Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ender

Kama

Rekomendowane odpowiedzi

OK Jacku.

Przepuszczę to sobie przez google translate ;)

Albo będę liczył na to, że streścisz po polsku esencję tego tematu :)


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Trudno streścić esencję całości.

Ale interesujące Ciebie/ Was fragmenty z przyjemnością streszczę, a myślę, że gregch, sprostuje gdybym się w czymś pomylił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno streścić esencję całości.

Ale interesujące Ciebie/ Was fragmenty z przyjemnością streszczę, a myślę, że gregch, sprostuje gdybym się w czymś pomylił :)

Nie ma problemu :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Aha. jeszcze muszę sam siebie sprostować ;)

 

cyt:

"Jednak z drugiej strony nie można dopuszczać dowolności zestawień w każdym zakresie. Trzeba mieć na uwadze, że dany model produkował dany zakład i w tym zakresie są dopuszczalne fabryczne podmianki. Pomiędzy fabrykami NIE !!!"

 

Powyższe nie dotyczy Pobiedy z racji składania w wielu zakładach, a w co najmniej jednym z powierzonych części z wielu fabryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Jacku.

Przepuszczę to sobie przez google translate ;)

Albo będę liczył na to, że streścisz po polsku esencję tego tematu :)

Jak klikniesz sobie linka wklejonego przez Jacka to w górnym prawym rogu na pasku obok gwiazdki do dodawania ulubionych stron nie masz czasem dodatkowej ikonki? jak na nia klikniesz powinno przetłumaczyć ci całą stronę - ja tak mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł.

Faktycznie. Smarfon przetłumaczył mi calość w trzy sekundy :)

Teraz tylko trzy ... godziny żeby przejrzeć tych ... 16 stron tekstu :)

Idę do łóżka. Temat do poduchy ;)


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczy tak se ale wiadomo o co chodzi no i sam rozpoznaje języki - miłej lektury  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tylko błagam, nie przyjmujcie wszystkiego za pewnik i jedyna prawdę objawioną. Nawet u Rosjan informacje są wielokrotnie prostowane w miarę ukazywania się nowych dokumentów, dowodów, informacji.

 

Na dzisiaj jest tak, jutro może być zupełnie inaczej. Ale w przypadku radzieckich nic nie powinno dziwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do konkretnego rodzaju koperty były wkładane tylko odpowiednie rodzaje tarcz? Czy może np model XII można spotkać w kopercie zakręcanej i zaciskanej?

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej, czy wszystkie, które które nie były w kopertach ośmiokątnych, mogą być w dowolnej innej kopercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem tego dokładnie ale raczej tak. Zwróć uwagę że mechanizmy są różne w zależności od kopert, z antywstrząsem lub bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zauważyłem. Ale to ciekawa historia. Sprzedawali dwie wersje w tym samym czasie? Zaciskana normalna, a jak ktoś chciał premium to zakręcaną w wyższej cenie? Jakoś nie pasuje mi to do "filozofii wschodu" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taką tarczę zdobyłem jak na fotce.

Były takie oryginalnie, czy to jakiś nowszy wyrób ?

Szukałem w necie i kilka zdjęć z taką tarczą znalazłem, np tu:

http://www.netgrafik.ch/civil-watches23.htm

https://russian-watches.it/2018/01/21/kama-оформление-iii/

Porównując do odmiany III, to Jest trochę inna czcionka, inne indeksy na sekundniku, frezowane pole pod sekundnikiem (z lekkim gliszowaniem ?)

tarcza Kama.jpg

 

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne warszawianki :)

 

Edycja. A tak poważnie - szukajmy po katalogach a w tym wypadku nawet na pierwszej stronie opracowania sa zdjęcia. 

Natomiast uczulam - nawet najbardziej znani kolekcjonerzy nie wszystko maja w oryginale :) 

http://www.netgrafik.ch/24-hours_watches11.htm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

13 minut temu, rk7000 napisał:

Piękne warszawianki :)

.............

 

 

Nie wiedziałem że "malowanki" wychodziły z lumą i były obrabiane mechanicznie, bardziej mi to wygląda na post sowiecką produkcję.

 

 

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rk7000 napisał:

Piękne warszawianki :)

 

Edycja. A tak poważnie - szukajmy po katalogach a w tym wypadku nawet na pierwszej stronie opracowania sa zdjęcia. 

Natomiast uczulam - nawet najbardziej znani kolekcjonerzy nie wszystko maja w oryginale :) 

http://www.netgrafik.ch/24-hours_watches11.htm

 

A co tu jest nie tak z tą Rakietą Roman? Edit. ok już widzę :)

 

12 godzin temu, Wieniek1410 napisał:

Taką tarczę zdobyłem jak na fotce.

Były takie oryginalnie, czy to jakiś nowszy wyrób ?

Szukałem w necie i kilka zdjęć z taką tarczą znalazłem, np tu:

http://www.netgrafik.ch/civil-watches23.htm

https://russian-watches.it/2018/01/21/kama-оформление-iii/

Porównując do odmiany III, to Jest trochę inna czcionka, inne indeksy na sekundniku, frezowane pole pod sekundnikiem (z lekkim gliszowaniem ?)

 

 

Z Kamą (szczególnie z tym modelem) nie jest tak łatwo określić oryginalność tarczy. Niestety dokładność jej wykonania już w fabryce była bardzo różna, od delikatnej precyzyjnej czcionki po dość grubą i rozlaną i dlatego niektóre są bardzo bliskie zamienników tzw. warszawskich. Podobna sytuacja jest np. ze Sportiwnym "biegaczem". Szczerze mówiąc nie pokuszę się o kategoryczną oceną Twojej tarczy choć wygląda na warszawską. Katalogowo ten model ma indeksy sekundowe z rombami co nie znaczy że nie mogły wychodzić z kreskami. Niestety Kamy choć dość dobrze skatalogowane miały mnóstwo delikatnie innych odmian. Nawet między starszymi i nowszymi mogą być różnice.  Podobnie różne występują też Kamy I. Poniżej dwa moje i katalogowe.

 

KAMA III Typ 190ЧН.JPG

KAMA III Typ 192ЧН.JPG

Кама III.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj chyba fragment szóstki zdradza, że to jednak tarcza rzemieślnicza?

EDIT: co tam w tej Rakiecie nie tak? Nie jestem na tyle biegły, żeby to dostrzec.

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JanekTheFizyk napisał:

Tutaj chyba fragment szóstki zdradza, że to jednak tarcza rzemieślnicza?

EDIT: co tam w tej Rakiecie nie tak? Nie jestem na tyle biegły, żeby to dostrzec.

Faktycznie masz rację co do 6.

Rakieta to wersja 24-godzinna więc powinna mieć werk 2623, a ma 2609A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej za podróbką przemawia to że pole pod sekundnikiem nie jest zrobione na prasie, ale jest wyfrezowane mechanicznie z całości materiału (z drugiej strony tarcza jest w tym miejscu gładka)

Kupiłem ją niejako przy okazji, kupując tarczę do Pobiedy z centralnym sekundnikiem (tamta to akurat oryginał, minimalnie używany, jak nowy).

Dzisiaj tak przeglądałem swoje Kamy (mam narazie 7 sztuk, w sumie wszystkie do roboty), powiem Wam że są jaja nawet z kopertami.

Ktoś wcześniej w tym temacie wspominał że są jakby dwie odmiany koperty zakręcanej, i jak się dobrze przyjrzeć to faktycznie pierścień (zatoczenie) pod krawędzią szkiełka są niższe i wyższe, nie dużo, ale różnica jest.

Z uszami to już w ogóle są jakieś jaja, 5 sztuk zakręcanych porównywałem i praktycznie każda ma minimalnie inne uszy, oni to chyba ręcznie szlifowali (pewnie w poniedziałki i po wypłacie robili to mniej dokładnie ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus za poniedziałek po wypłacie ?

Sam kupiłem ze trzy sztuki i widząc, że to jakaś masakra jest z nimi wszystkie mają już nowego właściciela. Zraziłem się do Kamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Subkolekcję można zebrać, ale teoretycznie może być tego dużo ?

Mamy 17 wzorów tarcz, każdy zegarek może mieć antyudar lub nie i występować w obu rodzajach kopert okrągłych (w zaciskanej bez udaru i w zakręcanej z udarem lub bez)

Daje nam to 17 x 3 = 51 kombinacji, i teoretycznie wszystkie one są prawidłowe.

Dochodzi jeszcze 3 modele w kopercie ośmikątnej i mamy w sumie 54 warianty Kamy  ?

PS

Może pamiętacie rozmiary szkiełek do kopert okrągłych (z kapslem i z deklem zakręcanym) ???

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze specjalne np "festiwal" i np odmiany z niebieska luma, z logiem fabryki lub bez itp.?:) Ale czy trzeba zebrać wszystkie? To już chyba szaleństwo ale nie znaczy że nie można zebrać choć po jednej z każdej odmiany tarczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.