Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Radzik1985

Wybór zegarka za ok. 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość breslauer

Pzede wszystkim nie jestem dla Ciebie kolegą.

 

bez komentarza

 

 

w Polsce nie opłaca się zakup zegarka,

na mywatcheshub.com to Seiko kosztuje 179 dolarów wysyłka za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kolejna sprawa oceanus wyprodukowany w Japonii  bez gwarancji jest więcej wart niż produkowane w Chinach casio z gwarancją. 

 

 

Bzdury piszesz...

Standardy kontroli jakości są takie same dla marki niezależnie od miejsca w którym są składane jego produkty.

Po wtóre to że coś jest robione/składane w Chinach wcale nie znaczy że jest gorszej jakości - jak nie wierzysz to obejrzyj sobie zegarki wykonane pod marką Sea Gull, a kwestia gwarancji to indywidualne podejście, dla jednych ważna dla innych nie - mnie akurat nie zależy na polskiej gwarancji i wole kupić zegarek sprowadzany albo z drugiej ręki - ale ktoś inny może mieć inne preferencje.

 

 

Pzede wszystkim nie jestem dla Ciebie kolegą.

"Kolega" to zwyczajowa forma w jakiej zwracamy się do siebie na tym forum więc nie ma co się obruszać ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito mylisz się. Czemu mi wyjechałeś z Sea Gull to akurat nie rozumiem. Przecież to niezależny chiński producent  mechanizmów i zegarków nie mający nic wspólnego z Japonią. A jeśli twierdzisz że produkty seiko/citizena/casio produkowane w Chinach są tej samej jakości, co te składane bezpośrednio w Japonii to bardzo się mylisz. Tak z ciekawości zastanawiałeś się kiedyś czemu wspomniani producenci wszystkie tańsze modele produkują w Chinach, zaś modele z wyższej półki są sygnowane MADE IN JAPAN? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzede wszystkim nie jestem dla Ciebie kolegą. To, zeoceanus nie jest produkowany mialemna mysli, ze nie jest normalnie dostepny w sklepie w Polsce z polska gwarancja. To, ze robia go jeszcze w Japonii to ok. Nie chce dokladackolejnych pieniedzy bo nie o to chodzi. Jakbym mial wiekszy budzet to pewnie nie kupil bym ani casio ani seiko. Nie interesuja mnie zegarki z indywidualnego importu. Nie jestem kolekcjonerem zegarkow. Zbliza sie moja 30tka i po prostu moge sobie raz na 30 lat pozwolicna zegarek za nieco ponad 1 tys zl. Nie wymagam odzegarka tytanu, szafiru i napisu made in japan. Chce po prostu porzadniejszy zegarek niz mam i zeby mi troche podzialal. Nie oczekuje ochów achów jak ktos spojzy na moja reke. Podaje wam konkretne modele a wy polecacie cos innego. Tak jakbym chcial kupic golfa albo focusa a ktos by mi na upartego mowil ze passat lepszy. Tyle. Jesli te dwa modele sa podobne to wole casio. Dluzsza gwarancja i wave ceptor. Temat uwazam za wyczerpany.

 

To następnym razem trzy razy pomyśl i dopiero przelej to na mowę pisaną, bo nikt nie jest jasnowidzem, żeby wiedział co autor miał na myśli :D Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś na forum zegarkowym, że ludzie którzy się tu udzielają, to w większości pasjonaci, więc jeśli ktoś Ci doradza, a Ty wiesz swoje, to po co wylatujesz z takimi pytaniami? Trzeba było kupić, to co się Tobie podoba.

Co do koleżeństwa, to całe szczęście, że nie jesteśmy kolegami, bo wstyd byłoby mi na mieście się pokazać :D Dzięki, że mnie uświadomiłeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plose55 o Sea Gull wspomniałem właśnie dlatego że to chiński producent który wykonuje świetne produkty.

 

 A jeśli twierdzisz że produkty seiko/citizena/casio produkowane w Chinach są tej samej jakości, co te składane bezpośrednio w Japonii to bardzo się mylisz. Tak z ciekawości zastanawiałeś się kiedyś czemu wspomniani producenci wszystkie tańsze modele produkują w Chinach, zaś modele z wyższej półki są sygnowane MADE IN JAPAN? :)

 

Piszemy tutaj o zegarkach w określonym budżecie a nie o wyższej półce, poza tym jeśli zegarki są wykonywane TYLKO w Japonii to nie ma możliwości porównania ich wykonania z tymi które są składane poza nią  ;) a jeśli chodzi np o Seiko SKZ 323,  Seiko SPR 313 Seiko SNZH57, bądź Oriencie FEM65009D9, czy też Casio G-9300 czyli zegarki które mam bądź miałem to z pełną odpowiedzialnością twierdze że nie ma żadnej różnicy wykonania między modelami wykonami w Japonii a tymi poza nią...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bardzo ładnie na tym forum opisał różnice między produkowanym w Chinach citizenem AT8050 a produkowanym w Japonii AT8040. Teoretycznie to miały być praktycznie identyczne zegarki tylko produkowane na inny rynek. Po researchu okazało się że w wersji chińskiej brakuje wzmacniania tytanu duratectem i podaj antyrefleksu na szkiełku

Zresztą mam inne zdanie na ten temat, pozostanę przy swoim  :) . Topic faktycznie dotyczy czegoś innego

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bardzo ładnie na tym forum opisał różnice między produkowanym w Chinach citizenem AT8050 a produkowanym w Japonii AT8040.

No właśnie... na tym forum bardzo często wyrabia się własne zdanie na bazie tego co "ktoś tam","kiedyś tam", "gdzieś tam" napisał... ;)

A różnica miedzy citkami AT8040 a AT8050 nie polega na tym że jeden jest zrobiony w Japonii a drugi poza nią - porównaj sobie opisy na deklach tych dwóch modeli, AT8050 nie ma opisu "duratect" a na deklu AT8040 ten opis jest dlatego tylko ten ostatni jest zrobiony ze wzmacnianego tytanu a pierwszy ze "zwykłego" i właśnie na tym polega różnica miedzy tymi dwoma modelami - a sklepy często wadliwie opisują produkt na swoich stronach i z tego wynika nieporozumienie :P zresztą o tym też "ktoś" na tym forum pisał ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To następnym razem trzy razy pomyśl i dopiero przelej to na mowę pisaną, bo nikt nie jest jasnowidzem, żeby wiedział co autor miał na myśli :D Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś na forum zegarkowym, że ludzie którzy się tu udzielają, to w większości pasjonaci, więc jeśli ktoś Ci doradza, a Ty wiesz swoje, to po co wylatujesz z takimi pytaniami? Trzeba było kupić, to co się Tobie podoba.

Co do koleżeństwa, to całe szczęście, że nie jesteśmy kolegami, bo wstyd byłoby mi na mieście się pokazać :D Dzięki, że mnie uświadomiłeś!

 

Wiem, wiem Ty jesteś tu Bogiem a ja szarym użytkownikiem. Jeszcze raz zeby sie nie powtazac bo co po niektorzy dalej widze nie kumaja. Zalozylem temat zeby sie doradzic podanych z posrod moich typow najlepszy. A nie doradzanie innych modeli. Jesli nawet posluchalbym kogos zeby dolozyc do lepszego zegarka to zaraz by ktos mi wyjechal z zegarkiem za 3 koła. Bo lepiej dolozyc. Po prostu nie potraficie doradzac. Ja tez radze.  Kupmy sobie wszyscy zegarki importowane z Japoni za 5 koła i wszyscy będą zadowoleni. Nie mialem zamaiaru tu z nikim sie klocic. Ale widac inni nie maja kultury.

Czytając Was powinienem importować sobie Toyote Auris z Japoni prosto z japonskiej fabryki. Auta tam sa lepiej wykonane, maja napis na dachu Made in Japan no i są tansze. Ale po co Auris jak mozna wziasc Avensis 1,5 raza drozsza bo ma lepszy silnik i jest bardziej pojemny. W Polsce Toyota to przeciez chłam no nie? W sumie podoba mi się takie podejście. Jakby tak wszyscy myśleli to na ulicach by jezdzilo po 10 aut i nie było by korków bo nie kazdego bylo by stac zeby bawic sie w import.

 

PS - "Kolego piszesz bzdury" akurat w tym kontekscie nie jest miłym zwrotem. Nie po to są niki na forum zeby zwracac się w ten sposob. Ale jak mowie. Co po niektorzy znow sie oburzą ze nie umie zadać pytania na forum. Bo podaje złe zegarki. Ok. To tyle z mojej strony i wiem ze nie warto z niektorymi polemizowac.

 

 Proszę moderatora o zamknięcie tematu. Sprawa rozwiązana. Jeśli ktoś chce się pokłócić niech sobie swój temat założy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Daito . Podstawowa różnica jest taka że produkt lepszej jakości jest produkowany w Japonii i na rynek japoński, chociaż oba produkty na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo i mają często identyczny opis na stronach sklepów ( bynajmniej zdjęć dupek w ofercie z reguły nie ma), i oba startują z tego samego poziomu retail price.

Daito, owszem jest na tym tym forum sporo osób o wiedzy znacznie wyższej niż moja czy toja na temat zegarków z orientu. Owszem zdarza mi się posiłkować ich wiedza i nie widzę w tym nic niestosownego. Generalnie to daruj sobie tego typu uwagi, mające za cel tylko i jedynie wbić komuś szpile, bo to kieruje dyskusję na złe tory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Daito . Podstawowa różnica jest taka że produkt lepszej jakości jest produkowany w Japonii i na rynek japoński, chociaż oba produkty na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo i mają często identyczny opis na stronach sklepów ( bynajmniej zdjęć dupek w ofercie z reguły nie ma), i oba startują z tego samego poziomu retail price.

 

Jednak będę się upierał że te wspomniane przez Ciebie dwa modele różnią się tylko materiałem z jakiego jest zrobiona koperta co jest zapisane na deklu ;) Nie bardzo tez widzę sens robienia zegarków w dwóch sortach jakościowych i lepszego przeznaczanie na własny rynek - zwłaszcza że nie ma ograniczeń jeśli chodzi o możliwość kupna np Seiko z końcówka nr ref. "J" (czyli "niby" przeznaczonego na rynek japoński) i taki zegarek można kupić z równą łatwością jak ten sam model z końcówką nr ref "K" (czyli "niby" przeznaczony na inne rynki niż japoński)

 

 

Daito, owszem jest na tym tym forum sporo osób o wiedzy znacznie wyższej niż moja czy toja na temat zegarków z orientu. Owszem zdarza mi się posiłkować ich wiedza i nie widzę w tym nic niestosownego. Generalnie to daruj sobie tego typu uwagi, mające za cel tylko i jedynie wbić komuś szpile, bo to kieruje dyskusję na złe tory.

Źle mnie zrozumiałeś - nie miałem zamiaru żadnej "szpili" wbijać - po prostu chodziło mi o to że kwestia uchwycenia ewentualnych różnic w wykonaniu dwóch zegarków jest możliwe jedynie poprzez ich fizyczne porównanie dwóch modeli, takie porównanie pozwoliło by wyrobić sobie obiektywne zdanie co do zadanego tematu.

Niestety na tym forum sporo opinii kreuje się na podstawie tego co "ktoś gdzieś tam" napisał - a często napisał bo sam "gdzieś tam wyczytał" albo mu ktoś powiedział... bo też "gdzieś słyszał". Takie opinie bywają mocno nierzeczywiste i wprowadzają w błąd. Niemniej jednak nie miałem zamiaru nikogo obrażać czy skłaniać do jakichś konfliktowych sytuacji ;)

Tak że bez urazy :)

 

 

A wracając do tematu zegarka za 1000zł to moim zdaniem warto jednak przeanalizować korzyści wynikające z zakupu zegarka za granica gdyż może się zdarzyć ze różnica w cenie jest wystarczająca aby przełknąć ewentualny brak polskiej gwarancji.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek6600

Moim zdaniem użytkownik Radzik dobrze pisze. Nie rozumiem ze co dla niektórych ważny jest napis made in japan. Kupiłem też model casio napisane na dekielku składany w chinach i mam z tego powodu rozpaczac???  Nie to tylko zegarek...

 

Z tych zegarów brałbym tego Casio,mam podobny tyle że bez waveceptora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.