Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikeb

Radiomir 514 vs Luminor 422

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem mierzyć 514. Pani Jansen pokazała mi 422 i ... znowu mam dylemat. Który wybrać? 422 jest droższy ale w zakresie możliwości i ma rezerwę chodu. Problem polega na tym, że głównie chodzę w garniturze (taka praca) i 514 wydaje mi się bardziej dopasowanym zegarkiem do takiego ubioru a także jest piękny. Gdybym ubierał się głównie weekendowo to wybrałbym 422 - jednak ten crown guard to DNA Panerai. Do garnituru to jednak chyba przesada. Kilka zdjęć - wszystkie z netu.

 

514:

 

post-61776-1409990515,8938_thumb.jpg

post-61776-1409990528,7757_thumb.jpg

 

 

422:

 

post-61776-1409990547,7539_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz nadgarstek? Bo jak na mój gust, to 47mm do garnituru to tylko dla niedźwiedzia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz nadgarstek? Bo jak na mój gust, to 47mm do garnituru to tylko dla niedźwiedzia ;)

 

Zgadzam się, z moich doświadczeń wynika  że  duże zegarki do garnituru są problematyczne w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu nie ma dylematu. W Twoim przypadku tylko 514, to jest genialny zegarek.

422 też jest super, ale do noszenia od święta.

Do gajera jak złoto, a jak chcesz dna to możesz sobie dokupić 000 za jaki czas  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch do garnituru to zdecydowanie 514.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Wybrałbym 514, ale jeśli podoba Ci się koperta ala 1950r. i charakterystyczna osłona koronki to zainteresowałbym się 42mm pamem 392.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek mam spory i 47 u mnie daje radę ale poczekam do stycznia może wejdzie 514-ka w rozmiarze 44mm. Byłaby pewnie lepsza do garniaka. 512 mierzyłem i wyglądał groteskowo. 514 ma fajną kopertę - jest bardziej płaski, 422 jest znacznie grubszy. Chociaż pod mankiet koszuli i tak żaden nie wejdzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co PAM ma w sobie? ;-) Byłem zdecydowany brać 359 ale zobaczyłem 514, jak chciałem brać 514 to mi pokazali 422 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

422 to w mojej opinii jeden z najpiękniejszych Pam'ów. Sam zakładam go jednak dość rzadko. Do garnituru wg mnie nadaje się średnio. Ja mam nadgarstek 21cm ale nawet w moim przypadku 422 nie wejdzie pod mankiet koszuli - ma piękny ale mocno wypukły szafir. Jeżeli ubieram Pam'a do garnituru to tylko radiomira - wcześniej 210 a teraz 380. Na codzień najczęściej noszę 111 - zegar sprawdza się praktycznie w każdych warunkach, wszysto zależy jaki pasek czy "gumę" założę.


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garnituru wziąłbym raczej Radiomira - tarcza jest panerajowska, ale koronka bardziej elegancka i pasuje garniturowo.

 

I raczej mniejszego. Przy wyższych/większych zegarkach problemem jest "znikanie" pod mankietem, a raczej jego brak, i przez to pogorszona estetyka i wygoda (jak dla mnie). Oczywiście to zależy też od kombinacji nadgarstka/zegarka/koszuli. Zakładam że wypróbowałeś :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przymierzyć jeszcźe 572. Rozmiar 47 w 514 co by nie mówić jest trochę za duży i zegarek pomimo płaskiej koperty (w porównaniu do innych PAMów) jest mocno eksponowany, tzn. niechętnie chowa się pod mankiet. Do zaakceptowania przy moim nadgarstku ale masz rację, że mniejszy byłby lepszy. 572 ma rozmiar 45 i przy takiej samej kopercie pewnie byłby lepszym wyborem. Poza tym pomimo braku daty (praktyczna rzecz) bardziej podoba mi się tarcza. Niestety różnica w cenie nie jest dla mnie do przyjęcia (chociaż automat to też plus). 514 można dostać za ok. 25 tys zł a 572 to cena ok. 8.900 euro. Po przemyśleniu chyba się wstrzymam z zakupem. 1940 to nowa seria i jest szansa, że w nowym roku pokaże się kolejny model. 572 z ręcznym naciągiem i rezerwą chodu z tyłu w cenie 422 byłby ideałem :-)

A tu zdjęcie 572 z netu:

 

post-61776-1410152802,5557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paneraie powinny być w modelu  "zaprojektuj to sam", czyli wybierasz z całej oferty rozmiar, kopertę,tarczę, mechanizm, komplikacje...

Teraz co prawda troszeczkę tak jest, bo spory wybór wariantów, tylko właśnie nie ma akurat tego co by się najbardziej chciało ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, możliwość spersonalizowania PAM-a byłaby ciekawą opcją. Co do rozmiarów, to o ile 47-mm Radiomir jest całkiem OK (mierzylem 323 - świetny!), to taki rozmiar Luminora już trochę przytlacza nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.