Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Perkot

Sklep internetowy www.kraff.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktos z Państwa robił moze zakupy w tym sklepie internetowym ? Przymierzam sie do nabycia IWC u tego sprzedawcy i chciałbym potwierdzić źródło.

 

Pozdrawiam,

Perkot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło absolutnie pewne. Ktoś z Kraffa udziela się nawet na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się zdjęciami koniecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła moja Eterna zamówiona w Kraff.

Co jak co, ale firma to klasa, bo zamowienie było z mojej strony lekko skomplikowane - zarówno pod względem płatności, jak i dostawy (mieszkam za granicą).

Pan Damian to osoba poważna, solidnie podchodząca do kontaktu, z którą wiele detali zamówienia da się nieformalnie dogadać i spersonalizować. 

Można kupować w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech się zegareczek dobrze nosi. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa Kraff super  :) Proszę bardzo - kupiłem jednego ML Mirosa, było ok. Kupiłem drugiego i wysłali używane coś podrapane z niekręcącym się bezelem. Wszystko było podrapane a to co miało być polerowane było jak szczotkowane. Fotki po otrzymaniu "nowego" zegarka:

 

P9160120.jpg

P9160115.jpg

 

Kase oddali, nawet chcieli wymienić, ale już nie zaufałem więcej.

 

Mało tego, mojej opinii o nich na pewno nie zmieni fakt, że teraz tego rozwalonego Mirosa, nie do naprawienia, z pękniętą lumą na wskazówce sprzedają jako prawie nówkę bez opisu wad! Dno totalne!

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4631821183&isPostBid=true&msg=Twoja+oferta+jest+w+tej+chwili+najwy%C5%BCsza%21+Gratulujemy%21&isBidValid=yes&msgtoken=2f4347ccb1c3c52b059c8864ea0f32ef38294f4a81a6d309b35aa1537440cb14

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie ten sam egzemplarz to..... :wacko::blink:

Czy nadszarpnięta reputacja jest tego warta ???


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ten sam z szarym bezelem. Tu fotka pękniętej lumy na godzinowej wskazówce. Fotkę robiłem w nerewach kitowym obiektywem więc źle wyszła ale widać pęknięcie:

 

P9160122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezła wtopa. Reputacja to podstawa w tej branży. Dziwię się czemu sprzedawca nie rozumie, że taka "transakcja" może go wiele kosztować. Kiedyś przeglądałem ich ofertę z zainteresowaniem ale po postach Mikołaja odechciewa się tam zaglądać :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, faktycznie z tej realcji jednostronnej Mikołaja nie wygląda to najlepiej, ale ja widzę ewentualną winę Kraff w tym, że nie sprawdzili należycie towaru, natomiast nie dopatrywałbym się świadomego działania na szkodę klienta.

 

Moje wszystkie zegarki były w stanie idealnym, przy czym praktycznie wszystkie były rozpakowywane w zasadzie przy mnie (p. Damian przywoził mi je do domu). Być może w przypadku Mikołaja Kraff zrobił po prostu forward (?)

Oczywiście nikt nie lubi takich sytuacji, ale podobne, lekko kompromitujące wtopy zdarzają się najbardziej renomowanym sprzedawcom.

Zauważcie, że Mikołaj pisze o zwrocie pieniędzy i/lub chęci wymiany towaru.

 

Co do allegro, to ja nie widzę w tym nic zdrożnego. Skoro sprzedawca został z tym towarem, to chce minimalizować straty - nie ma wzmianki o wadach, bo być może ich już nie ma (?) Co w ogóle za bzdura z hasłem "nie do naprawienia"? Dyć każdy zegarek da się naprawić w zasadzie wymieniając każdy element. Myślę, że w tym przypadku też tak było. 

 

Zatem podsumowując: ja nadal jestem jak najlepszej opinii o Kraff i wszystkim polecam. To moja prywatna opinia, nie jestem zainteresowany robieniem im reklamy, chyba, że ktoś mnie o coś pyta. Opinia "dno totalne" jest poniżej pasa. Ciekawe co napisałby Mikołaj gdyby np.Kraff nie poczuł się do winy tak bezdyskusyjnie jak to było w tym przypadku? ;) To właśnie świadczy moim zdaniem, że im bardzo zależy na reputacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie, a wręcz większe wpadki zdarzają się najlepszym, włącznie ze sprzedawcami obecnymi na forum (tylko ten co nic nie robi nie myli się) Ja, co prawda juz dobrych kilka lat temu w ciagu jednego roku miałem takie dwie wpadki sprzedawców. Raz dostałem nowy, z foliami a porysowany mocno zegarek, nie były to jakieś mikroryski. Opisałem sytuacje, wymieniłem zegarek bez problemu, innym razem zegarek przyszedł w połamanym pudełku (zapewne kurier się postarał) tez spokojnie opisałem sytuacje i dostałem nowe pudełko. Jednak nigdy nie przyszło mi do głowy żeby tych sprzedawców (żaden z nich to nie był Kraff) nazwać Dnem totalnym po jednej wpadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnem totalnym nazwałem postawę sprzedaży zegarka uszkodzonego jako pozbawionego wad. Niestety - zegarek miał połamane zęby bezela co było słychać i czuć próbując przekręcić bezel. Wcześniej ktoś zdejmował bezel, ktoś, kto nie wiedział że w tym zegarku jest to właściwie niemożliwe nie uszkadzając go. Każdy z obecnych na forum speców od ML potwierdzi, że nawet sama firma nie oferuje bezela jako części zamiennej. Trzeba kupić całą kopertę i kropka.

Co do zwrotu - Kraff musiał go ode mnie przyjąć - takie prawo - kupiłem w ciemno. 

Natomiast licytacja jest wyjątkiem w prawie i licytacja nie jest objęta prawem do 10 dniowego terminu zwrotu. Ktoś kto kupi ten zegarek i nie będzie on ok będzie mógł co najwyżej zgłosić oszustwo a i tak sprzedawca się wykpi. 

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj  :) Współpracuję z nimi dwa lata i na tyle poznałem ich zawodowe oblicze, że nie uwierzę póki nie zobaczę. Na chwilę obecną uważam, że robisz im (bez)interesowny czarny PiaR.

 

Jeśli zaś oni sprzedadzą ten zegarek w stanie jaki przedstawiłeś powyżej nie informując nabywcy o tym, czyli w skrócie zrobią go w bambuko (pewnie wymagałoby kontaktu z nabywcą), to ja wykupię płatne ogłoszenie na głównej stronie forum, że cofam moją rekomendację dla nich  :ph34r: Jeśli zaś nie masz racji, to może ty podejmiesz zobowiązanie przeciwne - odwołasz te oskarżenia taką drogą?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To ja potwierdzę wersję Mikołaja co do zegarka. Zaraz jak go otrzymał wysłał emaila z fotkami więc nie sądzę, aby robił czarny PR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash,

ja nie twierdzę, że zegarek nie był popsuty.

Poczytaj to na spokojnie - Mikołaj potępił ich w czambuł, a uważam, że niesłusznie biorąc pod uwagę ich reakcję na reklamację (choć sam pewnie też bym się wkurzył). Dla mnie ciężar tych epitetów jest za duży, zwłaszcza w kontekście kilkukrotnych, świetnych zakupów za relatywnie grube pieniądze.

Zresztą sam jako sprzedawca zegarków pewnie wiesz jako to jest/byłoby być teraz na miejscu Kraff ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tej aukcji jest podana ref zielonego bezela, nie szarego jak u Mikołaja. Fotki mogą przekłamywać, bo lampa itd. To jest aukcja niby zielonego, jak przyjdzie szary to można chyba oddać, ze względu na wysłanie innego towaru niż opisie aukcji nie ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash,

ja nie twierdzę, że zegarek nie był popsuty.

Poczytaj to na spokojnie - Mikołaj potępił ich w czambuł, a uważam, że niesłusznie biorąc pod uwagę ich reakcję na reklamację (choć sam pewnie też bym się wkurzył). Dla mnie ciężar tych epitetów jest za duży, zwłaszcza w kontekście kilkukrotnych, świetnych zakupów za relatywnie grube pieniądze.

Zresztą sam jako sprzedawca zegarków pewnie wiesz jako to jest/byłoby być teraz na miejscu Kraff ;)

 

Ja już się przyzwyczaiłem do tego, że jak coś pójdzie nie tak to na marki, które sprzedaję lecą joby i czasem i ja obrywam, ale za dobrą obsługę i pomoc w razie W i to częstszą niż sama sprzedaż nigdy nic dobrego na forum nie usłyszałem. Taka nasz polska mentalność.

 

Co do epitetów Mikołaja - napisał co go spotkało i tyle, a to jak to określił myślę, że w pełni odzwierciedla poziom jego w*urwienia, chociaż i tak w porównaniu z tym co mi napisał na e-maila to bułka z masłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No ale tej aukcji jest podana ref zielonego bezela, nie szarego jak u Mikołaja. Fotki mogą przekłamywać, bo lampa itd. To jest aukcja niby zielonego, jak przyjdzie szary to można chyba oddać, ze względu na wysłanie innego towaru niż opisie aukcji nie ?

 Tam jest chyba zielony bezel i szara tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do faceta, to jest z szarym bezelem, czyli możliwe że to ten Mikołajowy. Nie przejął się specjalnie, jak mu powiedziałem że podał zły ref i  grafikę wersji z zielonym wkładem...

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli co innego w ref. co innego na fotkach, a sprzedawca nie widzi problemu? Bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.