Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Reich

Jomashop Ashfords itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doswiadczenia z retailerami zza oceanu, czy wysylaja oryginaly, jakimi kurierami, czy trzeba placic jakies polskie (ble) podatki, wreszcie ile faktycznie kosztuje shipping..

Prosze o indywidualne doswiadczenia bo zamierzam cos wybrac a nie chce wtopic kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć ze np za Edoxa Les Vauberts płacicie w aparcie 3500 zamiast 1000 na Ashfords?

Naprawdę nikt nigdy i nic tam nie kupił?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy są jak najbardziej ok, można tam zamawiać. Co do podatków w pl to ktoś inny może coś napisze


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy są jak najbardziej ok, można tam zamawiać. Co do podatków w pl to ktoś inny może coś napisze

 

Dzieki, to juz cos, czekam na kolejne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jakie macie doswiadczenia z retailerami zza oceanu, czy wysylaja oryginaly, jakimi kurierami, czy trzeba placic jakies polskie (ble) podatki, wreszcie ile faktycznie kosztuje shipping..

Prosze o indywidualne doswiadczenia bo zamierzam cos wybrac a nie chce wtopic kasy :)

 

Jeśli kupujesz towar spoza UE w kwocie podlegającej opodatkowaniu to oczywiście, że płacisz VAT. No chyba, że przewalasz.

 

Mam rozumieć ze np za Edoxa Les Vauberts płacicie w aparcie 3500 zamiast 1000 na Ashfords?

Naprawdę nikt nigdy i nic tam nie kupił?  :)

 

Nie płacimy ani 3500zł w Aparcie, ani 1000 na Ashfords :D mało kto z zegarkomaniaków kupuje Edoxa, choć kilka jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jomashop jest w porządku, jedyny potencjalny problem to obsługa posprzedażowa, jeżeli coś się wydarzy. Musisz liczyć na swoją zaradność lub być gotowym na męczące formalności eksportowo - importowe.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jomashop jest w porządku, jedyny potencjalny problem to obsługa posprzedażowa, jeżeli coś się wydarzy. Musisz liczyć na swoją zaradność lub być gotowym na męczące formalności eksportowo - importowe.

Dzieki za komentarz, a czy jest ktos kto zamawial tam i moze opisac swoje doswiadczenia, np jak dlugo szla przesylka itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w JOMASHOP może się opłacić tylko jak w jesteś w US i możesz go sam przywieżć. Dostarczają do hotelu (sprawdzone). Aczkolwiek kolega kupił omegę (niestety za moim poleceniem sklepu). Po 2 miesiącach odpadł przycisk chrono. Gwarancja nie została uznana a Głowacki w Wawie wziął 500 PLN za wymianę,


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u nich Rado przed polską premierą. Musiałem zapłacić cło i VAT ale i tak wyszło taniej niż w Polsce gdy już się pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jomashop jest OK.

 

Brales cos od nich, podaj jakies szczegoly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wziąłem Longines Hydroconquest, wysłanych z USA do Słowacji.
Należy zwrócić uwagę jednak, że nie otrzymasz karty gwarancyjnej z Longines, ale tylko z Jomashop.
Są grey market.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej podłaczę się jeśli można. Też upatrzyłem sobie pewną sztukę na jomashop i chciałbym dowiedzieć się więcej jak ogarnąć zamówienie. Za wysłkę doliczają do ceny zegarka wiadomo,a jak, kiedy i ile placi się cło? I czy to wszystke opłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło to grosze ale płacisz jeszcze VAT . Wszystko podliczy UC, odbierając zegarek z poczty bedziesz musiał uregulować te opłaty i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli zamawiam na pocztę i wszystko opłacam przy odbiorze. A wie ktoś jak niej więcej wyliczyć te dodatkowe koszty jest na to jakiś wzór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joma do Polski wysyła UPSem. Wszystko za Ciebie załatwi agencja celna UPS w Polsce. W końcu płacisz za ship 77USD. Zadzwonią z agencji celnej poproszą o maila, wyślą co trzeba. Ty odsyłasz mailem to co trzeba i po sprawie. Vat płacisz do ręki kurierowi.  Tylko nie pisz że pasek z krokodyla :D


Wzór. Cena zegarka + koszty wysyłki razy kurs waluty. Dodajesz około 23%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.