Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie tak się robi.

Kupujesz zegarek, zakładasz i spokojnie nosisz.

Jeżeli pojawi się pytanie, odpowiadasz "eee, mam go już od jakiegoś czasu przecież" :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety domowa księgowa postawiła veto, więc Zuan, będzie musiał poczekać na lepsze czasy...

 

Ja to kiedyś byłem  cholernie podejrzliwy jak w trakcie oglądania jakiegoś zegarka moja Szanowna wtrącała zaglądając przez ramię "podoba Ci się?" - "to kup sobie"... :rolleyes: zwykle krył się za tym jakiś podstęp - a teraz mam z głowy "czepianie" bo to Ona ma więcej zegarków niż ja... ale to trzeba podstępnie taką sytuację spowodować... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie tak się robi.

Kupujesz zegarek, zakładasz i spokojnie nosisz.

Jeżeli pojawi się pytanie, odpowiadasz "eee, mam go już od jakiegoś czasu przecież" :D

Dokładnie tak! Lata doświadczeń :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie że te zegarki są absolutnie nienaprawialne. Jak wam się zarysuje koperta czy szkło to już po ptakach. Żadnych dostępnych częsci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie tak się robi.

Kupujesz zegarek, zakładasz i spokojnie nosisz.

Jeżeli pojawi się pytanie, odpowiadasz "eee, mam go już od jakiegoś czasu przecież" :D

Panowie, to nie takie łatwe jak się jest w tej chwili jednozegarkowcem i to w dodatku mając elektroniczne Casio ☺ co jak co, ale różnicę między nimi wyłapie. Powoli będę drążył temat. W lipcu jak w rodzinie wesele będzie, żona sama stwierdzi, że do gajera plastikowy zegarek nie pasuje i wtedy usłyszę: "idź kup coś, żebym się nie wstydziła". Edytowane przez Chefren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie takie łatwe jak się jest w tej chwili jednozegarkowcem i to w dodatku mając elektroniczne Casio ☺ co jak co, ale różnicę między nimi wyłapie. Powoli będę drążył temat. W lipcu jak w rodzinie wesele będzie, żona sama stwierdzi, że do gajera plastikowy zegarek nie pasuje i wtedy usłyszę: "idź kup coś, żebym się nie wstydziła".

Bo sztuką jest, jak umiejętnie intrygę budować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuką to jest odpowiednią żonę dobrać:-)

Ja już dobrałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły off się wam zrobił ;)

mam pytanie do posiadaczy seagulla od przynajmniej roku, czy są z tym zegarkiem jakieś problemy?


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, na jaką sztukę trafisz. Sam mam krótko i noszę tylko okazjonalnie, ale mam znajomych, którzy mają już ten zegarek od kilku ładnych lat. Jeśli kupujesz ze sprawdzonego źródła, jest lepiej ale i tak powinno się oddać zegarek do porządnego majstra, żeby wszystko nasmarował i ustawił jak trzeba. Wtedy masz kilka lat spokoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po pół roku od zakupu zaczął gubić 20-30 minut na dobę, po zaniesieniu do zegarmistrza okazało się, że mechanizm nie nasmarowany. Od tamtej pory chodzi bezproblemowo.

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły off się wam zrobił ;)

mam pytanie do posiadaczy seagulla od przynajmniej roku, czy są z tym zegarkiem jakieś problemy?

Jest trochę podobnych tematów na tym forum już. Na zagranicznych dużo więcej.

 

Przykład tu:, reszta pobaw się wyszukiwarka i Google.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126605-seagull-1963-zuan-problem-techniczny-z-chrono/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę niepokoi stosunkowo niewielki rozmiar, czarny na good stuffie ma 37 mm a mój nadgarstek 19,5 cm. Ma ktoś podobnie i może wrzucić zdjęcia nadgarstkowe? Wdzięczny będę niezmiernie

 

EDIT

 

No dobrze, mniejsza ze zdjęciami. Czy nie uważacie że 38 mm może być za mało na mój nadgarstek? Pytam bo najmniejsze co teraz mam to 40 mm, 38 to jednak troche mniej...

Edytowane przez Marrone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też sie bałem tych 37 mm bom chłop prawie 190 cm i uznawałem tylko wszytko powyżej 42 mm.  zuan to jednak inny świat i pasuje do mnie idelanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się przyłączyć do pytania kolegi z poprzednik strony: czy może ktoś polecić jakiegoś konkretnego sprzedawcę z AliExpress?

Mam na oku sprzedawcę Shenzen CXH trading store i wyglada to w miarę wiarygodnie.

Oczywiście wiadomo, że uszkodzenia w transporcie lub też fabrycznie niedociągnięcia mogą się zdarzyć...ale aktualnie jest zimowa wyprzedaż i produkt kusi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że sklepem AliExpress Tourbillon Watch Store ktoś miał styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nurtujące mnie pytanie to rozmiar...czy jest wśród Was ktoś z Warszawy, kto ma wersję 42mm i dałby pomacać? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dość długo, rozważając też inne opcje ale wreszcie mam! Wersja 38mm, szafir i przeszklona dupka.

Od razu wskoczył na customowy pasek i cieszy oko i duszę ;)

 

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, w pełni zasługuje na miano "El Primero dla ubogich" ;)

post-106248-0-96875100-1579054502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się długo zastanawiałem nad zegarkiem ale chyba zbyt krótko nad jego rozmiarem.

Miko, ze mam damski nadgarstek - nie wiem, czy te 38mm będę w stanie zaakceptować. Jest malutki. 40mm byłoby optymalnie, niemniej jednak nie wiem, czy nie bardziej polubiłbym się z wersją 42mm...tylko, że tych w rozsądnej cenie brak! :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się długo zastanawiałem nad zegarkiem ale chyba zbyt krótko nad jego rozmiarem.

Miko, ze mam damski nadgarstek - nie wiem, czy te 38mm będę w stanie zaakceptować. Jest malutki. 40mm byłoby optymalnie, niemniej jednak nie wiem, czy nie bardziej polubiłbym się z wersją 42mm...tylko, że tych w rozsądnej cenie brak! :-(

Ja mam nadgarstek 18 cm i Alpinist SARB017 o podobnym rozmiarze wygląda OK. Pisząc "damski nadgarstek" miałeś chyba na myśli mniej niż 18 cm? Decyzja pozostaje w Twoich rękach i nadgarstku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak mały masz ten nadgarstek. 38 mm to niewiele jednak ten zegarek ma dość duży l2l - jak dodatkowo założysz mu nato to to spotęguje efekt obszerności tego zegarka na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.