Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie można je dostać w najlepszej cenie? Wersja dowolną, chciałbym mieć jakieś chrono na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć na codzień i do noszenia a nie do oglądania, bierz z jakiegoś dobrego źródła, a nie najtańszego. Współcześnie produkowane ST19 nie należą do zbyt dobrze wykonanych mechanizmów. Te najtańsze często lądują po pół roku u zegarmistrza i najtańszy zakup okazuje się dość drogim, bo trzeba go przesmarować i wyregulować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, troublesome92 napisał:

Panowie gdzie można je dostać w najlepszej cenie? Wersja dowolną, chciałbym mieć jakieś chrono na co dzień.

 

Najtaniej na Aliexpres, ale ja tej najpopularniejszej wersji jakoś nie ufam. Mogę polecić: good-stuffs.com gdzie sam kupowałem. Tam jest dostępna wersja z nieco ładniej zrobioną tarczą i bez gwiazdy. Są często promocje i wersję ze szkiełkiem akrylowym można kupić za 200 USD. Ja ze swojego zakupu jestem na razie bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2020 o 21:53, renqien napisał:

Chcesz mieć na codzień i do noszenia a nie do oglądania, bierz z jakiegoś dobrego źródła, a nie najtańszego. Współcześnie produkowane ST19 nie należą do zbyt dobrze wykonanych mechanizmów. Te najtańsze często lądują po pół roku u zegarmistrza i najtańszy zakup okazuje się dość drogim, bo trzeba go przesmarować i wyregulować. 

 

17 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Najtaniej na Aliexpres, ale ja tej najpopularniejszej wersji jakoś nie ufam. Mogę polecić: good-stuffs.com gdzie sam kupowałem. Tam jest dostępna wersja z nieco ładniej zrobioną tarczą i bez gwiazdy. Są często promocje i wersję ze szkiełkiem akrylowym można kupić za 200 USD. Ja ze swojego zakupu jestem na razie bardzo zadowolony.

 

Dziękuję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze w kolekcji nic chińskiego ani żadnego chronografu, także połączyłem te dwie potrzeby w jedną 😉 Po krótkim rozeznaniu oraz rzeczowej dyskusji z @Perpetuum Mobile zdecydowałem się na Seagull 1963, wersja z "mewką". Paczka dotarła dziś do mnie, dodatkowe zadowolenie wynika z faktu, że obyło się bez dodatkowych opłat 🙂 Sam zegarek świetne się prezentuje, nie spodziewałem się takiej jakości wykonania, polecam również sklep goods-stuff. W zestawie oprócz zegarka był pasek skórzany, pasek nato oraz przyrząd do wymiany pasków.

 

IMG_20200812_222649.thumb.jpg.66370e9d2b96545c7d98e6777dc388a1.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, radekzaj napisał:

Nie miałem jeszcze w kolekcji nic chińskiego ani żadnego chronografu, także połączyłem te dwie potrzeby w jedną 😉 Po krótkim rozeznaniu oraz rzeczowej dyskusji z @Perpetuum Mobile zdecydowałem się na Seagull 1963, wersja z "mewką". Paczka dotarła dziś do mnie, dodatkowe zadowolenie wynika z faktu, że obyło się bez dodatkowych opłat 🙂 Sam zegarek świetne się prezentuje, nie spodziewałem się takiej jakości wykonania, polecam również sklep goods-stuff. W zestawie oprócz zegarka był pasek skórzany, pasek nato oraz przyrząd do wymiany pasków.

 

Gratulacje! Cieszę się, że po pierwszym kontakcie zegarek spełnił oczekiwania.

Poczekaj na jutrzejszy słoneczny dzień i wtedy zobaczysz jak światło słoneczne pięknie się odbija we wskazówkach i na indeksach.

Niech się dobrze sprawuje i niech cieszy każdego dnia.

 

DSC01181_3000_2000.thumb.JPG.ec3df896a1b09adfd31b5ed226114601.JPG

 

DSC01201_3000_2000.thumb.JPG.15253587b2ba97a8385667b1a20edc82.JPG

 

 

I jeszcze coś sprzed chwili. Na szybko telefonem:

c78ab861b399a715df798a7f632cfcca.jpg

Kolorowo

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno będzie cieszył za każdym razem, gdy wyląduje na nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy pasek w kolorze burgundowym. Wcześniej był na granatowym nato i też było fajnie, ale jakoś tak pospolicie i już miałem inny zegarek w kolorze niebieskim. Teraz prezentuje się lepiej na tle całej mojej "kolorowej" kolekcji. Nie dubluje się 20200930_102855.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fclaski napisał:

Nowy pasek w kolorze burgundowym. Wcześniej był na granatowym nato i też było fajnie, ale jakoś tak pospolicie i już miałem inny zegarek w kolorze niebieskim. Teraz prezentuje się lepiej na tle całej mojej "kolorowej" kolekcji. Nie dubluje się emoji3.png

Plusik, bo komponuje się przednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, michal260189 napisał:

Czy głośno cyka ten zegarek? @Perpetuum Mobile Która wersja kolorystyczna 1963 ze strzałką jest najładniejsza? 

 

Trudne pytania zadajesz.

 

Cyka dość głośno i wyraźnie na tle innych zegarków, ale to słychać dopiero po przyłożeniu do ucha. To takie powiedziałbym dostojne cykanie, bo oto nie jest mechanizm high-beat i każde cyknięcie wyraźnie słychać. To dźwięk bardzo przyjemny dla ucha. Przy nowych mechanizmach high-beat to się zaczyna zlewać, a tu jest ładne i wyraźne cykanie.

 

Która wersja kolorystyczna najładniejsza? W mojej ocenie wersje ze strzałką mają generalnie lepiej dopracowane tarcze niż wersje z gwiazdą. Natomiast spośród wersji ze strzałką, to już zależy od indywidualnego gustu. Mnie się podobał kolor kremowy, więc kupiłem kremowy. Pozostałe też są ładne i osobiście zastanawiałem się też nad granatowym. Jak ktoś lubi dwukolorowe tarcze, to pewnie mu się spodoba któraś "panda". Tutaj nie ma jednego, najlepszego wyboru. To sprawa indywidualnych upodobań.

 

Rekomendowałbym za to wersję ze szkiełkiem hesalitowym. Jest tańsza niż z szafirem i po prostu w mojej ocenie wygląda lepiej. Pod szkiełko szafirowe zrobiona jest specjalna, wysoka luneta (no cóż wypukły szafir jest dużo droższy niż płaski) i ona w moim odczuciu odbiera dużo oryginalnego charakteru zegarkowi. Z hesalitem zegarek wygląda tak, jak powinien wyglądać zegarek tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem w tym lub innym chromografie? 

 

W moim Seagull 1963 wskazówka sekundowa chodzi poprawnie, a ta od stopera powinna robić 6 ruchów na sekundę albo inaczej jeden ruch na 1/6 sekundy. I w większości tak jest, ale czasami robi ruch 2 razy większy co 2/6 sekundy, czyli niejako skacze i jak ktoś wie o co chodzi to to nieco przeszkadza jak się dobrze przypatrzeć. Nie wiem czy to kwestia większej wady czy tylko przesmarowania. Zegarek kupiony z Ali i mogę jeszcze złożyć spór. Jeśli nie w tym miejscu zadaje pytanie to prośbą o skierowanie mnie do odpowiedniego działu. 

Edytowane przez Jarek T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o dużą, centralną sekundę, pracującą w trybie stopera. Aż nagrałem sobie filmik wideo w zwolnionym tempie, żeby zobaczyć, czy coś takiego się zdarza, ale w moim 1963 ruchy są regularne i jest ich dokładnie 6 na każdą sekundę.

Z tego co słyszę, to wiele egzemplarzy z Ali ma problemy z precyzją montażu i smarowaniem. Chyba lepiej kupić troszkę drożej pewniejszą i moim zdaniem lepszą jakościowo wersję z good-stuffs.com albo z hkedwatches.com

Natomiast gwarancji, że akurat po takim zakupie wszystko będzie świetnie działać i tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu również nie zauważyłem takiej przypadłości, ale też nie wnikam w "slow motion" Natomiast da się zauważyć czasami jakby było złe smarowanie, bo wskazówka stopera przesuwa się niejednostajnie w porównaniu do normalnego "płynięcia", tak jakby wpadała w mikrosekundowe "zacięcia", nie nie wiem jak to wytłumaczyć ale nie zaprzątam sobie tym głowy, tym bardziej, że stoper rzadko włączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiecie gdzie mozna dostac same wskazowki do tego zegarka? Mam bialy stoper i zlote godzinowa i minutowa, chcialbym wymienic na niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż trochę pogmerałem w sieci i... nic. Tylko całe mechanizmy, albo inne wskazówki. Tych niebieskich nie znalazłem nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Aż trochę pogmerałem w sieci i... nic. Tylko całe mechanizmy, albo inne wskazówki. Tych niebieskich nie znalazłem nigdzie.

A gdzie znalazles inne kolory wskazowek_

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na e-bay coś było. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "handset for ST1901".

 

Możesz też napisać pod ten e-mail poniżej. Oni robią własną wersję 1963 (oczywiście na ST1901) i montują też takie niebieskie wskazówki. To mała firma i może będą mieli ochotę sprzedać i wysłać same wskazówki.

 

[email protected]

 

https://www.hkedwatches.com/pages/contact-us

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko które opisujecie jako skaczącą sekundę sekundnika chronografu nie ma nic wspólnego ze smarowaniem zegarka, zegarki są fabrycznie smarowane olejami Moebius w stopniu wystarczającym do prawidłowej kilkuletniej pracy.  A skacząca sekunda jest uzależniona od regulacji  koła sekundowego z kołem pośrednim  i pośredniego z kołem centralnym. Tą regulację przeprowadza się za pomocą mimośrodów i jest to zajęcie raczej dla doświadczonego zegarmistrza. Sam fakt że sekundnik chrono sobie czasami skacze nie jest wadą a raczej właściwością samego mechnizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dopadła mnie klątwa Zuana. Używałem ostatnio dość często chrono i zegarek umarł. Czy jest na sali jakiś doktór od tych mechanizmów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 22:58, krisu2 napisał(-a):

dziś dopadła mnie klątwa Zuana. Używałem ostatnio dość często chrono i zegarek umarł. Czy jest na sali jakiś doktór od tych mechanizmów? 

 Zegarek umarł to dosyć szerokie pojęcie, konkretnie jakie są objawy i w jakich okolicznościach nastąpiły. Czy zegarek się zatrzymał i czy było w tym momencie włączone chrono. Potrzeba więcej danych żeby zdiagnozować problem. A do tego przydała by się dobra fotka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję jakiegoś sklepu w Europie, gdzie można takie cudo dostać w rozsądnej cenie.

Może ktoś ma na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.