Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakie hobby poza zegarkami..., inne nasze pasje

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny okres i Nazi-Niemcy. Uwielbiam wczesne elektrowozy ;)

 

Glownie chodziło mi o wczesny elektrowoz. Gdyby w skali Z był szwajcarski „krokodylek” to bym go kupił. Ale w Z sprzed wojny jest tylko ten...

 

jeśli będą dwa pociągi, to drugi będzie parowóz z węglem ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była TT- to mam piękny parowóz , a i ze dwa elektrowozy i spalinowca...

No i jakiś rozjazdy, szlabany, semafory  automatyczne zwrotnice i cuś ttam jeszcze... popakowane w "krzynki"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny będzie... tylko jeszcze tory i słupy trakcyjne :) ruszy, a dodatki potem. Kupię od razu rozjazdy - może jakos upchnę ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To robisz trakcję?

 Ja nie odważyłęm się, mimo, że elektrowozy miały rozkładane pantografy i mogłem je użyc...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę. Najwyżej będzie to tylko dekoracja ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, tam.. to działa, bo sprawdzałęm, ale na makiecie się nie odważyłem, bo "puszczałem też parowóz, więc bałem się , że będzie zwarcie... ( podobno niepotrzebnie....)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Krok drugi

Miłe złego początki 😜


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pmwas napisał(-a):

😳

Zaczynałem jak Ty, tylko w skali HO. Trochę tego nakupiłem a zabawa była jak dzieciakom czasem coś prowizorycznie ułożyłem. Teraz kolejka spakowana w kartony leży u siostry na strychu i powoli zmierza do stanu zabytkowego. Tak pisze, bo jest analogowa, a teraz to kolejki z wodotryskami - generatory dymu, glosnikczki emitujące dźwięki, możliwość sterowania kilkoma pociągami na jednym obwodzie. Do tego kamerki na lokomotywie byś czuł się jak prawdziwy maszynista. 🚂

Jednym słowem postęp 👍💥

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ma robić za ozdobę na komodzie... mam nadzieję, że mnie nie wciągnie za bardzo 😂


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmwas napisał(-a):

U mnie to ma robić za ozdobę na komodzie... mam nadzieję, że mnie nie wciągnie za bardzo 😂

Hm, mawiają ze nadzieja matką ....

Ale to tylko takie gadanie, wszak nie ⁉️😁


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję zestaw Piko H0 mojego taty: leży w pudelkach, ostatni raz go rozkładaliśmy 30 lat temu,a. było wszystko. Jaknby ktoś był zainteresowany, proszę o PW.

 

Zestaw obejmuje: 2 lokomotywy, wagon-chłodnię, wagon towarowy, zestaw Piko Junior (lokomotywa, 2 wagoniki i 2 zwrotnice), sporo zapasowych torów, 10 słupów trakcyjnych, wiadukt metalowy, 3 zwrotnice, transformator. Do tego trochę innych, małych części. 

Wszystko powinno być na chodzie, zachowane w dość dobrym stanie (są nawet opakowania), ale nie jestem w stanie stwierdzić na 100% czy to wszystko jest sprawne, bo nie mam tego jak podłączyć, a zestaw znajduje się u mich rodziców - starsze osoby, które nie mają już siły tego składać i podłączać. Zestaw kolekcjonowany latami, głównie w latach 1980-1990, kupowany w Składnicach Harcerskich. Lata temu wszystko chodziło pięknie, teraz może być ciekawym zestawem dla kolekcjonera i uzupełnieniem kolekcji.  Można też pytać o poszczególne elementy, choć preferuję sprzedaż całości. Zainteresowanym chętnie podeślę zdjęcia pojedynczych elementów. 

IMG_7767.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja inną i chyba nawet większą pasją jest tradycyjnie golenie. Trochę maszynek przeszło przez moje ręce, niektóre się sprawdziły i są ze mną dalej. Była i szawetka na połówki zwykłych żyletek (tego nie polecam!). Były 2 brzytwy, teraz jest jedna. Jest szawetka na ostrza FAC (polecam, zwłaszcza ostrza ochronne, czyli Guard firm Feather oraz KAI, przypominają golenie brzytwą, dając jednocześnie bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i tolerancji na błędy czy brak doświadczenia).

Ostatnio odkryłem maszynki tzw Single Edge na ostrza FAC i jeden model stał się moim świętym Graalem golenia. Bardzo łagodne i bezpieczne golenie, przy niesamowitej skuteczności (co w społeczności TG nosi miano PN, czyli gęba po goleniu gładka jak pupa niemowlaka).

Do tego fajna zabawa z poszukiwaniem ulubionego kremu/mydła do golenia, z wysokimi właściwościami i świetnym zapachem, do tego ulubiony a raczej ulubione aftershavy i trochę ekscytacji zamiast irytacji można w usuwaniu zarostu zażywać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, nietypowe hobby, nienawidzę się golić i robię to jak już naprawdę muszę...

 

Ale żeby było na temat 

Zimą narty 

Latem motocykl 

I od w miare niedawna, żona wciągnęła mnie na jeżdżenie nocą po ciemnych okolicach z teleskopem. 

Kiedyś szybowce I samoloty, planuje wrócić do tego na emeryturze... Tylko będzie trzeba trochę schudnąć bo narazie mógłbym tylko latać takimi jak na zdjęciu 🤬🤬🤬

 

 

HorsaMkII.jpg

990422-F-0024F-004.jpeg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instruktor obok Ciebie to Tomasz Laskowski?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes, sir. To Lasek. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Yes

Z karabinu walisz na parę metrów
Nie prościej rzucać nożami ⁉️
Na czym polega ta zabawa 🤔


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jakby Ci to powiedzieć? To był trening pracy na broni, skladu, szybkości oddania strzałów do dwóch celów. Takie abecadło, taka rozgrzewka. Później strzelaliśmy na dłuższe dystanse, w ruchu, z przeladowaniem, zza przesłon, ze zmianą broni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, loco50 napisał(-a):

To był trening pracy na broni, skladu, szybkości oddania strzałów do dwóch celów. Takie abecadło, taka rozgrzewka. Później strzelaliśmy na dłuższe dystanse, w ruchu, z przeladowaniem, zza przesłon, ze zmianą broni. 

Kojarzę ! Coś podobnego opisywał Josef Allerberger, tylko on używał karabinu SWT-40 ...


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wracając do hobby, jeszcze jeak jest fajna pogoda, to jest relax... 

20220122_105351.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Zacząłem rysować w ramach ćwiczeń mechanizmy. Nad Grand Seiko siedziałem około 80-100 godzin, trudno to policzyć ale zeszło trochę czasu. 
 

 

 

 

 

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.