Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chodzi po głowie. Twoje zdjęcia potrafią nakręcać na podjęcie decyzji. Może w listopadzie jak będą oczekiwane zniżki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To adjustable single pass strap, khaki and red od cheapestnatostraps, czyli nie podróbka Erika, tylko podróbka crown and buckle...

 

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/adjustable-single-pass-straps/products/adjustable-single-pass-strap-khaki-and-red

Fajny pasek, możesz podać namiar gdzie można taki zakupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyznać się ilu kupiło Mewę na wyprzedaży 11/11 na Alie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyp Zuanów po 600+ na chińskim aledrogo. Okazja, żeby spróbować. Kto się jeszcze nie zraził, to przynajmniej nie straci przy odsprzedaży ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wziąłem jednego podobno na szafirze i szkiełku na deklu za 551 zł - teraz kolejny etap "loterii" będzie vat czy nie.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wziąłem jednego podobno na szafirze i szkiełku na deklu za 551 zł - teraz kolejny etap "loterii" będzie vat czy nie.  :)

 

Ja wziąłem za 530 PLN wersję klasyczną. Vat jest szansa ominąć, wczoraj przybył do mnie pewien Koreańczyk i udało się bez VAT, było święto :P Także jest szansa, jak mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dobrze wykonany

- odpowiedni rozmiar (mówię o klasycznej, mniejszej wersji)

- klimatyczne wypukłe szkło

- chyba najtańsze mechaniczne chrono

- niska cena

- czerwona gwiazda - jest klimat, nie? ;)

- prawdziwy Chińczyk z własnym rodowodem

- i jest piękny... :wub:

- nie dla wszystkich, przez co nie jest oklepany ;)

 

Same zalety :)

 

IMG_7875.jpg

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Was w tych Zuanach urzeka, przecież to brzydkie jak noc....

Piękny mechanizm a przez to dylemat, czy brać wersję klasyczną z deklem, czy przezroczystą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ,że jest brzydki i to okrutnie. i własnie w tym tkwi jego urok. 

 

poza tym ma "dobre papiery" w postaci swej historii co dla wielu ma wartośc kolekcjonerską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dobrze wykonany

- odpowiedni rozmiar (mówię o klasycznej, mniejszej wersji)

- klimatyczne wypukłe szkło

- chyba najtańsze mechaniczne chrono

- niska cena

- prawdziwy Chińczyk z własnym rodowodem

- i jest piękny... :wub:

- nie dla wszystkich, przez co nie jest oklepany ;)

 

Same zalety :)

 

Jest co najmniej jedna wada - czerwona gwiazda.

Nawet pomijając wymiar propagandowy i fatalne skojarzenia - nie wspominając o artykule 13 Konstytucji RP - to oryginał jej nie miał  B) 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co najmniej jedna wada - czerwona gwiazda.

Nawet pomijając wymiar propagandowy i fatalne skojarzenia - nie wspominając o artykule 13 Konstytucji RP - to oryginał jej nie miał  B)

Można kupić wersje z innym znaczkiem, ale to pewnie już inna nazwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co najmniej jedna wada - czerwona gwiazda.

Nawet pomijając wymiar propagandowy i fatalne skojarzenia - nie wspominając o artykule 13 Konstytucji RP - to oryginał jej nie miał B)

Nie możemy w żadnym wypadku mówić o wypełnieniu się przesłanek z artykułu 13 Konstytucji, gdyż tyczy się on kompletnie innej sytuacji, tj. partii politycznych.

 

Za to dziwnym jest fakt, że Chińczycy nie sprzedają kopii 1:1 wersji z 1963. Wiem, że gdzieś się przewinela, ale jest o wiele mniej popularna (i ciężej dostępna).

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co najmniej jedna wada - czerwona gwiazda.

Nawet pomijając wymiar propagandowy i fatalne skojarzenia - nie wspominając o artykule 13 Konstytucji RP - to oryginał jej nie miał  B)

 

O właśnie!

Zapomniałem o tym, dzięki

zaraz edytuję i dodaję do zalet :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy w żadnym wypadku mówić o wypełnieniu się przesłanek z artykułu 13 Konstytucji, gdyż tyczy się on kompletnie innej sytuacji, tj. partii politycznych.

 

Za to dziwnym jest fakt, że Chińczycy nie sprzedają kopii 1:1 wersji z 1963. Wiem, że gdzieś się przewinela, ale jest o wiele mniej popularna (i ciężej dostępna).

 

Oczywiście, że tyczy się on innych sytuacji (choć jest tam: "partii politycznych i innych organizacji"), ale pokazuje, że niechęć do takiej symboliki nie zależy od indywidualnych upodobań, a jest wartością "wszystkich obywateli Rzeczypospolitej".

 

Natomiast nie jest wcale takie dziwne, że Chińczycy nie sprzedają kopii 1:1 wersji z 1963. Dla Amerykanów - a to chyba oni są głównymi nabywcami tych zegarków - oryginalne logo nic nie znaczy. Czerwona gwiazda zaś wyraźnie świadczy o pochodzeniu zegarka i jest dowodem na jego egzotykę. A mroczna symbolika jest dla Amerykanów nieistotna - "ciemny lud wszystko kupi". B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościłem Wam :D

 

rozumiem skąd tak wiele zachwytu przy tym zegarku... gdzieś głęboko zaklęta jest w nim ciekawa historia, jest bardzo miły dla oka a to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie. 

post-110586-0-04876200-1574370008_thumb.jpg


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co najmniej jedna wada - czerwona gwiazda.

Nawet pomijając wymiar propagandowy i fatalne skojarzenia - nie wspominając o artykule 13 Konstytucji RP - to oryginał jej nie miał  B)

 

Masz u mnie plusa za te słowa. Ja nie widzę różnicy między zegarkiem z czerwoną gwiazdą a takim że swastyką, na przykład. Ale zaraz odezwą się głosy, że to ma tylko wymiar kolekcjonerski. Nie, nie ma tylko takiego wymiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie plusa za te słowa. Ja nie widzę różnicy między zegarkiem z czerwoną gwiazdą a takim że swastyką, na przykład. Ale zaraz odezwą się głosy, że to ma tylko wymiar kolekcjonerski. Nie, nie ma tylko takiego wymiaru.

Człowieku, ta gwiazda jest na fladze Chińskiej Republiki Ludowej. Będziesz teraz negował wszystko co chińskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszyscy dywagujący tutaj na ten temat powinni zakupić Mewę z charakterystycznym trójkątem w kółku i zakończyć ten temat, bo nie prowadzi nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie plusa za te słowa. Ja nie widzę różnicy między zegarkiem z czerwoną gwiazdą a takim że swastyką, na przykład. Ale zaraz odezwą się głosy, że to ma tylko wymiar kolekcjonerski. Nie, nie ma tylko takiego wymiaru.

 

nie wiem w jakim poruszasz się wymiarze ale tu zajmujemy się zegarkami, interesuje nas zegarmistrzostwo a nie zaczepki polityczne. 

 

Twoje uwagi są nie na miejscu i trącą modnym ostatnio zjawiskiem - trolowanie to się chyba nazywa. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie plusa za te słowa. Ja nie widzę różnicy między zegarkiem z czerwoną gwiazdą a takim że swastyką, na przykład. Ale zaraz odezwą się głosy, że to ma tylko wymiar kolekcjonerski. Nie, nie ma tylko takiego wymiaru.

a czarne koperty zegarków są symbolem KKK i dyskryminacji rasowej.

Bosze....proszę poszukaj choć odrobinę rozsądku w czeluściach swego umysłu

jesteście tak spięci, że marskości wątroby dostaniecie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakim poruszasz się wymiarze ale tu zajmujemy się zegarkami, interesuje nas zegarmistrzostwo a nie zaczepki polityczne. 

 

Twoje uwagi są nie na miejscu i trącą modnym ostatnio zjawiskiem - trolowanie to się chyba nazywa. 

 

To nie jest kwestia polityki, po prostu Sea-Gulle kupowane obecnie na Aliexpressie nie są replikami zegarków z epoki, bo zamiast oryginalnego znaku firmowego mają ornament odwołujący się do dość prymitywnych skojarzeń.  

 

Parafrazując poetę: "w gruncie rzeczy jest to sprawa smaku" B)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.