Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, waskoza napisał(-a):

Panowie poszukuję jakiegoś sklepu w Europie, gdzie można takie cudo dostać w rozsądnej cenie.

Może ktoś ma na sprzedaż?

 

https://bartels-watches.com/

 

Ale osobiście bardziej polecałbym zakup z Hong-Kongu tej wersji:

https://www.hkedwatches.com/

 

albo zakup Sugessa na tym samym mechaniźmie

https://sugesswatch.com/collections/chrono

 

Ja swój kupiłem tutaj:

https://www.good-stuffs.com/Chronograph_c_19.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 09:37, svedos napisał(-a):

 Zegarek umarł to dosyć szerokie pojęcie, konkretnie jakie są objawy i w jakich okolicznościach nastąpiły. Czy zegarek się zatrzymał i czy było w tym momencie włączone chrono. Potrzeba więcej danych żeby zdiagnozować problem. A do tego przydała by się dobra fotka .

Korzystałem dość często z chronografu ostatnio, nie pamiętam czy w chwili gdy zegarek się zatrzymał był uruchomiony czy nie. Objawy: stoi całkowicie choć jest nakręcony, chrono oczywiście też nie działa, przy wciśnięciu przycisku chronografu nie ma charakterystycznego kliknięcia, załączenia, przycisk wciska się jakby był na sprężynce, nie wiem jak to dokładniej opisać.

Nie wiem czy to jest jeszcze naprawiana usterka, czy też od razu lepiej szukać drugiego mechanizmu, i kto by się podjął ewentualnej naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krisu2 napisał(-a):

Korzystałem dość często z chronografu ostatnio, nie pamiętam czy w chwili gdy zegarek się zatrzymał był uruchomiony czy nie. Objawy: stoi całkowicie choć jest nakręcony, chrono oczywiście też nie działa, przy wciśnięciu przycisku chronografu nie ma charakterystycznego kliknięcia, załączenia, przycisk wciska się jakby był na sprężynce, nie wiem jak to dokładniej opisać.

Nie wiem czy to jest jeszcze naprawiana usterka, czy też od razu lepiej szukać drugiego mechanizmu, i kto by się podjął ewentualnej naprawy.

Prawdopodobnie jest to tylko zblokowanie kół  sekundowego i pośredniego i do usunięcia tej usterki wystarczy regulacja zazębienia na mimośrodzie, każdy ogarnięty zegarmistrz zrobi to bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krisu2 napisał(-a):

Nie wiem czy to jest jeszcze naprawiana usterka, czy też od razu lepiej szukać drugiego mechanizmu,

 

To nie jest plastikowy, kwarcowy chiński mechanizm za 2-3 dolary. To dobry, popularny mechanizm o szwajcarskich korzeniach. To się reguluje, smaruje (pilnuje, żeby nie chodził na sucho) i naprawia a nie wyrzuca. 😂

Po pełnym serwisie u dobrego zegarmistrza ten mechanizm będzie w lepszym stanie, niż nowy prosto z Chin. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Możecie polecić kogoś z forum najlepiej kto byłby w stanie zająć się tym problemem? Kolego @svedos, widzę że wiedzę posiadasz, czy podjąłbyś się może takiej naprawy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
https://bartels-watches.com/
 
Ale osobiście bardziej polecałbym zakup z Hong-Kongu tej wersji:
https://www.hkedwatches.com/
 
albo zakup Sugessa na tym samym mechaniźmie
https://sugesswatch.com/collections/chrono
 
Ja swój kupiłem tutaj:
https://www.good-stuffs.com/Chronograph_c_19.html
Również polecam good-stuffs, chociaż na innym zagranicznym forum ludzie zrobili dochodzenie, że to niby podróbka, nie wczytywałem się w ten temat, generalnie ja jestem zadowolony Zresztą kupiłem tam po poleceniu kolegi @Perpetuum Mobile

IMG_20210311_112144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krisu2 napisał(-a):

Dzięki. Możecie polecić kogoś z forum najlepiej kto byłby w stanie zająć się tym problemem? Kolego @svedos, widzę że wiedzę posiadasz, czy podjąłbyś się może takiej naprawy? 

Niestety musze odmówić,  fizycznie nie mam na to czasu.

Ale tak jak napisałem Ci wyżej dla zegarmistrza to nie jest skomplikowana regulacja i praktycznie kazdy zegarmistrz który miał doświadczenia z mechanizmami Venus ( tak ST1901 i pochdne to licenyjny Venus 175) sobie z tym poradzi. Oczywiście nie można wykluczyć że to coś poważniejszego, ale 99% "usterek" mechanizmów St19 to kwestia regulacji zazębień na mimośrodach. Ten system regulacji jest bardzo wrażliwy na wstrząsy i zegarki w takowy zaopatrzane nie nadają się użytkowania w trakcie uprawiania sport, biegania, jazdy na rowerze, majsterkowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Byłem u siebie w mieście u dwóch zegarmistrzów, jeden stwierdził że muszę poszukać kogoś z lepszym wzrokiem a drugi poległ przy próbie odkręcenia dekielka i stwierdził że on do tego klucza nie ma. Wiec sam widzisz jakich mam fachowców u siebie. Dlatego uznałem że lepiej na tym wyjdę jeśli bym wysłał do kogoś kto ma pojęcie niż szukał fachowca w okolicy, a jeśli bym nawet znalazł to teź nie wiadomo czy nie odebrałbym po naprawie w gorszym stanie niż oddałem.

Jesli sam nie dysponujesz czasem może znasz kogoś godnego zaufania? Mnie się nie spieszy, mogę grzecznie w kolejce poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda. Byłem u siebie w mieście u dwóch zegarmistrzów, jeden stwierdził że muszę poszukać kogoś z lepszym wzrokiem a drugi poległ przy próbie odkręcenia dekielka i stwierdził że on do tego klucza nie ma. Wiec sam widzisz jakich mam fachowców u siebie. Dlatego uznałem że lepiej na tym wyjdę jeśli bym wysłał do kogoś kto ma pojęcie niż szukał fachowca w okolicy, a jeśli bym nawet znalazł to teź nie wiadomo czy nie odebrałbym po naprawie w gorszym stanie niż oddałem.
Jesli sam nie dysponujesz czasem może znasz kogoś godnego zaufania? Mnie się nie spieszy, mogę grzecznie w kolejce poczekać. 


https://zegarkiclub.pl/forum/topic/187882-wadliwy-sea-gull-1963/?do=findComment&comment=2802961

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy którzy nabyli 1963 z Ali. Z jakiego sklepu / od jakiego użytkownika nabywali zegarki, jak wrażenia (wykonanie zegarka) i czy nie było problemów. 
 

Wyjątkowo nie chodzi o oszczędzenie kilku zielonych. Po prostu jakoś bardziej do mnie mówią strzałki jako indeksy czy chińskie krzaki na tarczy Gwiazda też nieszczególnie mnie razi ;)

 

W grę wchodzi jedynie wersja 38 z fotoplastykonem jako „szkło”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BaronRicks napisał(-a):

Pytanie do posiadaczy którzy nabyli 1963 z Ali. Z jakiego sklepu / od jakiego użytkownika nabywali zegarki, jak wrażenia (wykonanie zegarka) i czy nie było problemów. 
 

Wyjątkowo nie chodzi o oszczędzenie kilku zielonych. Po prostu jakoś bardziej do mnie mówią strzałki jako indeksy czy chińskie krzaki na tarczy Gwiazda też nieszczególnie mnie razi ;)

 

W grę wchodzi jedynie wersja 38 z fotoplastykonem jako „szkło”.

Teoretyzując, a jakąś tam wiedzę posiadam ;) , podpowiadam Ci zakup niekoniecznie z tego sklepu ale model firmy Sugess (38 albo 40 mm): 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001685283962.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.20836647mmWS7f&algo_pvid=163b447c-522c-4ad9-8727-bcafa1497ad1&algo_expid=163b447c-522c-4ad9-8727-bcafa1497ad1-0&btsid=0b0a0ac216160769945865252e28fe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

Gdybyś chciał jakąś wariacje odbiegającą nieco mocniej od pierwowzoru, to polecam ten: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001293251140.html?spm=a2g0o.cart.0.0.24c63c00I6Ce3N&mp=1 

 

A jak dosłownie nie liczysz kasy dwa razy, to wróć do źródeł, czyli ORYGINALNY Seagull a nie najpopularniejsze kopie za około 120-140 USD. Tylko Seagull ze stalowym dekielkiem od spodu nie pokazuje ładnego mechanizmu i kosztuje 290-750 USD. W zależności od miejsca i czasu. Ta pierwsza cena była kiedyś (kilka miesięcy temu) do osiągnięcia, ale w końcu wybrałem jakiś inny a teraz to pewnie marzenie. Może jednak na urodziny Ali znowu będą fajne promocje na Seagulla a dają rzeczywiście spore zniżki. 

A jakbyś chciał piękny komunistyczny hardkor :)  to zobacz ten: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001249047163.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.21862e0eWqcIQH 

H53989d06d5f64e9e90bec13edd184c89r.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
 

Oryginał rozważałem, ale brak przeszklonego dekla stanowi jednak „no-go”.  To naprawdę całkiem nieźle wykonany mechanizm (zwracam uwagę że poruszam się w zakresie cen do 3-4K pln, także nie porównuję do klasy nie tylko VC ale nawet Co-axiala od Omegi ;)) i czasami w ramach odmóżdżenia od biurkowe pracy fajnie będzie rzucić okien jak to pracuje.

 
Szukałem Sugess ale nie mogę znaleźć wersji 38mm z akrylowym „szkłem”. Do tego szukam konkretnie wersji z szampańską tarczą i niebieskimi wskazówkami.


A co do ostatniej propozycji, pisząc gwiazda nie razi nie miałem na myśli chęć jej ekspozycji :P

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BaronRicks napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź.
 

Oryginał rozważałem, ale brak przeszklonego dekla stanowi jednak „no-go”.  To naprawdę całkiem nieźle wykonany mechanizm (zwracam uwagę że poruszam się w zakresie cen do 3-4K pln, także nie porównuję do klasy nie tylko VC ale nawet Co-axiala od Omegi ;)) i czasami w ramach odmóżdżenia od biurkowe pracy fajnie będzie rzucić okien jak to pracuje.

 
Szukałem Sugess ale nie mogę znaleźć wersji 38mm z akrylowym „szkłem”. Do tego szukam konkretnie wersji z szampańską tarczą i niebieskimi wskazówkami.


A co do ostatniej propozycji, pisząc gwiazda nie razi nie miałem na myśli chęć jej ekspozycji :P

Powiem tak mnie ten z gwiazdą mocno kusi. Są jeszcze wersje granatowa i złota. 

Popatrz na spód zegarka. 

Piękny aż do kiczu. 

H6e7978d3b7b54ba992b583ba67382f50R.png

A z akrylem jest ten FOD (Merkur), także przeszklony dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...jakbym szukał „cygana” brałbym ;). Na co dzień potrzebuję jednak czegoś nieco bardziej stonowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BaronRicks napisał(-a):

Powiem tak...jakbym szukał „cygana” brałbym ;). Na co dzień potrzebuję jednak czegoś nieco bardziej stonowanego.

Mam już dwa cygany ale ten byłby numerem jeden w kategorii  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na inny temat dotyczący 1963 gdzie kolega Perperuum Mobile prezentuje tarcze swojego modelu i przyznaję że „frezowane” tarcze robią obłędną robotę. Może jednak poczekam na promocję z Goods...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trafiłem na inny temat dotyczący 1963 gdzie kolega Perperuum Mobile prezentuje tarcze swojego modelu i przyznaję że „frezowane” tarcze robią obłędną robotę. Może jednak poczekam na promocję z Goods...

Na Goods... promocje to -15 USD.
Na wątku WUS odbyła się kiedyś dyskusja na temat „legitności” GoodStuffs. Konkluzja jest taka, że producent tej wersji (HKED) nie przyznaje się do współpracy z GoodStuffs. Tak więc dzisiaj bogatszy o tę wiedzę pewnie rozważyłbym zakup bezpośrednio z HKED. Tym niemniej do swojego egzemplarza kupionego w GoodStuffs, po roku użytkowania nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, z drugiej strony wersja HKED to 280 Washingtonów - niebezpiecznie blisko jedynej, słusznej wersji oficjalnej którą może się udać wyłapać podczas promocji. 
 

Ewentualny zakup traktuję jako skok w bok tworzenia własnej kolekcji, w której brakuje mi jeszcze 2-3 zegarków średniej (do 4k pln) i jednego ciut wyższej (10-12k) półki.

 

Nie było w niej miejsca dla chronografu z prozaicznej przyczyny - kojarzę te zegarki głównie z usportowionym stylem, przeładowanymi tarczami i ogólnym chaosem w prezencji. Na prawdę nie widziałem żadnego chrono nawet renomowanych producentów który by do mnie gadał. Inna sprawa że moje uprzedzenie być może nie pozwoliły mi dostatecznie dobrze zapoznać się z rynkiem „stoperów”.
 

Z drugiej zaś strony 1963 pasuje mi idealnie, vintage, prosty, elegancki. Przekonuje mnie nawet akrylowe szkło co do którego mam uprzedzenia (niestety w swoim roztargnieniu zapominam o zegarku na nadgarstku co często kończy się kolizją z biurkiem czy inną futryną) i jestem w stanie przeboleć brak lumy (no ta by się przydała) czy datownika.

 

Pozostaje przekonać się do decyzji, uchwycić okazję i pociągnąć za spust
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BaronRicks napisał(-a):

Niby masz rację, z drugiej strony wersja HKED to 280 Washingtonów - niebezpiecznie blisko jedynej, słusznej wersji oficjalnej którą może się udać wyłapać podczas promocji. 
 

Ewentualny zakup traktuję jako skok w bok tworzenia własnej kolekcji, w której brakuje mi jeszcze 2-3 zegarków średniej (do 4k pln) i jednego ciut wyższej (10-12k) półki.

 

Nie było w niej miejsca dla chronografu z prozaicznej przyczyny - kojarzę te zegarki głównie z usportowionym stylem, przeładowanymi tarczami i ogólnym chaosem w prezencji. Na prawdę nie widziałem żadnego chrono nawet renomowanych producentów który by do mnie gadał. Inna sprawa że moje uprzedzenie być może nie pozwoliły mi dostatecznie dobrze zapoznać się z rynkiem „stoperów”.
 

Z drugiej zaś strony 1963 pasuje mi idealnie, vintage, prosty, elegancki. Przekonuje mnie nawet akrylowe szkło co do którego mam uprzedzenia (niestety w swoim roztargnieniu zapominam o zegarku na nadgarstku co często kończy się kolizją z biurkiem czy inną futryną) i jestem w stanie przeboleć brak lumy (no ta by się przydała) czy datownika.

 

Pozostaje przekonać się do decyzji, uchwycić okazję i pociągnąć za spust
 

 

FOD (Merkur) ma lumę. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zauważyłem poprzednio, tyle tylko że jedyny model jaki mnie przyciąga, to najbardziej rozpoznawalny chiński lotnik D304.

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, przy D304 "fun factor" jest wysoki. Ładnie to wygląda z przodu, a jeszcze ładniej z tyłu. Jest kolorowo, jest retro i jest egzotyka. Niby można kupić wersję z szafirem, ale absolutnie bym tego nie rekomendował. Szafir jest płaski, za to luneta podniesiona i w efekcie wrażenie "retro" od razu znika. ☹️

Chińskie "krzaczki" dodają egzotyki. No i te niebieskie wskazówki. Nie podejrzewam, żeby były termicznie barwione, ale w słońcu tak się świecą, że łatwo uwierzyć, że są.

Tą wersję od Seagulla bym odpuścił. Blisko 500 USD, to trochę jazda po bandzie. Jak mnie pamięć nie myli, to ten zegarek jeszcze niecały rok temu kosztował około 350 USD a teraz już ~470 USD.

Fajna wersja rocznicowa od Seagulla poniżej. Teraz niedostępna, ale jak mnie pamięć nie myli, to kosztowała chyba ponad 700 USD. Tutaj chyba nawet jakaś luma była.

 

obraz.png.e098959cf401a9fd3e430eb367d54ae3.png

 

Zresztą, jakaś wersja klasyczna, ale z lumą też się znalazła 😁:

Nawet sierp i młot się załapały do kompletu z czerwoną gwiazdą.

obraz.thumb.png.ecfe00c0e74d7b1e022ed02f432fb01d.png

 

tylko to niestety wersja z szafirem i w konsekwencji z wystającą lunetą i płaskim szkiełkiem:

 

obraz.png.cb8656363a9aa0794c62148515539401.png

 

 

To był zdaje się limitowany wypust - 650 sztuk. Jeszcze dostępny (jedna sztuka) na Poljot24.de

Chyba dużo fajniejsza opcja niż zwykły, Seagullowski za 470 USD.

 

https://www.poljot24.de/seagull1962.html

 

obraz.png.7b5f760018c8fe1a2af3b98d4a3913a2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

FOD (Merkur) ma lumę. 

 

 

Piękna sprawa, ktoś miał do czynienia z tym zegarkiem na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomo_s napisał(-a):

Piękna sprawa, ktoś miał do czynienia z tym zegarkiem na żywo?

Merkur to marka szanowana. Możesz "zaryzykować" bez ryzyka. 

54 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Odnośnie tej "limitki" dostępnej jeszcze na Poljot24.de, to taką ładną fotkę z WUS podkradłem

https://www.watchuseek.com/threads/can-you-help-identify-who-made-my-seagull-1963.5257503/

 

obraz.thumb.png.c3446fe0cce9429ddd7109ccba37b95d.png

Jak dla mnie to najlepsza wersja jest ta: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001927893455.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.b0895ffbHevGf0&algo_pvid=401b28d6-1a8e-4b0a-ac6d-8ff8df7603e6&algo_expid=401b28d6-1a8e-4b0a-ac6d-8ff8df7603e6-2&btsid=2100bb4c16161116695778930ed7c8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.