Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakie hobby poza zegarkami..., inne nasze pasje

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się muszę Wam tutaj pochwalic ,mój brat (ponad 30 lat pracuję jako fryzjer ,aktualnie zwany BARBER ;) ) zakwalifikował się do mistrzostw Szkocji w goleniu brzytwa.

Również prowadzi "warsztaty" z golenia brzytwa w Polsce.

 

Jako ciekawostkę dodam ,że jego najmłodsi "klienci" to nowonarodzeni chłopcy (muzułmanie)

Edytowane przez Zibi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To ja się muszę Wam tutaj pochwalic ,mój brat (ponad 30 lat pracuję jako fryzjer ,aktualnie zwany BARBER ;) ) zakwalifikował się do mistrzostw Szkocji w goleniu brzytwa.

Również prowadzi "warsztaty" z golenia brzytwa w Polsce.

Gratuluję i życzę powodzenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często czytam książki.

 

Mogę polecić kilka , które mnie zainteresowały w ostatnim czasie

 

seria miecz prawdy Goodkinda

Gra o tron - duze tomiszcza ale czyta się naprawdę dobrze

Dziewczyna z pociągu 

 

Warto jest szukać w księgarniach internetowych bo jednak ceny są niższe. Np http://lovebooks.pl/s/wyniki/k/bestsellery/

 

Fajną opcją są też audiobooki.

Edytowane przez karolzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hobby poza zegarkami to zdecydowanie malarstwo, maluję, kopiuję, odnawiam - tematyka każda.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się muszę Wam tutaj pochwalic ,mój brat (ponad 30 lat pracuję jako fryzjer ,aktualnie zwany BARBER ;) ) zakwalifikował się do mistrzostw Szkocji w goleniu brzytwa.

Również prowadzi "warsztaty" z golenia brzytwa w Polsce.

 

Jako ciekawostkę dodam ,że jego najmłodsi "klienci" to nowonarodzeni chłopcy (muzułmanie)

W Dandee?

Jaki to swiat maly

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje hobby to inwestowanie, glownie polska gielda. Ale ostatnio wszedlem w program forexowy. Jestem wyczulony na rozne piramidy finansowe i ultrasceptyczny jesli chodzi o forex. Nie tym razem.

Jest gosc, ktory sie uparl zeby stworzyc fundusz inwestycyjny. Proponuje od 10% do 15% tygodniowo, jednak kapital jest zamrozony na 10 tyg. Platnosci w btc. Co najciekawsze w tym wszystkim I czym mnie przekonal to cotygodniowy przeglad do zajmowanych pozycji, czysto I logicznie

Program trwa od 15 tygodni , bierze w nim udzial ok 10 tys osob i zarzadza ok $10mln. Poza tym mozna zarobic kolejne od 3% do 5% tyg na zarekomendowaniu nowych osob. Jesli ktos potrzebuje szczegoly to zaprasza na priv. Pozdrowienia

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Na codzien jestem barberem wiec temat golenia nie jest mi obcy jednak zupelnie inaczej podchodze do tej czynnosci/uslugi. Prosze sobie nie zawracac glowy wyspecjalizowanym sprzetem czy kosmetykami a polecam skupic sie na trzech glownych punktach;

1 praktyka

2 praktyka

3 praktyka

A po 10-15 latach mozna kupowac z gornej polki

Pozdrowienia

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym przykładem jak działa system oszustw walutowych Forex Ponzi Scheme jest kariera Trevora Cooka, samozwańczego potentata inwestycyjnego, który teraz odsiaduje wyrok 25 lat więzienia. On i jego współpracownicy ukradli $ 194 milionów dolarów od ponad tysiąca inwestorów. Aby osiągnąć taki sukces wystarczy przekonać potencjalnego inwestora, że ​​zyski są generowane przez ich niezrównane umiejętności inwestycyjne i poziom inteligencji., W rzeczywistości model biznesowy jest bardzo prosty -wystarczy wziąć kapitał od naiwnych nowych inwestorów i podzielić go między innymi ofiarami swoich systemów inwestycyjnych. Przede wszystkim, są to artyści, mistrzowie swoim rzemiośle,. Wiedzą jak uzależnić swoich klientów od szybkich zwrotów programów inwestycyjnych o wysokiej rentowności., W pierwszym etapie, ofiary  niedowierzają w prawdziwość ofert i zaczynają inwestycje od  bardzo małych kwot, wyłącznie w celu testowania . Po niewielkich kwotach początkowo zdeponowanych ofiary dostają zwrot z bardzo dużym zyskiem i początkowa niepewność ofiary zostaje usunięta, aczkolwiek stopniowo. Powoli, powoli, małe depozyty wciąż budują zyski, od $ 100 do $ 1,000s i od $ 1,000s do $ 10000, aż cała ostrożność ofiary zmieni się w nieograniczoną euforie i całkowicie zaburzy zdolność rozumowania "inwestora". Przez cały ten czas, zarządzający programem forex nieustannie promuje ten piękny program, za pomocą referencji poprzednich klientów, aby udowodnić wiarygodność swoich niemożliwych do spełnienia obietnic,.Jeśli im się to udaje i ofiara połknie haczyk, w wielu przypadkach oszuści są w stanie uzyskać całość  środków będących w posiadaniu ich ofiar..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym przykładem jak działa system oszustw walutowych Forex Ponzi Scheme jest kariera Trevora Cooka, samozwańczego potentata inwestycyjnego, który teraz odsiaduje wyrok 25 lat więzienia. On i jego współpracownicy ukradli $ 194 milionów dolarów od ponad tysiąca inwestorów. Aby osiągnąć taki sukces wystarczy przekonać potencjalnego inwestora, że ​​zyski są generowane przez ich niezrównane umiejętności inwestycyjne i poziom inteligencji., W rzeczywistości model biznesowy jest bardzo prosty -wystarczy wziąć kapitał od naiwnych nowych inwestorów i podzielić go między innymi ofiarami swoich systemów inwestycyjnych. Przede wszystkim, są to artyści, mistrzowie swoim rzemiośle,. Wiedzą jak uzależnić swoich klientów od szybkich zwrotów programów inwestycyjnych o wysokiej rentowności., W pierwszym etapie, ofiary niedowierzają w prawdziwość ofert i zaczynają inwestycje od bardzo małych kwot, wyłącznie w celu testowania . Po niewielkich kwotach początkowo zdeponowanych ofiary dostają zwrot z bardzo dużym zyskiem i początkowa niepewność ofiary zostaje usunięta, aczkolwiek stopniowo. Powoli, powoli, małe depozyty wciąż budują zyski, od $ 100 do $ 1,000s i od $ 1,000s do $ 10000, aż cała ostrożność ofiary zmieni się w nieograniczoną euforie i całkowicie zaburzy zdolność rozumowania "inwestora". Przez cały ten czas, zarządzający programem forex nieustannie promuje ten piękny program, za pomocą referencji poprzednich klientów, aby udowodnić wiarygodność swoich niemożliwych do spełnienia obietnic,.Jeśli im się to udaje i ofiara połknie haczyk, w wielu przypadkach oszuści są w stanie uzyskać całość środków będących w posiadaniu ich ofiar..

Moze cos w tym jest, jednak kiedy mam wglad we wszystkie transakcje jak czysto I logicznie sa prowadzone to wydaje mi sie, ze prowadzacy program nie ma zbyt wiele miejsca na oszustwa. Jak juz wspomnialem ja sam jestem ultrasceptyczny w stosunku do forexu a co dopiero jakistam program forexowy, ...a jednak, jak narazie nie narzekam

Pozdrowienia

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza zegarkami żyję jeszcze książkami i nożami, których mam trzy szuflady :)

 

5ayWlvq.jpg

 

Poza tym jazda na dwóch kołach, ale o tym w innym dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zegarków? Hmm nie wiem w jakiej kolejności ale dobra: podróże, kobiety, motoryzacja, moda, cygara, alkohol, poker.

Myślę że są to najważniejsze rzeczy. Czyli takie typowo męskie.

Podróże na pierwszym miejscu, bo to niezły motywator do podejmowania codziennego wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A wracając jeszcze do tradycyjnego golenia...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo ich mam:

ksiazki

motoryzacja

no i historia ( szczególnie dwudziestolecie miedzywojenne)

podróże - polecam fly 4 free na których można znaleźć ciekawe miejscówki np link

 

Lubię sobie równięż pograć w pokerka ( który nie wiem czemu jest nielegalny - niech każdy sobie robi co chce). 

Edytowane przez arbito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wino kobiety i śpiew :D haha 

 

hobby - kupowanie książek

rower <3 

spotkania ze znajomymi

a także podróże małe i duże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Temat tradycyjnego golenia wzbudził jakiś odzew więc kontynuując chciałbym Wam polecić produkty z których jestem bardzo zadowolony. Konkretnie mam na myśli taki oto zestaw...

 

apothecary87.jpg

 

Olejek przed goleniem i krem do golenia firmy Apothecary87. Krótko - klasa! Brzytwa nie hamuje na zaroście. Hamowanie jest szczególnie irytujące podczas golenia pod włos. Przy porządnie naostrzonej brzytwie łatwo się wtedy zaciąć i podrażnić skórę. Z Apothecary87 w ogóle nie ma tego problemu, a wszystko idzie gładko i komfortowo. Oczywiście nie zwalnia to z uwagi w kontekście techniki golenia, bo niestety brzytwa błędów nie wybacza  :). Ten zestaw idealnie też sprawdzi się przy maszynce na żyletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Barber używa tych kosmetyków i muszę przyznać że jakość jest za***ista. I ten rasowy zapach! Nie wiem czemu ale kojarzy mi się z wodą kolońską mojego dziadka.

 

a odnośnie hobby to jednoślady i podróże (największa przygoda to objechanie całego Wietnamu na motocyklu - wycieczka miesięczna - gorąco polecam !!! :)   )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Napisano (edytowane)

Mój Barber używa tych kosmetyków i muszę przyznać że jakość jest za***ista. I ten rasowy zapach! Nie wiem czemu ale kojarzy mi się z wodą kolońską mojego dziadka.

Do firm polecanych przez Barberów należy też Uppercut Deluxe. Za jakiś czas z ciekawości przetestuję choć w praktyce trudno oczekiwać lepszej jakości od tej jaką oferuje Apothecary87. Nie bardzo wiem na czym ta lepsza jakość miałaby polegać.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McItosh ja oceniam jako osoba której gębę skrobią brzytwą :) pasuje mi śliskość, zapach i tak jak napisał patakug to moje prywatne subiektywne odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McItosh ja oceniam jako osoba której gębę skrobią brzytwą :) pasuje mi śliskość, zapach i tak jak napisał patakug to moje prywatne subiektywne odczucia :)

 

Co do odczuć, jasna sprawa :). Natomiast ja uważam, że dobrze jest mieć własną brzytwę i z taką udać się do Barbera. Barberzy, ze względu na obowiązujące przepisy, używają szawetek, a to jednak nie to samo co golenie klasyczną brzytwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszędzie są takie dziwaczne przepisy.Nie ma co porównywać tradycyjnej brzytwy do...  :) Sam sobie ostrzysz na kamieniach czy do kogoś wysyłasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale nie wszędzie są takie dziwaczne przepisy.Nie ma co porównywać tradycyjnej brzytwy do...  :) Sam sobie ostrzysz na kamieniach czy do kogoś wysyłasz.

Naprawdę uważasz, że to dziwaczne przepisy? :) Nie obraź się, ale to tak, jakby uznać, że dziwaczne jest stosowanie igieł jednorazowych w szpitalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dziwne przepisy. Za granicą nie ma takich problemów. A porównanie igły do brzytwy i pędzla to już przesada. Wedle przepisów nożyczki którymi Cię fryzjer obcina powinny być zdezynfekowane za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Oczywiście że dziwne przepisy. Za granicą nie ma takich problemów. A porównanie igły do brzytwy i pędzla to już przesada. Wedle przepisów nożyczki którymi Cię fryzjer obcina powinny być zdezynfekowane za każdym razem.

 

Dużo przesady w moim porównaniu nie ma. Podczas golenia na ostrzu brzytwy zostaje nie tylko zarost, ale i naskórek, nierzadko krew. Sanepid twierdzi, że brzytwa narusza ciągłość tkanek dlatego musi być dezynfekowana i sterylizowana. Po sterylizacji brzytwa powinna być zafoliowana i otwierana w obecności klienta. Sporo z tym zabawy, a i sprzęt do sterylizacji swoje kosztuje. Dlatego Barberzy używają szawetek - mniej kłopotu, koszty niższe. Ja nigdy w życiu nie zgodziłbym się na golenie klasyczną brzytwą o ile nie byłaby to moja brzytwa. W końcu zdrowie najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba należę do klubu stetryczałych paralityków :rolleyes: 

Z zaciekawieniem czytam o hobby stojącym na ostrzu brzytwy :D i w pełni rozumiem piękno ukryte w ich ostrzach i nie tylko  ;)  ale  ni czorta nie rozumiem hobby polegającego na codziennych czynnościach związanych z dbałości o higienę osobistą, a w tym golenia zarostu  :blink:  

Nie rozumiem, ale nie potępiam i życzę samych sukcesów na tym polu ;)

Inna sprawa to może ktoś wyjaśni  :D  dlaczego:

- chodzicie do Barbera, a nie do fryzjera czy golibrody ?

- co to za frajda z posiadania pięknej brzytwy i bieganie z nią do golibrody, aby ten operował cudzym narzędziem ? to tak jakby każdy posiadacz zegarka biegał z nim do zegarmistrza aby ten odczytał na nim godzinę :D

 

Pełen SZACUN dla wszystkich tych, którzy dbają o swoje brzytwy i samodzielnie operują tymi pięknymi narzędziami po własnej  twarzy :D  Ja bym się raczej na to nie odważył :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.