Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek662

Witam. Chciałbym kupić sobie ten zegarek. Problem w tym że jeszcze nie kupowałem za granicą poza aliexpress. Można tam płacić zwykłym przelewem. Nie mam karty kredytowej ani konta dolarowego. Czy któryś dobry sklep umożliwia zakup jak na Ali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PayPal załóż. Zapłacisz prawie wszędzie.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez kredytówki musisz zasilać konto PP gotówką. Ale lepsze to niż szukanie sklepu realizujące zwykłe przelewy. Szczerze mówiąc przy zakupach międzynarodowych PP to podstawa, przede wszystkim bezpieczeństwo

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek662

Dziękuję, trochę jestem zielony w tym ale myślę że ogarnę. Może któryś z kolegów znudził się swoim 1963? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi zasilac konta paypal.

Polecam podpiecie karty debetowej do paypala.

Masz wtedy ochrone pp i ze swojego banku. Wg mnie jest to najbezpieczniejszy sposob placenia.

 

Zawsze po zakupie mozesz odlaczyc karte od konta jesli masz jakies obawy co do bezpieczenstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też można, tylko sprawdzilbym najpierw opłaty banku za przewalutowania i inne ewentualne koszty związane z płaceniem walutami ze zwykłego konta.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek662

Super sprawa z tym PP. Widzę że świat się przede mną otworzył ☺️. Jednak 1963 udało mi się kupić na bazarku. Jak dojdzie to nie wytrzymam i chyba się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek662

Miałem się pochwalić, to się pochwalę. Zegarek piękny, ale dla mnie trochę za mały a kobiecie jednak nie spasował. Trzeba się rozejrzeć za wersją 42mm a ten będzie szukał nowego właściciela.

post-105288-0-79671100-1537122433_thumb.jpg

Edytowane przez Marek662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ulepszony paskiem ze STRAPCODE :)

 

Teraz jest gotowy do przekazania mojemu nastoletniemu synkowi.

post-98815-0-23454100-1538129397_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam i ja :)

Jest ze mną od 24h i jestem bardzo zadowolony!

 

96eb719e01395f8070c62e2be7a1f374.jpg

9bbda0f809f4cef34bf486ef48ca6182.jpg

ff6f54ce59af54841352a853b7cb0554.jpg

d8e0897181220d05882a54fbe6699368.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymancjo mógłbyś zdradzić co to za pasek? Fajnie dobrany. Zupełnie inny zegar. Ja mam na zielonym. Z mojej kolekcji Seagull jest nr.1 dla mnie, więc gratuluję zakupu

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż pasek to takie tam moje rękodzieło paskowe.

Prosty jednowarstwowy pasek (~1.7mm grubości) ze skóry bydlęcej, plus minimalistyczne przeszycia i szlufki metalowe (podebranie z NATO).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzyłem moim sea-gullem 1963 o ceramiczny blat w łazience i pękło szkiełko (wersja 42 mm ze szkiełkiem mineralnym). Zegarek kupiłem w LongIslandWatch, więc mogę im wysłać, bo mają dobry serwis. Ale może ktoś z Was miał podobną przygodę i ogarnął to w Polsce? Chodzi mi głównie o kupno szkiełka, bo z wymianą to raczej zegarmistrz sobie poradzi.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak kombinuję. Tylko, że to szkiełko jest dość specyficzne, bo jest wypukłe przy rancie, ale zupełnie płaskie na "centralnej" powierzchni, inaczej niż np. w oriencie bambino, gdzie jest również "centralnie" lekko zaokrąglone. Nie miałem jeszcze podobnego problemu - czy trzeba szukać jakiegoś większego, renomowanego zegarmistrza, czy po prostu wybór i dostępność różnych szkiełek jest na tyle duża, że każdy powinien jakieś dobrać i ewentualnie ściągnąć wg jakiegoś katalogu czy coś?


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na good-stuffs były

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Od dawna interesuje mnie Seagull w wersji "Panda", dosyć rzadki z tego co zauważyłem. Możecie polecić inne oferty oprócz tej?

 

https://www.poljot24.de/en/7006.html

Hej. Osobiście kupowałem od Ed1963 na forum WUS. Mam model wg. Oryginalnego rozmiaru 38mm. Zapłaciłem chyba 265 euro. Dobierasz sobie wszystko jak chcesz, włącznie z kolorami wskazówek itp. wyszło taniej i lepiej niż inni. Wada jest czas oczekiwania.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Osobiście kupowałem od Ed1963 na forum WUS. Mam model wg. Oryginalnego rozmiaru 38mm. Zapłaciłem chyba 265 euro. Dobierasz sobie wszystko jak chcesz, włącznie z kolorami wskazówek itp. wyszło taniej i lepiej niż inni. Wada jest czas oczekiwania.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

Ciekawa opcja, sprawdzę, dziękuję. Oryginalny rozmiar to 38 mm? A reszta to jakieś reedycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny rozmiar to 37,5 mm. Te "oryginalne" są z akrylowym szkiełkiem, grubszą wskazówką minutową, białą tarczą i czerwoną gwiazdą. Na "szklanym" deklu czerwony napis, na stalowym taki sam, w poprzek dekla.

Na rynek chiński są jeszcze wypuszczane z gwiazdą bez czerwonego wypełnienia, dużo droższe i na rynku europejskim praktycznie niedostępne. Jest natomiast pełno mniej lub bardziej udanych kopii, produkowanych w różnych chińskich fabrykach na mechanizmach kupowanych od SeaGull, które mają grubszą wskazówkę godzinową, logo na koronce, złote wypełnienie wokół tarczy, napis wokół "okienka" na deklu, często inny kolor tarczy lub ciemne tarcze stopera na białej tarczy, tzw. pandy. Często są też oznaczenia 19 zuan, jak było w pierwowzorze, a "oryginalna" replika ma 21 zuan.

Widziałem też kiedyś kopię z logo zamiast gwiazdy, jak w wersji cywilnej, ale taki zegarek wygląda już nieco inaczej niż wersja wojskowa, choć nie powiem, kusząco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny rozmiar to 37,5 mm. Te "oryginalne" są z akrylowym szkiełkiem, grubszą wskazówką minutową, białą tarczą i czerwoną gwiazdą. Na "szklanym" deklu czerwony napis, na stalowym taki sam, w poprzek dekla.

Na rynek chiński są jeszcze wypuszczane z gwiazdą bez czerwonego wypełnienia, dużo droższe i na rynku europejskim praktycznie niedostępne. Jest natomiast pełno mniej lub bardziej udanych kopii, produkowanych w różnych chińskich fabrykach na mechanizmach kupowanych od SeaGull, które mają grubszą wskazówkę godzinową, logo na koronce, złote wypełnienie wokół tarczy, napis wokół "okienka" na deklu, często inny kolor tarczy lub ciemne tarcze stopera na białej tarczy, tzw. pandy. Często są też oznaczenia 19 zuan, jak było w pierwowzorze, a "oryginalna" replika ma 21 zuan.

Widziałem też kiedyś kopię z logo zamiast gwiazdy, jak w wersji cywilnej, ale taki zegarek wygląda już nieco inaczej niż wersja wojskowa, choć nie powiem, kusząco ;)

Chwila chwila. Czyli wszystkie inne modele niż ten, który opisałeś w pierwszym akapicie, to nieoryginalne Sea-Gulle? Przecież cenowo niemal identycznie wychodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w sumie czegoś takiego, jak "oryginalny" SeaGull 1963, ale tak, jedyna reedycja wypuszczona przez tego producenta, to właśnie ta dostępna na watchunique, który jest z resztą jedynym oficjalnym europejskim dystrybutorem tego zegarka.

 

Jak poszukasz, to znajdziesz cały wątek na jakimś holenderskim czy duńskim forum, na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.