Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartosz 86

Nowa Polska manufaktura???

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście ciekawostka. Myślę, że na naszym "płytkim" rynku każda inicjatywa zegarkowa jest cenna. Niedawno w Uhrforum (a może w Armband Uhren) widziałem prezentacje niemieckich producentów zegarkowych. Było ich kilkunastu. Oczywiście inny poziom ale od czegoś trzeba zawsze zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko chwali się inicjatywę życzę powodzenia założycielą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego będzie. Ponoć większość robią sami więc zobaczymy za jakiś czas co się wyklaruje. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że każda inicjatywa jest dobra i jak na początki to myślę, że nie jest najgorzej - życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za kazdym ruchem w tym przemysle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarski mechanizm kwarcowy, łożyskowany na rubinach i mamy manufakturę :P


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za kazdym ruchem w tym przemysle. 

.............dokładnie. 

Powodzenie życzę i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultowe Błonie przecież tylko montowało zegarki z radzieckich mechanizmów ;-)

 

Też uważam że inicjatywy są dobre. Trudno jest od razu rzucić się na produkcję wszystkiego, więc sensowne jest rozpoczęcie w oparciu o prostszy (do instalacji i obsługi) mechanizm, zdobycie doświadczenia zarówno w produkcji elementów (koperty itd) jak i w ich sprzedaży (kontaktu, rozeznanie rynków). Jeżeli to powiedzie się, to jest być może większa szansa na poszerzenie działalności także na mechanizmy klasyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa w tym zakresie zawsze mile widziana, aczkolwiek słowo "manufaktura" jest jednak nadużyciem ..

A co do Błonia to o ile pamiętam mieli również serię z własnym mechanizmem a nie montowanym z radzieckich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dokładnie tak, około 1000 'inhouse'ów' Błonie zrobiło ;)
(A dokładniej samo wyprodukowało u siebie werków na ruskiej licencji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa w tym zakresie zawsze mile widziana, aczkolwiek słowo "manufaktura" jest jednak nadużyciem ..

A co do Błonia to o ile pamiętam mieli również serię z własnym mechanizmem a nie montowanym z radzieckich

 

Zgadzam się, że określenie manufaktura jest w tym wypadku na wyrost, ale życzę żeby firma zasłużyła na takie miano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajnie oczywiście że jest jakaś polska inicjatywa wykonawcza w świecie zegarków, sądzę jednak że są one jednak za drogie jak na bliżej nieokreślone mechanizmy i pospolite wzory..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek zweryfikuje.

Mi brak trojwymiarowych tarcz, nakladanych indeksow, roznych faktur, lunet, bezeli. Kwarcowe mechanizmy sa fajne, bo tanie i latwe do wmontowania, ale ciezko oprzec manufakture na kwarcach... Druga sprawa te nieszczesne slowo manufaktura.. Pawel Jankowski tez ma manufakture :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon jest na forum o ile się nie mylę.

Może jakby kilka zegarków puścił w obieg do testów, to byśmy zmienili zdanie.

 

A generalnie fajnie, że nowa firma, i że mu się chce.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że coś się w tej materii rusza w naszym kraju. Szwajcarią nigdy nie będziemy, ale każda inicjatywa to już malutki krok do "narodowych" producentów. To taki patriotyczny głos, bo chciałbym by powstawały manufaktury podobne do tej, którą stworzył Paweł, ale czy zwrócilibyście uwagę na te zegarki gdyby były "produkowane" gdzieś indziej, bo ja nie.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dziękuję za miłe słowa !!!

 

Moje projekty są "ascetyczne", "proste" - dlatego,że taki jest mój gust - i proszę mi wierzyć, że ręce na wyglądają świetnie i szczególnie zwraca wrażenie jakość poszczególnych części zegarka. Są bardzo solidne i sprawiają wrażanie "że będą służyć długie lata" na co mam nadzieję.

 

Jeżeli chodzi o mechanizmy kwarcowe to kwestia gustu - jest mnóstwo osób, które je lubi za swoją bezobsługowość i dlatego topowe firmy na świecie cały czas z nich korzystają i je ulepszają. Osobiście wolę prostego szwajcara niż skomplikowanego chińczyka, ale to również kwestia gustu.

 

Cena za zegarek jest bardzo dobra - i na tym zakończymy bo jest to temat rzeka, a jeśli ktoś uważa inaczej to w tej cenie znajdzie sobie tissota, albo chiński "swiss made".

 

Przed Świętami pojawi się chronograf i automat :)

 

Pozdrawiam !!!

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że coś się w tej materii rusza w naszym kraju. Szwajcarią nigdy nie będziemy, ale każda inicjatywa to już malutki krok do "narodowych" producentów. To taki patriotyczny głos, bo chciałbym by powstawały manufaktury podobne do tej, którą stworzył Paweł, ale czy zwrócilibyście uwagę na te zegarki gdyby były "produkowane" gdzieś indziej, bo ja nie.  

 

Bardzo trafna opinia. Jak już powiedział tu niejeden z nas- każda inicjatywa w tej materii na naszym polskim gruncie jest na wagę złota, życzmy firmie sukcesu, niech się rozwija i niech sławi nasz kraj, jednakże na fali poparcia dla tej inicjatywy nie zapominajmy, że nie są to zegarki jakoś szczególnie urzekające.. choć to oczywiście kwestia gustu. Ponadto sądzę, że cena w granicach 700- 800zł byłaby tu bardziej adekwatna. Myślę że słowa przedstawiciela marki ( "Cena za zegarek jest bardzo dobra - i na tym zakończymy bo jest to temat rzeka, a jeśli ktoś uważa inaczej to w tej cenie znajdzie sobie tissota, albo chiński "swiss made". ) nie zawierają żadnej merytorycznej przesłanki, uzasadniającej cenę zegarka (1400zł). Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena, każdy ma prawo tutaj do swojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że słowa przedstawiciela marki ( "Cena za zegarek jest bardzo dobra - i na tym zakończymy bo jest to temat rzeka, a jeśli ktoś uważa inaczej to w tej cenie znajdzie sobie tissota, albo chiński "swiss made". ) nie zawierają żadnej merytorycznej przesłanki, uzasadniającej cenę zegarka (1400zł). Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena, każdy ma prawo tutaj do swojej opinii.

 

Wspomniany wpis też wywołał u mnie podobne odczucia. 

Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie, czas wszystko weryfikuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany wpis też wywołał u mnie podobne odczucia. 

Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie, czas wszystko weryfikuje :)

Gdzie w takim razie produkowane są elemnty tych zegarków skoro chiński swiss made jest ble? W Polsce?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powielając słowa przedmówców wielkim plusem jest to ze powstała kolejna Polska marka choć nadal czekam na to aż pojawi się następca Unitry Warel - wygląd retro , stalowa koperta , wyświetlacz lcd , solar i radiocontrol - to było by super

a teraz moje minusy

1. słowo manufaktura to moim zdaniem obecnie pasuje do jednaj osoby czyli Pana Pawła

2. cena - w mojej ocenie to taka kwotę to wolał bym przeznaczyć na Xicorra

3. nazwa i logo - z całym szacunkiem dla dziadka właściciela marki ale moim zdaniem  nazwa słaba a taki podpis to na dekiel a nie na tarcze

 

pozdrawiam i życzę sukcesów firmie


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powielając słowa przedmówców wielkim plusem jest to ze powstała kolejna Polska marka choć nadal czekam na to aż pojawi się następca Unitry Warel - wygląd retro , stalowa koperta , wyświetlacz lcd , solar i radiocontrol - to było by super

a teraz moje minusy

1. słowo manufaktura to moim zdaniem obecnie pasuje do jednaj osoby czyli Pana Pawła

2. cena - w mojej ocenie to taka kwotę to wolał bym przeznaczyć na Xicorra

3. nazwa i logo - z całym szacunkiem dla dziadka właściciela marki ale moim zdaniem  nazwa słaba a taki podpis to na dekiel a nie na tarcze

 

pozdrawiam i życzę sukcesów firmie

 

zgadzam się z przedmówcą i podpisuję się pod tymi 3-ma punktami, ale z ciekawością czekam na automat

 

prośba do przedstawiciela tej "manufaktury" o informacje o pochodzeniu poszczególnych części, gdzie i kto je projektuje i składa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.