Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest kwestia polityki, po prostu Sea-Gulle kupowane obecnie na Aliexpressie nie są replikami zegarków z epoki, bo zamiast oryginalnego znaku firmowego mają ornament odwołujący się do dość prymitywnych skojarzeń.  

 

Parafrazując poetę: "w gruncie rzeczy jest to sprawa smaku" B)

 

Mistrz Herbert zasługuje aby go cytować poprawnie... skoro to czynisz to czyń to sumiennie.


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Herbert zasługuje aby go cytować poprawnie... skoro to czynisz to czyń to sumiennie.

To nie ma sensu, odpuść.

Koledzy są zdolni znaleźć ideologię nawet w klasycznym kształcie koperty. Jesteśmy wyznawcami teorii, że Ziemia jest płaska.

 

Każdy Chiński zegarek, a pewnie i produkt przemysłowy, splamiony jest krwią reżimu


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując poetę: "w gruncie rzeczy jest to sprawa smaku" B)

 

Mistrz Herbert zasługuje aby go cytować poprawnie... skoro to czynisz to czyń to sumiennie.

 

Parafraza – swobodna przeróbka tekstu lub tłumaczenia, która rozwija lub modyfikuje treść oryginału, zachowując jednak jego zasadniczy sens.

 

 

 

To nie ma sensu, odpuść.

Koledzy są zdolni znaleźć ideologię nawet w klasycznym kształcie koperty. Jesteśmy wyznawcami teorii, że Ziemia jest płaska.

 

Każdy Chiński zegarek, a pewnie i produkt przemysłowy, splamiony jest krwią reżimu

 

Czy zamiast wymyślać nie istniejace treści możesz się odnieść do meritum - do ozdobienia zegarka niepasujacym elementem. Nie zajmuj się polityką, zajmuj się estetyką! :)

______________________________

 

 

EDIT:

 

Z mojej strony - koniec dyskusji. Mi czerwona gwiazda przeszkadza.

Z trzech powodów: jako odejście od oryginału, jako prostacki chwyt marketingowy i jako symbol totalitaryzmu.

 

Nie przeszkadza mi jednak, jeśli komuś czerwona gwiazda nie przeszkadza :)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z trzech powodów: jako odejście od oryginału, jako prostacki chwyt marketingowy i jako symbol totalitaryzmu.

 

Nie przeszkadza mi jednak, jeśli komuś czerwona gwiazda nie przeszkadza :)

 

Za to dostajesz ode mnie łapkę.

Pomimo tego, że mnie ona nie przeszkadza, to się zgadzam z powyższymi argumentami.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym te z Aliexpress to wynalazki składane w garażach. W Chinach jest tak, że możesz kupić na takich wielkich bazarach wszystkie części składowe telefonu, zegarka czy laptopa i złożyć go sobie sam. Oczywiście, jakość tych części bywa różna. Ktoś kupuje takie części, składa, a jakość składaków to loteria.

 

Przypominam, że myśmy robili zrzutę na jedyną prawilną wersję, czyli plexi 37,5mm. Ci co zamawiali, taką właśnie chcieli, nie udziwniane z szafirem, większą średnicą czy złotym ringiem. Co nie znaczy, że inne wersje są złe. Mnie na przykład chodzi po głowie wersja forumowa: 

 

attachicon.gifimg_9707.jpg

 

najbardziej zbliżona do pierwowzoru:

 

 

Tarcza ciekawsza, subdiale wklęsłe, wygląda całkiem zacnie. Tyle, że to dalej 200$ za kaprys i cały czas mam z tyłu głowy, że za te pieniądze kupię inne, bardziej pasujące do mojej kolekcji zegarki.

 

Gdzie można kupić taką wersję?

Wiem że nie cytujemy zdjęć, ale chciałbym żeby było wiadomo o co dokładnie mi chodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WUS-ie chociażby, skąd w ogóle ten pomysł wyszedł, chyba widziałem na good stuffs i czasem na aliexpress. Dla mnie tylko wskazówki wymagają wymiany na złote, ale tarcza dużo ciekawsza, z wklęsłymi subdialami a nie płaskimi. Zegarek po dopracowaniu będzie całkiem interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jest czarny ze złotymi wskazówkami ;)

 

post-69581-0-98423200-1575024801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup dopiero w grudniu lub styczniu. Ale przy zamawianiu nie omieszkam zapytać. ;)

 

Edit:

Też widziałem tego z czarną tarczą, jednak jasna bardziej do mnie "gada".

Edytowane przez Karolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gdzieś tam myślę o zakupie takiego, ale zawsze coś innego się trafia i już tak od wakacji się ciągnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, już pół roku planuję zakup. Ale czerwona gwiazda nieco mnie zniechęcała i kupiłem inny zegarek. Jednak jak tylko przejrzałem ten temat i okazało się, że można kupić Sea Gulla bez gwiazdy to na nowo zapragnąłem go posiąść. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam gwiazda nie przeszkadza, w Chinach gdzie się nie ruszysz to masz czerwone gwiazdy, a ta ich armia jeszcze jakieś napisy w złotym kolorze. Taka kultura. Ruskie też walili gdzie się dało sierp i młot, gwiazdę i trzech mędrców. Tylko u ruskich to minęło i masz teraz symbole Rasiji, a w Chinach nadal jest ten ustrój więc umieszczają jego symbole. Zwłaszcza na eksport, gdzie cudzoziemcy cieszą się z takiej symboliki.

Przypominam, że edycja eksportowa nie jest tylko wymysłem biznesmenów. Nic w Chinach nie jest wymysłem tylko biznesmenów. Tam poszła zgoda naczalstwa i dofinansowanie eksportu tych zegarków. Na rynek wewnętrzny wyglądały one nieco inaczej i były droższe. Z resztą, jeśli dobrze pamiętam, właśnie te zegarki były pierwszymi eksportowymi zegarkami Chin. Shanghai'e nie były chyba w tym okresie eksportowane.

A tak przy okazji, chciałbym kiedyś taką wersję wyhaczyć:

post-106813-0-62976600-1575030794_thumb.jpg

zwłaszcza w takiej cenie :D

Do tego w komplecie było pudełko, pełno papierów o historii i super dekiel. Prawdziwa reedycja, taka z pompą i bajerem. Teraz te egzemplarze kosztują krocie i są nie do dostania. 

Praktycznie tylko koronka wygląda inaczej, jest większa niż w oryginale, wskazówki na subdialach no i koperta stalowa, a nie chromowana.

post-106813-0-06292200-1575030566_thumb.jpg

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zegarek miał leżeć tylko w pudełku, to może skusiłbym się na wersję z gwiazdą. Tylko że lubię zakładać wszystkie zegarki które posiadam i ta gwiazda nieco by mi przeszkadzała. Może kiedyś kupię sobie taką, z zastrzeżeniem że będzie sobie leżakowała i nie wychodziła z ukrycia. ;)

 

 

A tak przy okazji, chciałbym kiedyś taką wersję wyhaczyć:

 

Też wygląda świetnie. :wub:  Czy czasem cena na metce to nie byłoby około 2000 pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś koło tego. Dlatego ten uśmiech. Chociaż, jak pisałem, teraz to już biały kruk i używki faktycznie w podobnej cenie chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jedyne prawdziwe ma ten gość na wus. Wszystkie inne włącznie z good stuffs to podróbki.

Ale ten temat to kwadratura koła. Im więcej chcesz się dowiedzieć wiesz mniej

Podobno jedyne prawdziwe ma ten gość na wus. Wszystkie inne włącznie z good stuffs to podróbki.

Ale ten temat to kwadratura koła. Im więcej chcesz się dowiedzieć wiesz mniej


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jedyne prawdziwe ma ten gość na wus. Wszystkie inne włącznie z good stuffs to podróbki.

Ale ten temat to kwadratura koła. Im więcej chcesz się dowiedzieć wiesz mniej

 

Wiadomo jak wyglądał Zuan 1963: bez gwiazdy, bez szafiru, w rozmiarze 38mm.

 

Stąd różnice widać w cenie: prawdziwy Sea-Gull z prawdziwym logotypem, z prawdziwym szkłem kosztuje duuuuużo więcej, niże te zegarki z aliexpressu.

 

Wiesz wystarczająco dużo - tylko nie chcesz przyjąć tego do wiadomości

 

Powodzenia i dobrego samopoczucia :unsure:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co jest pewne, to że w Chinach niczego nie możesz być pewnym. Nawet wersja podstawowa od watchunique.com ewoluuje i na przykład wskazówki się zmieniły, bo ludzie narzekali że minutowa jest grubsza od godzinowej, więc teraz są praktycznie równe. 

Jedyny oryginalny był pierwowzór, a ten jest nie do dostania. Pojawiają się czasem na aukcjach, ale sądzę że to podróby. Teraz można jedynie szukać wersji najbardziej zbliżonej do pierwowzoru lub samemu usiłować coś takiego osiągnąć wymieniając wskazówki, szukając koperty w chromie, dopasowując napisy na tarczy do tych, jakie były kiedyś. Czy ta zabawa ma sens? To zwykły zegarek i nadal pozostanie repliką. Uważam, że nie ma co się napinać. Podoba się z gwiazdą, kupić z gwiazdą. Podoba się czarny, kupić czarny. Ewentualnie szukać na aukcjach i kupić pierwszą oficjalną replikę, bo była najciekawsza. Inna od pierwowzoru, ale świetnie przygotowana. Pudełko, papiery, wykonanie samego zegarka. Tylko że cena oscyluje w granicach 400-500$ co już jest granicą kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Kolegom i Koleżankom psuć radości z zakupów, zakończę więc dyskusję uwagą, że trzeba by dokładnie zastanowić się nad różnicami pomiędzy homagem, repliką i podróbką oraz zastanowić się, jak te sprawy reguluje chińskie prawo.

 

Kiedyś w przemyśle muzycznym używano terminu "bootleg". I chyba najlepiej pasuje on do tych - bardzo przecież interesujących i fajnych - zegarków :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie studiuję w Chinach, niedługo wybieram się do Tianjinu, m.in. do fabryki Seagulla właśnie. Osoby zainteresowane kupnem oryginalnego zegarka Seagull 1963 w bardziej przystępnej cenie zapraszam do kontaktu. 

Edytowane przez Jerry115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie studiuję w Chinach, niedługo wybieram się do Tianjinu, m.in. do fabryki Seagulla właśnie. Osoby zainteresowane kupnem oryginalnego zegarka Seagull 1963 w bardziej przystępnej cenie zapraszam do kontaktu.

 

Napisz chociaż jak by to miało wyglądać? Wracasz do Polski, czy wysyłasz? Znasz cenę ostateczną? Rozumiem, że wymagasz pełnej przedpłaty. Opisz to trochę, bo informacja jest delikatnie mówiąc niepełna.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż jak by to miało wyglądać? Wracasz do Polski, czy wysyłasz? Znasz cenę ostateczną? Rozumiem, że wymagasz pełnej przedpłaty. Opisz to trochę, bo informacja jest delikatnie mówiąc niepełna.

 

za 5 lat kolega wraca to powysyła :D


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na bazarek kolega Vonziej sprzedaje

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety domowa księgowa postawiła veto, więc Zuan, będzie musiał poczekać na lepsze czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.