Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Reich

Jomashop Ashfords itp.

Recommended Posts

Jakie macie doswiadczenia z retailerami zza oceanu, czy wysylaja oryginaly, jakimi kurierami, czy trzeba placic jakies polskie (ble) podatki, wreszcie ile faktycznie kosztuje shipping..

Prosze o indywidualne doswiadczenia bo zamierzam cos wybrac a nie chce wtopic kasy :)

Mam rozumieć ze np za Edoxa Les Vauberts płacicie w aparcie 3500 zamiast 1000 na Ashfords?

Naprawdę nikt nigdy i nic tam nie kupił?  :)

Sklepy są jak najbardziej ok, można tam zamawiać. Co do podatków w pl to ktoś inny może coś napisze

Beware the fury of a patient man.

Sklepy są jak najbardziej ok, można tam zamawiać. Co do podatków w pl to ktoś inny może coś napisze

Dzieki, to juz cos, czekam na kolejne info.

Jakie macie doswiadczenia z retailerami zza oceanu, czy wysylaja oryginaly, jakimi kurierami, czy trzeba placic jakies polskie (ble) podatki, wreszcie ile faktycznie kosztuje shipping..

Prosze o indywidualne doswiadczenia bo zamierzam cos wybrac a nie chce wtopic kasy :)

Jeśli kupujesz towar spoza UE w kwocie podlegającej opodatkowaniu to oczywiście, że płacisz VAT. No chyba, że przewalasz.

Mam rozumieć ze np za Edoxa Les Vauberts płacicie w aparcie 3500 zamiast 1000 na Ashfords?

Naprawdę nikt nigdy i nic tam nie kupił?  :)

Nie płacimy ani 3500zł w Aparcie, ani 1000 na Ashfords :D mało kto z zegarkomaniaków kupuje Edoxa, choć kilka jest ;)

Edited by Jash

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Jomashop jest w porządku, jedyny potencjalny problem to obsługa posprzedażowa, jeżeli coś się wydarzy. Musisz liczyć na swoją zaradność lub być gotowym na męczące formalności eksportowo - importowe.

Bez komercyjnych www :)

Jomashop jest w porządku, jedyny potencjalny problem to obsługa posprzedażowa, jeżeli coś się wydarzy. Musisz liczyć na swoją zaradność lub być gotowym na męczące formalności eksportowo - importowe.

Dzieki za komentarz, a czy jest ktos kto zamawial tam i moze opisac swoje doswiadczenia, np jak dlugo szla przesylka itd.

Kupowanie w JOMASHOP może się opłacić tylko jak w jesteś w US i możesz go sam przywieżć. Dostarczają do hotelu (sprawdzone). Aczkolwiek kolega kupił omegę (niestety za moim poleceniem sklepu). Po 2 miesiącach odpadł przycisk chrono. Gwarancja nie została uznana a Głowacki w Wawie wziął 500 PLN za wymianę,

nie spiesz się ....

Ja kupiłem u nich Rado przed polską premierą. Musiałem zapłacić cło i VAT ale i tak wyszło taniej niż w Polsce gdy już się pojawił.

Edited by .misha.

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Tak, wziąłem Longines Hydroconquest, wysłanych z USA do Słowacji.
Należy zwrócić uwagę jednak, że nie otrzymasz karty gwarancyjnej z Longines, ale tylko z Jomashop.
Są grey market.

Hej podłaczę się jeśli można. Też upatrzyłem sobie pewną sztukę na jomashop i chciałbym dowiedzieć się więcej jak ogarnąć zamówienie. Za wysłkę doliczają do ceny zegarka wiadomo,a jak, kiedy i ile placi się cło? I czy to wszystke opłaty?

Cło to grosze ale płacisz jeszcze VAT . Wszystko podliczy UC, odbierając zegarek z poczty bedziesz musiał uregulować te opłaty i tyle.

Acha czyli zamawiam na pocztę i wszystko opłacam przy odbiorze. A wie ktoś jak niej więcej wyliczyć te dodatkowe koszty jest na to jakiś wzór?

Joma do Polski wysyła UPSem. Wszystko za Ciebie załatwi agencja celna UPS w Polsce. W końcu płacisz za ship 77USD. Zadzwonią z agencji celnej poproszą o maila, wyślą co trzeba. Ty odsyłasz mailem to co trzeba i po sprawie. Vat płacisz do ręki kurierowi.  Tylko nie pisz że pasek z krokodyla :D

Wzór. Cena zegarka + koszty wysyłki razy kurs waluty. Dodajesz około 23%