Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Radowan napisał:

Tego typu pasek pasek byłby lepszy, ale on ma szerokość 22mm a przy 18mm , obawiam się, że szwy były by zbyt blisko siebie.  W chwili wolnego czasu postaram się wystrugać coś dla Mewy.

PS.

Dłubanie pasków to moje hobby (oprócz zegarków oczywiście) , nie sprzedaję swoich wyrobów ,  bo się dopiero uczę , co zresztą widać na załączonych zdjęciach.

 

 

Nie mnie ignorantowi oceniać, ale robota pierwsza klasa. Aż szkoda, że nie masz w planie zaopatrzyć innych. Chyba z tą "nauką", to przesadzasz, bardzo staranna robota. Gratuluję umiejętności, sam niestety mam tylko dwie lewe ręce, którymi jedynie potrafię klepać w klawiaturę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy  nie wyrzuci mnie admin, bo na pierwszy rzut oka to nie seagull a szwajcarska Adriatica , otóż  mówi się, że chińczyki kopiują wszystko co popadnie. Adriatica, Zodiac, Atlantic i kilka innych firm jest tego zaprzeczeniem. W środku siedzi mechanizm CLARO 888 -Swiss made. Ten mechanizm to jest Seagull ST-16 ! sprowadzony z Chin odpicowany w Szwajcarii tylko wizualnie, przypolerowany a na werku wybite CL888.  W tym konkretnym modelu CLARO 888 zdechło, a wsadziłem Seagulla ST16. pasuje 1:1

W tym niemieckim sklepie internetowym mamy rosyjskiego Poljota Strieła z mechanizmem od naszych seagulli 1963. https://strela-watch.de/product-category/movements/sea-gull-st1901/

Ciężko to wszystko ogarnąć.

_MG_8379.JPG

 

_MG_8382.JPG

Edytowane przez Radowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze Ci zaplusuję, bo fotki cieszą oko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski są pięknie wybarwione i pięknie wykończone.

Jak dla mnie to piękna, fachowa robota.

Czekam na kolejne paski i kolejne fotografie. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Te paski są pięknie wybarwione i pięknie wykończone.

Jak dla mnie to piękna, fachowa robota.

Czekam na kolejne paski i kolejne fotografie. ????

 

22 godziny temu, Paulus57 napisał:

Nie mnie ignorantowi oceniać, ale robota pierwsza klasa. Aż szkoda, że nie masz w planie zaopatrzyć innych. Chyba z tą "nauką", to przesadzasz, bardzo staranna robota. Gratuluję umiejętności, sam niestety mam tylko dwie lewe ręce, którymi jedynie potrafię klepać w klawiaturę. ;)

Są lepsi magicy, którzy robią ładniejsze paseczki, ale wielkie dzięki za opinie motywujące  do dalszego działania..

Perpetuum, nie będę wrzucał tu pasków, chyba, że z seagullem 1963 :), bo mnie zbanują.

Edytowane przez Radowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bardzo dziękuję kolegom @Zeno i @renqien za pokazanie wersji D304 bez gwiazdy.

Przymierzałem się do D304, ale do końca mi nie podchodziła czerwona gwiazda. Cóż począć, jestem z pokolenia, któremu ta gwiazda wciąż się kojarzy z pewną bolesną rzeczywistością a nie tylko z gadżeciarską ozdóbką.

Pokazanie wersji bez gwiazdki było bardzo brzemienne w skutkach, bo po blisko dwumiesięcznej podróży dotarł do mnie ten oto egzemplarz:

 

 

 

 

 

DSC01099_1500_1000.JPG

DSC01115_1500_1000.JPG

DSC01123_1500_1000.JPG

DSC01135_1500_1000.JPG

DSC01138_1500_1000.JPG

DSC01143_1500_1000.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy są w kolorze srebrnym, czy złotym, a może to dwa różne zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam zegarek tylko po zabiegu fotograficznym. Szczerze? Taką mewkę ze srebrnymi indeksami kupiłbym w ciemno :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Radowan napisał:

Indeksy są w kolorze srebrnym, czy złotym, a może to dwa różne zegarki?

 

Jak napisano powyżej. Ten sam zegarek, tylko w aparacie ustawione różne filtry i efekty.

 

@renqien - Oj tak - srebrne indeksy i tarcza z bardzo delikatnym szlifem słonecznym. To by było coś. Sam bym się też pewnie skusił na taką wersję. Do mnie jeszcze mocno przemawia wersja granatowa poniżej. I tutaj są srebrne indeksy. I koperta chyba szczotkowana a nie polerowana.

 

 

obraz.png.585f54fced8a7f1831ae30da945edca0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jakby go tak pomalować na kość słoniową... Głowaccy pewnie pierdyknęli by takie coś za niewielkie pieniądze. Tylko oni nie lubią chińczyków, bo tam po zdjęciu ciężko indeksy nałożyć. A koperta? Hmmm, wreszcie nie spolerowana jak Delbana po nieudolnej restauracji tylko kanciasta, jak należy. Nooo, jest to jakiś plan do zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalować można , nawet  można logo Mercedesa wstawić , ale czy to będzie ten zegarek?

Według mnie , jedyna możliwość odnowienia  tarczy  zachodzi wtedy , jeśli zegarek jest w złej kondycji, a chcemy nosić go na ręku. 

W tym przypadku, jeśli nowy zegarek nie podchodzi, wystarczy go nie kupić :)

Twój pomysł do mnie nie trafia = nie gniewaj się.

9 minut temu, Radowan napisał:

Pomalować można , nawet  można logo Mercedesa wstawić , ale czy to będzie ten zegarek?

Według mnie , jedyna możliwość odnowienia  tarczy  zachodzi wtedy , jeśli zegarek jest w złej kondycji, a chcemy nosić go na ręku. 

W tym przypadku, jeśli nowy zegarek nie podchodzi, wystarczy go nie kupić :)

Twój pomysł do mnie nie trafia = nie gniewaj się.

 

Malowanie zegarków jest ostatecznością.

13 minut temu, Radowan napisał:

Pomalować można , nawet  można logo Mercedesa wstawić , ale czy to będzie ten zegarek?

Według mnie , jedyna możliwość odnowienia  tarczy  zachodzi wtedy , jeśli zegarek jest w złej kondycji, a chcemy nosić go na ręku. 

W tym przypadku, jeśli nowy zegarek nie podchodzi, wystarczy go nie kupić :)

Twój pomysł do mnie nie trafia = nie gniewaj się.

 

Malowanie zegarków jest ostatecznością.

chyba, że macie inne zdanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Radowan napisał:

Pomalować można , nawet  można logo Mercedesa wstawić , ale czy to będzie ten zegarek?

Według mnie , jedyna możliwość odnowienia  tarczy  zachodzi wtedy , jeśli zegarek jest w złej kondycji, a chcemy nosić go na ręku. 

W tym przypadku, jeśli nowy zegarek nie podchodzi, wystarczy go nie kupić :)

Twój pomysł do mnie nie trafia = nie gniewaj się.

 

Malowanie zegarków jest ostatecznością.

chyba, że macie inne zdanie....

 

Trochę się nad tym zastanawiałem. I chyba mam troszkę inne zdanie 🤔A właściwie to mam dwa różne zdania i jak nasz były prezydent, jestem na Za a nawet Przeciw 😁

 

Jeżeli chodzi o zegarki vintage'owe, stare, historyczne, już nie produkowane, unikaty itp.... Jestem na nie. Szkoda je niszczyć, szkoda je zmieniać. Renowacja bardzo zniszczonych tarcz OK, ale modowanie i kombinowanie - nie. I tutaj się pewnie zgadzamy.

 

Natomiast jeżeli chodzi o zegarki popularne, produkowane masowo, to jeżeli jest to robione dobrze, to jestem na Tak. Jeżeli jest to robione kiepsko, no to..... trudno. Takich zegarków nie jest mi jakoś bardzo szkoda. Jeżeli ktoś ma trochę zdolności i wizję to może z takich masowych zegarków wycisnąć coś więcej a nawet zrobić z nich małe dzieła sztuki. Nawet tutaj na Forum, ludzie robią własnoręcznie tarcze do zegarków a efekt czasem zapiera dech. Taki zegarek zyskuje wtedy swoje indywidualne piętno i staje się jedyny i wyjątkowy w  swoim rodzaju.

 

Wystarczy zerknąć poniżej. Tutaj bazą był chyba jakiś Parnis za parę złotych. Z ręcznie, rzemieślniczo wykonaną przez @Grawermen tarczą to teraz cudeńko. Nie jestem w ogóle miłośnikiem zegarków "w stylu rokoko" ale ta tarcza mnie hipnotyzuje i razem z koronką i z bezelem tworzą spójną całość. Moim zdaniem było warto naruszyć jego oryginalność.

 

obraz.png.9cf5145c6893ff2d3952bc153b29d42b.png

 

Podobnie jak z samochodami. Jeżeli ludzie tuningują pięcioletnie Ople Astry, to mam to gdzieś. Nawet jeżeli to czasem "wiejski tuning". Wśród takich prób - jedna na pięć będzie udana a jedna na dwadzieścia to będzie może prawdziwa perełka.

Natomiast jeżeli ktoś zabiera się do tuningu jakiegoś klasyka i robi z niego potworka, to wtedy rzeczywiście, lepiej by było gdyby nigdy na taki pomysł nie wpadł.

 

W przypadku chińskiej repliki D304 - czyli zegarka obecnie klepanego przemysłowo w tysiącach a może i dziesiątkach tysięcy egzemplarzy - jeżeli ktoś ma wizję i plan i wie co chce zrobić, żeby zegarek mu pasował - to nawet bym zachęcał do kombinowania. Sam jestem ciekaw efektu końcowego. W końcu to tylko zegarek. Przedmiot użytkowy a nie obiekt kultu.

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Trochę się nad tym zastanawiałem. I chyba mam troszkę inne zdanie 🤔A właściwie to mam dwa różne zdania i jak nasz były prezydent, jestem na Za a nawet Przeciw 😁

 

Jeżeli chodzi o zegarki vintage'owe, stare, historyczne, już nie produkowane, unikaty itp.... Jestem na nie. Szkoda je niszczyć, szkoda je zmieniać. Renowacja bardzo zniszczonych tarcz OK, ale modowanie i kombinowanie - nie. I tutaj się pewnie zgadzamy.

 

Natomiast jeżeli chodzi o zegarki popularne, produkowane masowo, to jeżeli jest to robione dobrze, to jestem na Tak. Jeżeli jest to robione kiepsko, no to..... trudno. Takich zegarków nie jest mi jakoś bardzo szkoda. Jeżeli ktoś ma trochę zdolności i wizję to może z takich masowych zegarków wycisnąć coś więcej a nawet zrobić z nich małe dzieła sztuki. Nawet tutaj na Forum, ludzie robią własnoręcznie tarcze do zegarków a efekt czasem zapiera dech. Taki zegarek zyskuje wtedy swoje indywidualne piętno i staje się jedyny i wyjątkowy w  swoim rodzaju.

 

Wystarczy zerknąć poniżej. Tutaj bazą był chyba jakiś Parnis za parę złotych. Z ręcznie, rzemieślniczo wykonaną przez @Grawermen tarczą to teraz cudeńko. Nie jestem w ogóle miłośnikiem zegarków "w stylu rokoko" ale ta tarcza mnie hipnotyzuje i razem z koronką i z bezelem tworzą spójną całość. Moim zdaniem było warto naruszyć jego oryginalność.

 

 

 

Podobnie jak z samochodami. Jeżeli ludzie tuningują pięcioletnie Ople Astry, to mam to gdzieś. Nawet jeżeli to czasem "wiejski tuning". Wśród takich prób - jedna na pięć będzie udana a jedna na dwadzieścia to będzie może prawdziwa perełka.

Natomiast jeżeli ktoś zabiera się do tuningu jakiegoś klasyka i robi z niego potworka, to wtedy rzeczywiście, lepiej by było gdyby nigdy na taki pomysł nie wpadł.

 

W przypadku chińskiej repliki D304 - czyli zegarka obecnie klepanego przemysłowo w tysiącach a może i dziesiątkach tysięcy egzemplarzy - jeżeli ktoś ma wizję i plan i wie co chce zrobić, żeby zegarek mu pasował - to nawet bym zachęcał do kombinowania. Sam jestem ciekaw efektu końcowego. W końcu to tylko zegarek. Przedmiot użytkowy a nie obiekt kultu.

 

Plusik za sensowny wywód. Popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał:

Plusik za sensowny wywód. Popieram.

 

Dzięki. Ulżyło mi, że nie zostałem "odstrzelony" z tej spluwy. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Dzięki. Ulżyło mi, że nie zostałem "odstrzelony" z tej spluwy. 😉

Groźny mam tylko obrazek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Trochę się nad tym zastanawiałem. I chyba mam troszkę inne zdanie 🤔A właściwie to mam dwa różne zdania i jak nasz były prezydent, jestem na Za a nawet Przeciw 😁

 

Jeżeli chodzi o zegarki vintage'owe, stare, historyczne, już nie produkowane, unikaty itp.... Jestem na nie. Szkoda je niszczyć, szkoda je zmieniać. Renowacja bardzo zniszczonych tarcz OK, ale modowanie i kombinowanie - nie. I tutaj się pewnie zgadzamy.

 

Natomiast jeżeli chodzi o zegarki popularne, produkowane masowo, to jeżeli jest to robione dobrze, to jestem na Tak. Jeżeli jest to robione kiepsko, no to..... trudno. Takich zegarków nie jest mi jakoś bardzo szkoda. Jeżeli ktoś ma trochę zdolności i wizję to może z takich masowych zegarków wycisnąć coś więcej a nawet zrobić z nich małe dzieła sztuki. Nawet tutaj na Forum, ludzie robią własnoręcznie tarcze do zegarków a efekt czasem zapiera dech. Taki zegarek zyskuje wtedy swoje indywidualne piętno i staje się jedyny i wyjątkowy w  swoim rodzaju.

 

Wystarczy zerknąć poniżej. Tutaj bazą był chyba jakiś Parnis za parę złotych. Z ręcznie, rzemieślniczo wykonaną przez @Grawermen tarczą to teraz cudeńko. Nie jestem w ogóle miłośnikiem zegarków "w stylu rokoko" ale ta tarcza mnie hipnotyzuje i razem z koronką i z bezelem tworzą spójną całość. Moim zdaniem było warto naruszyć jego oryginalność.

 

obraz.png.9cf5145c6893ff2d3952bc153b29d42b.png

 

Podobnie jak z samochodami. Jeżeli ludzie tuningują pięcioletnie Ople Astry, to mam to gdzieś. Nawet jeżeli to czasem "wiejski tuning". Wśród takich prób - jedna na pięć będzie udana a jedna na dwadzieścia to będzie może prawdziwa perełka.

Natomiast jeżeli ktoś zabiera się do tuningu jakiegoś klasyka i robi z niego potworka, to wtedy rzeczywiście, lepiej by było gdyby nigdy na taki pomysł nie wpadł.

 

W przypadku chińskiej repliki D304 - czyli zegarka obecnie klepanego przemysłowo w tysiącach a może i dziesiątkach tysięcy egzemplarzy - jeżeli ktoś ma wizję i plan i wie co chce zrobić, żeby zegarek mu pasował - to nawet bym zachęcał do kombinowania. Sam jestem ciekaw efektu końcowego. W końcu to tylko zegarek. Przedmiot użytkowy a nie obiekt kultu.

 

Zostałem przekonany, ale jak oglądam alle... z  zegarkami "malowankami", po prostu żenada,  czasami goście doklejają swastyki  i to na radzieckich :) Wszystko zależy od jakości  wykonania tarczy i dobrego smaku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Na niektóre „odpicowane” Worldmastery na Allegro i OLX aż żal patrzeć.
Za takimi „poprawkami” też nie jestem. Niestety, ale jak jest popyt, to i podaż się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy, limitowany, ale mnie się średnio podoba. Jest na eBayu ale bardzo drogi. Nie wiem, czy już ktoś wrzucał tu, na forum.

 

1468486454_Zrzutekranu2020-06-25o17_45_43.thumb.png.427dd1d60c5e59e8a4085482072baa1a.png685039834_Zrzutekranu2020-06-25o17_45_18.thumb.png.d70090290ac670d09e97fd6c6fda66d3.png1986074679_Zrzutekranu2020-06-25o17_45_06.thumb.png.b4baf91ee23d98e0bdc48823bb55f1d9.png1127061603_Zrzutekranu2020-06-25o17_44_57.thumb.png.0a38076bbf0ae54574b1129c9fb6d0c7.png8877380_Zrzutekranu2020-06-25o17_44_03.png.2d46b8b8fed6c3810d6625f8d51e4e24.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę. Tej wersji jeszcze nie widziałem.

Zegarek drogi, bo robiony faktycznie przez Seagulla i limitowany. Jest dostępny w ich firmowym sklepie. Ładny i wygląda na dobrze wykonany. Subtarcze mi się podobają. Ale indeksy i cyfry oraz logo wolę takie jak w moim zegarku, bez gwiazdy. Wskazówki też jakoś bardziej mi pasują całe niebieskie niż z lumą. No i sygnowana koronka, to też taka mała przyjemność. Podobnie jak przeszklone denko.

 

No i trzeba przyznać, że ta przyjemność poniżej - oficjalna, limitowana od Seagulla, to już całkiem droga przyjemność.

 

obraz.thumb.png.8c4de39ca987b8fe357b396a890f0d15.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2020 o 10:54, renqien napisał:

Fajnie się te portki komponują z SeaGullem. Miały być do jakiegoś starucha, ale wyszło że z chińcem najlepiej się zgrywają. 

Zrzut ekranu 2020-05-23 o 10.48.36.png

Zrzut ekranu 2020-05-23 o 10.48.48.png

Cześć, szukam podobnego paska "perlon", mógłbyś podpowiedzieć gdzie kupiłeś swój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.