Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reelax

Z potencjałem na premium

Rekomendowane odpowiedzi

Edit

 

Co do pochodzenia mechanizmów automatycznych to podają na stronie, że to Sellita SW200. Jeśli tak jest to ok, niemniej pozostałą cześć powyższej wypowiedzi podtrzymuję bez zmian.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że można tu spokojnie wymienić Chronos-Art, manufaktura od początku idzie drogą która konsekwentnie zmierza w stronę wielkiego zegarmistrzostwa. Pokazywać te zegarki za granicą i myślę, że to się może udać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć marce tej daleko jeszcze do poziomu Premium, a bardziej znana jest z dotychczasowych osiągnięć z nożami i nożykami, to co sadzicie o jakości i pozycji zegarków Victorinox?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkom Victorinox raczej daleko do premium jednak przypomniałeś mi tym przykładem o innym producencie o niewątpliwym potencjale na premium - a nawet haute premium ;)  Montblanc.   


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkom Victorinox raczej daleko do premium jednak przypomniałeś mi tym przykładem o innym producencie o niewątpliwym potencjale na premium - a nawet haute premium ;)  Montblanc.   

 

Ja byłbym w tej kwestii ostrożnym prorokiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym w tej kwestii ostrożnym prorokiem ;)

 

Ta kwestia odnosi się do Victorinox czy Montblanc?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zegarkach EDOX bo moim zdaniem ta firma też ma ochotę na wyższą ligę choć raczej nie premium. Ale myślę że rozwijają się nieźle i starają się być oryginalni, oraz szukają swojego image choćby w sportach motorowodnych.

najbardziej przewartościowane dziadostwo na rynku

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej przewartościowane dziadostwo na rynku

 

Było najbardziej przewartościowane. Dopóki nie pojawił się Albert Riele :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej przewartościowane dziadostwo na rynku

 

Nom, prócz własnego (mniej wtórnego) designu, to nie wiele robią własnym nakładem sił i pracy.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox marka premium  - to okrutny  żart normalnie . Więcej wyrozumiałości Panowie .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to obydwu. Ale chodziło mi o Montblanc.

Ok., zatem Montblanc:

 

1. Sukcesja Minervy (Institut Minerva de Recherche en Haute Horlogerie 2007r.) - kolekcja Villeret 1858: Exotourbillon, Grand Tourbillon Heures Mysterieuses, Tourbillon Bi-Cylindrique, Chronografe Bi-Frequence, Metamorphosis,

 

2. Dziedzictwo Chronografu - kolekcja Nicolas Rieussec: własne mechanizmy chrono z techniką rotujących dysków przy udziale ValFleurier,

 

3. Manufakturowa produkcja do Villeret balansów, sprężyn włosowych oraz kotwic przy użyciu starych maszyn i narzędzi Minervy,

 

4. Systematyczny rozwój kluczowych kolekcji, koncepcyjne Villeret limitowane do kilku szt. Oraz seryjne pozostałych kolekcji.

 

Dla mnie to wystarczające potwierdzenie Premium a nawet wstępu do HH.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z TeJotem, ale pewnie proponował bym starsze chronografy Minerwy .

 

Staszek, jeśli chodzi o Victorinox...to jak już to te starsze scyzoryki :D

 

Moja Pani nosi, i na co dzień ok, ale nic więcej


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, żeby Tag Heuer poszedł do przodu.

Potrafią pokazać niesamowite chrono (1/10000), Pendulum, Monaco V4, Carrera 1887. A jednocześnie robią ciągle tańsze kwarce w tym te szkaradne Formuły :P

Biznes jest biznes i na czymś trzeba zarabiać, stąd pewnie taka rozpiętość modeli. Ciekawe czy to się kiedyś zmieni.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Raczej niewielka szansa - ostatnio z tego co pamiętam ogłaszali, że chcą pozycjonować się jako 'młodzieżowo'-sportowy szwajcar z tradycjami w niższej-średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z TeJotem, ale pewnie proponował bym starsze chronografy Minerwy .

 

Staszek, jeśli chodzi o Victorinox...to jak już to te starsze scyzoryki :D

 

Moja Pani nosi, i na co dzień ok, ale nic więcej

Chyba zostałem źle zrozumiany. Nie chodziło mi o to, że Victorinox pretenduje do klasy premium, bo jak trafnie zauważyłeś, chyba tylko w starszych modelach scyzoryków, ale ogólnie o ocenę, pozycję tej młodej marki zegarkowej. Porównując do innych "młodych" marek wcale tak bardzo jakościowo ani wizualnie nie odstaje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z TeJotem, ale pewnie proponował bym starsze chronografy Minerwy .

 

Obserwując Twoją pasję do vintage propozycja jak najbardziej na miejscu :)

Zresztą gdyby ocenić tu pozycję dawnej Minervy to bez cienia wątpliwości zajęłaby pozycję premium albo i wyżej. Mechanizmy to majstersztyki.  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MontBlanc marka często przemiela się w gronie marek luksusowych dla przykładu: http://en.worldtempus.com/watch-brand

Więc myślę, że marka znalazła się już w gronie premium, choć bardziej kojarzy się mi z piórami ;)

 

Wracając jednak do Invicta, i Victorinox co powiecie na to zestawienie: 

, gdzie marka zestawiana jest na równi z Omegą, Seiko, Rolex itp...

 

Trochę rozbawił mnie ten film dotyczący FC, gdzie ironicznie autor porównuje do VC: 

, co jednak powoduje, że marka ta mimo ogromnych zapędów może za naszymi granicami spotykać się z lekkim oporem.

Ostatnio nawet w znanej sieci lux zegarków sprzedawca próbował mi wmówić że FC jest marką bardziej prestiżową niż Longines. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Invicta jest poniżej Seiko 5, Omega, Rolex to półka Grand Seiko, Victorinox jest w okolicach diverów Seiko, zaś FC jest pomiędzy Tissotem, Certiną a Longinesem - choć w przeciwieństwie od tego ostatniego ma szansę na awans. Longines niestety jest ograniczany przez SGP by wypełnił lukę między Tissotem a Omegą w bardziej klasycznym od Hamiltona wydaniu.

Ale pewnie ile osób tyle wizji tej pozycji, choć wątpię by ktokolwiek stawiał Invictę wyżej niż najtańsze Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech ceny jeszcze ogarną do niższej-średniej, bo jak patrzę na flagowe modele jak Carrera czy Monaco to cenowo (wg metki) stoją obok Omegi albo nawet bliżej Rolexa.

 

Problem cenowy Tag'a jest w sumie nie tylko u góry półki, ale również na dole. Gdy weźmie się do ręki Longines HydroConquest i Tag Heuer Aquaracer, to ciężko jest zrozumieć czemu ten drugi kosztuje dwa razy tyle. Gdyby chociaż był lepiej wykonany lub po prostu ładniejszy to może jeszcze.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu na potwierdzenie moich słów że firma Edox ma ochotę wepchnąć się do wyższej ligi artykuł z WatchTime :

http://www.watchtime.com/blog/dive-watch-wednesday-my-5-top-dive-watches-from-baselworld-and-beyond/

ale żebym nie był źle zrozumiany też uważam że Edox na jednej liście z takimi zegarkami jak Omega, Blancpain czy Rolex to lekkie nadużycie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Perrelet.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Też myślałem o Perrelet :)

Jeanrichard chyba też ma potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.