Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakie hobby poza zegarkami..., inne nasze pasje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

McIntosh ładne te Twoje brzytwy, moje to Wapienica po renowacji i Chiński GD przerobiony. Może w najbliższym czasie coś kupie ciekawszego do znajomego jedzie cala walizka brzytew z Austrii z likwidacji starego zakładu fryzjerskiego. Z maszynek to mam Wizamet W-1, Muhle R89, R41, Maggard V3A, iKon x3 slant, Weshi, Rockewll 2C, Bevel, The General SE, Wilkinson,

 

Brzytwy to w ogóle wciągający temat. Ja upodobałem sobie manufakturę Wackera. W niedalekiej przyszłości planuję sięgnąć po model ze stali damasceńskiej. Mam jeszcze golarkę Braun 9260s, co oczywiście nie ma nic wspólnego z tradycyjnym goleniem, ale czasem po nią sięgam jak muszę się szybko ogolić. To, z czym maszynka nie daje rady, poprawiam brzytwą i jest super. Z tematów kosmetycznych, to obecnie używam produktów Truefitt & Hill. Polecili mi je w Warszawskiej Izbie Lordów i to był bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kick Bokxing od 5 lat, ale w wakacje dostałem mocnej kontuzji i jestem uziemiony. Oprócz tego od 2 lat nurkowanie bez którego nie mogę żyć. Zbierałem również modele czołgów i samolotów z I i II WŚ, ale samoloty prawie wszystkie uzbierałem, a na pozostałe czołgi może kiedyś przyjdzie czas :) Jeszcze filozofia aktualnie zagłębiam się w pesymistyczną wizję świata Schopenhauera. 


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poszerzyłem swoje zainteresowania o robienie zdjęć...bo fotografiami trudno to nazwać..... ;)

post-48316-0-12239100-1514680132_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś sobie zdjęcie u lekarza? :)

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet podobny  :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe zdjecie jest zdaje sie z internetu.

Ciekawa forma, smiesznie to wygląda :)

post-90537-0-84129300-1515066857.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam oglądać filmy. Z kina mogłabym praktycznie nie wychodzić i staram się dużo czytać na ten temat. Lubię to uczucie gdy znajomi pytają mnie o poradę co powinni obejrzeć bo wiedzą, że mam obszerną wiedzę na ten temat:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam podróżować, jeść, pozjeżdzać na nartach. Nie opuszczam rownież żadnego Woodstocku od kilku ładnych lat, choćby nie wiem co się działo. Ponadto nyślę nad zdobyciem Mont Blanc, kto wie, może zyskam prawdziwą pasję ;).

 

Edit: z wielką pasją robie zakupy w TK MAXX !!

post-98184-0-27031000-1517698217_thumb.jpeg

post-98184-0-95438900-1517698250_thumb.jpeg

post-98184-0-47268400-1517698316_thumb.jpeg

post-98184-0-70533400-1517698400_thumb.jpeg

post-98184-0-74974700-1517698452_thumb.jpeg

Edytowane przez Kewin Korpyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góry, tenis no i lubie pomachać żelastwem.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłam w sobie nową pasję a jest nią taniec. W sumie stało się to zupełnie przypadkiem, ale mam poczucie, że tego mi brakowało przez cały ten czas. Posiadanie pasji jest bardzo istotne, znam przypadki gdzie posiadanie hobby potrafiło wyciągnąć ludzi z poważnego dołka. Znam też osoby, które nie mają żadnej pasji, co moim zdaniem jest straszne i w sumie współczuje takim ludziom. To musi być okropne poczucie pustki. Ostatnio czytałam artykuł nt temat i może dlatego zaczełam się nad tym głębiej zastanawiać. Ważne by znaleźć mimo wszystko to co sprawia, że czujemy się spełnieni.

 

 

MOD MODE - nie wklejamy komercyjnych linków 

Edytowane przez dariusz chlastawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka drobnych, następujących po sobie kontuzji właściwie uniemożliwiło mi jakieś większe zaangażowanie się w szeroko pojęty sport. Oprócz pływania, które jest jak najbardziej wskazane, lecz nudzi mnie jak jasna cholera :) Musiałem więc znaleźć sobie jakieś bardziej, nazwijmy to, statyczne hobby. Zegarki są wspaniałe, podobnie jak inne rodzaje kolekcjonowania, ale szczerze nie mam po prostu do tego serca. Fotografia jest fajna, ale nie mam dobrego oka do ujęć :D Nauka gry na jakimś instrumencie również odpada - w technikum waliłem w bębny, czasem szarpałem struny na basie i okazjonalnie wydzierałem ryja w za***iście (tak mi się wtedy wydawało ;) ) punkowej kapeli. Generalnie nie wyszło mi to na dobre (inna, długa historia) i uraz do instrumentów szarpanych ;) pozostał. Pomyślałem o jakimś zajęciu, które pozwoliłoby mi zrobić coś z niczego. Przeszperałem internety i stwierdziłem, że dźganie w skórze to jest to czego szukałem. Nie mam tu na myśli robienie tatuaży :) Coś mniej artystycznego - w ramach walki z nudą i dla własnej satysfakcji szyję różne pierdoły ze skóry: portfele, etui wszelkiej maści, pokrowce itp. Różnie mi to idzie - raz lepiej, raz gorzej, ale staram się pchać to do przodu. Na kolejne urodziny żony, chciałbym podarować jej własnoręcznie uszytą torebkę, ale umiejętności jeszcze raczej nie te. Najwyżej poczeka rok ;)

Poniżej ostatnia moja "praca" - proste etui na klucze.

post-84976-0-96939500-1519573792_thumb.jpg

post-84976-0-25696100-1519573800_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również lubię podróżowac. Przynajmniej kilka razy w ciągu roku staramy się gdzies wybrać. Jak nie za granice to w Polskę.W tym roku plany sa takie:

kwiecień Białoruś na weekend

maj Walencja

no i tydzien na mazurach gdzieś w sierpniu albo we wrześniu ( pomysli się)

 

Co do sportów to raczej standardowo czyli rower i bieganie.Zastanawiałem sie ostatnio również nad spróbowaniem lotów w tunelu aerodynamicznym https://leszno.profly.pl/

Edytowane przez arbito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pasja... wytoczyłem się z Wisły o 8:00 pieszo na Stożek...

 

post-2232-0-25240200-1519851648_thumb.jpg

 

... ze Stożka na Kubalonkę i dalej przez Przysłop na Baranią Górę...

 

post-2232-0-84431300-1519851740_thumb.jpg

 

...i z powrotem do Wisły :)

 

11 godzin - czuję się spełniony :D

 

Sorry za poodwracane zdjecia, mojemu telefonowi tez widac chipy wymrozilo :D

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka drobnych, następujących po sobie kontuzji właściwie uniemożliwiło mi jakieś większe zaangażowanie się w szeroko pojęty sport. Oprócz pływania, które jest jak najbardziej wskazane, lecz nudzi mnie jak jasna cholera :) Musiałem więc znaleźć sobie jakieś bardziej, nazwijmy to, statyczne hobby. Zegarki są wspaniałe, podobnie jak inne rodzaje kolekcjonowania, ale szczerze nie mam po prostu do tego serca. Fotografia jest fajna, ale nie mam dobrego oka do ujęć :D Nauka gry na jakimś instrumencie również odpada - w technikum waliłem w bębny, czasem szarpałem struny na basie i okazjonalnie wydzierałem ryja w za***iście (tak mi się wtedy wydawało ;) ) punkowej kapeli. Generalnie nie wyszło mi to na dobre (inna, długa historia) i uraz do instrumentów szarpanych ;) pozostał. Pomyślałem o jakimś zajęciu, które pozwoliłoby mi zrobić coś z niczego. Przeszperałem internety i stwierdziłem, że dźganie w skórze to jest to czego szukałem. Nie mam tu na myśli robienie tatuaży :) Coś mniej artystycznego - w ramach walki z nudą i dla własnej satysfakcji szyję różne pierdoły ze skóry: portfele, etui wszelkiej maści, pokrowce itp. Różnie mi to idzie - raz lepiej, raz gorzej, ale staram się pchać to do przodu. Na kolejne urodziny żony, chciałbym podarować jej własnoręcznie uszytą torebkę, ale umiejętności jeszcze raczej nie te. Najwyżej poczeka rok ;)

Poniżej ostatnia moja "praca" - proste etui na klucze.

Super hobby! Sam myślę, że jak podrosne, to wezmę się za to, tak dla przyjemności :) Uwielbiam skórę, zapach, cała ta otoczka :D Długo Ci zajęło uczenie się? Ile godzin potrzebujesz na zrobienie takiego pokrowca?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami -  jak mam więcej czasu /zima/ to takie cuś... :) Repuserka...

 

post-94065-0-04997700-1519906202_thumb.jpg

post-94065-0-80645700-1519906230_thumb.jpg

post-94065-0-36832100-1519906401_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Np. takie:

 

53401230583771610718.jpg

 

 

i takie:

 

17353539603877664094.jpg

30405845710286615428.jpg

 

 

...i wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Np. takie:

 

 

 

 

i takie:

 

 

 

 

 

...i wiele innych

 

Np. takie:

 

 

 

 

i takie:

 

 

 

 

 

...i wiele innych

Ta moneta to jeden czy dwa guldeny, jak dwa to z Madonna ? Sliczna.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Dziękuję.

 

To dwutalar, Bawaria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super hobby! Sam myślę, że jak podrosne, to wezmę się za to, tak dla przyjemności :) Uwielbiam skórę, zapach, cała ta otoczka :D Długo Ci zajęło uczenie się? Ile godzin potrzebujesz na zrobienie takiego pokrowca?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Heh nauka trwa, a jej końca nie widać :) Ja dopiero raczkuję w temacie skór i sporo czasu minie nim stanę na nogi :)

Ciężko powiedzieć ile zajął mi ten pokrowiec, ponieważ robiłem go "z doskoku" - codziennie jakiś mały kroczek. Niestety, jak większość ludzi dziś, nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Odliczając czas na przygotowanie skóry (farbowanie, natłuszczanie, wykończenie), które zajmuje mi zawsze 2 dni, to myślę, że zmieściłem się w 5 godzinach. Szycie z użyciem szydła jest czasochłonne (dla mnie oczywiście), ale prawdziwą "suką" są krawędzie. Dzień, w którym będę zadowolony z ich wykończenia, ogłoszę prywatnym świętem (i zapłaczę ze szczęścia, a później się upiję do nieprzytomności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na urodziny dostałem od syna voucher na 1.5 godzinną lekcję gry w golfa i tak się wkręciłem w temat ,że wczoraj zdałem egzamin na zieloną kartę , takie golfowe prawo jazdy uprawniające do wejścia na większość pół golfowych w PL i na świecie . Czas chyba na zakup sprzętu :D  i  dalsze szlifowanie uderzeń . 

 

Po dwóch sezonach przyszły i kontuzje łokcia ale i pierwsze małe sukcesy . 

 

a9qr7U.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moja pasja, ale dla innych na pewno, więc wątek pasuje ;-)

 

Za trzy godziny skoczę w tandemie z 4000 m... ja, z lękiem wysokości i przestrzeni... ale trzeba walczyć ze swoimi demonami :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje hobby poza zegarkami to granie w gry komputerowe, aczkolwiek nie gram już tak często jak kiedyś. Kiedys grałem w World of Warcraft, jednak przestalem z uwagi na to,ze kolejne dodatki wydały mi sie nieco nużące. Obecnie jeśli grywam to w gry rpg offline, fajny jest Wiedźmin, chociaż najbardziej czekam na Cyberpunk 2077.

 

Drugie moje hobby to gra na instrumentach muzycznych. Gram obecnie na gitarze, aczkolwiek chciałbym w najbliższym czasie spróbować swoich sił w grze na perksji. Szczególnie, ze wreszcie mam miejsce aby ćwiczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki od czasu do czasu. Zazwyczaj na jeziorze Dargin z łodzi.

Wczoraj zaczęliśmy od godziny szóstej na wodzie. Ciszę zakłócał jedynie warkot silnika śmigłowca, który latał nad sąsiednim jeziorem Kisajno jak nie przymierzając mucha nad ...

Dopiero wieczorem sprawa się wyjaśniła. Z motorówki w nocy wypadł wraz z kobietą jeden z najbogatszych Polaków, niejaki pan Starak. Poszukiwania trwają :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza zegarkami, zbieram pocztówki z Sosnowca. To moja najlepsza, z której jestem bardzo, bardzo dumny :)

 

post-2232-0-80472900-1566937845_thumb.jpg

 

Rok 1898. (stempel), czyli z czasów kiedy Sosnowiec nie miał jeszcze praw miejskich. Wówczas było to już jednak sporawe miasto, ale od czasów powstania styczniowego nadawanie praw miejskich w Kraju Przywiślańskim było bezterminowo wstrzymane. 

 

Prawa miejskie Sosnowiec otrzymał w roku 1902 za panowania Cara Mikołaja II...

 

post-2232-0-25409500-1566938317_thumb.jpg

 

...którego wizerunek również posiadam na kilku pocztówkach ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa trzy razy w roku na grzyby, ale tym razem falstart. post-57210-1568968848,1223_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.