... W tym zegarku też żadnych problemów nie było - chrono pracowało świetnie, do dokładności też nie mogłem się przyczepić.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeczytaj pytanie - ja to rozumiem tak, czy lepszy jest zegarek x, czy mechanizm y?

Chyba, że chodzi o porównanie jabłek z jabłkami, w tym przypadku optuję za Venus. Wystarczy spojrzeć na mechanizm i wszystko jasne. W Sea Gullu mam takie fale genewskie i niebieskie śrubki :)  3133 jest zwyczajnie brzydszy, choćby przez kształt mostka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sea Gullu mam takie fale genewskie i niebieskie śrubki :)  3133 jest zwyczajnie brzydszy, choćby przez kształt mostka.

 

Pozdrawiam

No z tym że w 3133 też mogą być fale i niebieskie śrubki :D

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56225-poljot-strela/

 

Zdjęcie kolegi  Maro66 z sąsiedniego forum:

 

7d3e88d8.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 mm to nieporozumienie w tym zegarku. Holenderski sprzedawca godny polecenia.

Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że tylko wersja 37,5mm jest oryginalna. Reszta to nie do końca oficjalne wariacje.

Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że tylko wersja 37,5mm jest oryginalna. Reszta to nie do końca oficjalne wariacje.

Co o tym sądzisz?

A ja na jakimś forum wyczytałem ze frank szwajcarski ma być po złotówce... Co o tym sądzisz??? :P

 

Albo coś jest oryginalne albo nie jest oryginalne - nie może coś być nie do końca oryginalne... bo wtedy jest podróbą :huh:  a lenistwo powinno być karalne... :D

 

http://www.seagull1963.com/7-seagull-38mm

 

http://www.seagull1963.com/8-seagull-42mm

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lenistwo powinno być karalne... :D

Nie lenistwo, tylko przeglądanie neta przez telefon :)

Do wielu stron cieżko dotrzeć.

 

Na Watchunique jest tylko 37,5mm.

Edytowane przez Qdlaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37,5 to orginalny rozmiar pierwowzoru, 42mm to uklon w strone klientów ktorzy chca cos wiekszego. Oba sa orginalnymi poroduktami tyle ze jeden jest bardziej zgodny historycznie, wiec gdzies moze byc nazwany jako ten bardziej orginalny.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O-RY-ginalnymi, ludzie piszcie po polsku.... !

 

To nie są wierne repliki modelu oryginalnego i jako takie mają prawo wyglądać tak, jak wyglądają.

Nie ma wzorca metra w tym zegarku, stąd oba warianty są jednakowo "wierne" oryginałowi.

Każdy wybiera, co mu pasuje i taka wolność wyboru mi się podoba.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że tylko wersja 37,5mm jest oryginalna. Reszta to nie do końca oficjalne wariacje.

Co o tym sądzisz?

Sądzę, że wszystkie są ok. Jednak powiększanie zegarków to jak powiększanie penisa środkami, które rzadko się sprawdzają. 


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wszystkie są ok. Jednak powiększanie zegarków to jak powiększanie penisa środkami, które rzadko się sprawdzają.

 

Powiększanie penisa?

Penisa czyli członka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wszystkie są ok. Jednak powiększanie zegarków to jak powiększanie penisa środkami, które rzadko się sprawdzają. 

Mam podobne odczucia.,Tylko wersja 37.5 mm,ze szkłem wypukłym i metalowym deklem. 42 mm to karykatura tego pięknego zegarka.,Jak się powiększa Penisa to trzeba go także pogrubić i vice versa,.Dobry chirurg doskonale zna te zasady,.Seagull 42 mm wygląda jak penis powiększony przez kiepskiego chirurga po taniości,.Do powiększonej tarczy założono wskazówki od mniejszej wersji ,które są za cienkie i za krótkie,.Wskazówka minutowa nie sięga nawet do indeksów przez co wygląda jak urwana,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napiszcie mi jeszcze jak z awaryjnością tych miechanizmów. Sam zastanawiam się nad ściągnięceim z Holandii, ale gdzie wyczytałem, że mechanizmy dość szybko się psują a naperawa przekracza wartość zegarka.


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napiszcie mi jeszcze jak z awaryjnością tych miechanizmów. Sam zastanawiam się nad ściągnięceim z Holandii, ale gdzie wyczytałem, że mechanizmy dość szybko się psują a naperawa przekracza wartość zegarka.

Prawdopodobnie na to pytanie nie uzyskasz odpowiedzi,gdyż mam podejrzenie że niewielu kolegów użytkowało taki zegarek a większość to j....y teoretycy,którzy go nigdy nie mieli w ręku.,Ja sam tez się zaliczam do j...ków teoretyków,ponieważ zegarek nosze od czterech dni i wcześniej widywałem go tylko na obrazku., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wrażenia, te 37,5 mm to nie trochę mało ? 


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zegarkow ma ten mechanizm, Ingresole, margarette a jak by poszukac to jeszcze cos by sie znalazlo i jakos nie slychac zeby ludzie narzekali

 

Swoja drogą to nie ma za duzo wekow chrono:

Chinski ST1901

Ruski 3133

Szwajcarski 7750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wrażenia, te 37,5 mm to nie trochę mało ? 

Czy ja wiem, nie jest tak mało, kiedyś 33 było standartem i było dobrze, a teraz wyścigi na wielkość zegarka jakby miała ona coś rekompensować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było 38,5 mm to nie miałbym wątpliwości. Najlepiej się czuję w rozmairze 39-41 mm. Seiko SNK809 (37mm) wydaje się ciut za mały na mojej ręce. 


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest naprawdę duży.,Dla porównania Wakmann który jest niskobudżetowym klonem Breitlinga z polowy lat 60 w rozmiarze 38mm.,.Chińczyk jest grubszy dodatkowo na Zulu dlatego wydaje się nawet większy.,Oczywiście zegarek sprzedawany przez Breitlinga ma dużo gorszy mechanizm Landeron 149 sterowany krzywkami, w Chińczyku jest lepszy i dokładniejszy mechanizm ST-19 z kołem kolumnowym.,

post-67292-0-67518400-1424811253_thumb.jpg

post-67292-0-11557800-1425067084_thumb.jpg

post-67292-0-03247700-1425067103_thumb.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zetknął się z wytłumaczeniem dlaczego minutowa wskazówka jest szersza od godzinowej? W oryginale (i na obrazkach wersji 38 i 42 mm na stronie firmowej SG) tego nie ma.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.