Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartosz 86

Nowa Polska manufaktura???

Rekomendowane odpowiedzi

............mam podobne odczucia, z wyjątkiem artykułów spożywczych (regionalnych- smacznych i dobrze opakowanych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wydaje mi sie ze czas pokarze co z tego pomyslu wyjdzie wytwurca jest przekonany ze wyjdzie na tym na plus poczekajmy zobaczymy za rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo znacie polskich produktów niespożywczych?

 

No właśnie. Tych kilka które ja znam spokojnie się wybronią i jakością i dizajnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo znacie polskich produktów niespożywczych?

 

No właśnie. Tych kilka które ja znam spokojnie się wybronią i jakością i dizajnem.

 

Hmm jeśli mówimy o produktach które odgrywają jakąś rolę na rynku to owszem znajdę te które bronią się jakością ale dizajnem? - nie przychodzi mi żadna na myśl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartoszu, trzymam kciuki za sukces Twojego przedsięwzięcia.

 

Myślę, że bardzo istotnym będzie wprowadzenie mechanizmów mechanicznych. Rozważ dodanie takiej opcji do już istniejących modeli - wtedy cena zamiast "sztywnej" mogłaby być ustalana poprzez wskazanie przedziału, albo jedynie dolnej kwoty, a ostateczna cena byłaby wyliczana zgodnie z oficjalnym cennikiem poszczególnych opcji wybranych przez zamawiającego.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niestety zeszliśmy trochę z tematu.

 

Rynek polskich wyrobów i design'u bardzo mocno się rozwija.

O gustach się ie rozmawia, ale proszę zapoznać się z www.mostrami.pl

www.theadventrebegins.pl

www.pakamera.pl

www.wyprodukowanowpolsce.pl

www.amberwood.pl

www.pracowniabrokat.pl/produkt

 

Polskie firmy nie reklamują się w TV albo na billboardach i dlatego mniej Polaków zna polskie marki. Jak to bywa w większości dyskusji informacja jest tyle warta ile źródło z którego pochodzi - jeśli ludzie nie interesują się powyższymi zagadnieniami to niestety ale ich opinie opierają się na szczątkowych informacjach z życia codziennego.

 

Pewnie zaraz odezwą się głosy, że "polskie jest za drogie" - no cóż.........

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz odezwą się głosy, że "polskie jest za drogie" - no cóż.........

 

Pozdrawiam!

Polskie jest fajne :) Koleżanka sprzedaje malowane kubki na www.pakamera.pl


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z ciekawości zerknąłem na polskie buty z tych zakładek. One nie są drogie. One są drogie i wyglądają tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Jash - o gustach się nie dyskutuje :) Tak samo jak niekótrzy uważają iż zegarki two-tone są drogie i wyglądają tragicznie.


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niestety zeszliśmy trochę z tematu.

 

Rynek polskich wyrobów i design'u bardzo mocno się rozwija.

O gustach się ie rozmawia, ale proszę zapoznać się z www.mostrami.pl

www.theadventrebegins.pl

www.pakamera.pl

www.wyprodukowanowpolsce.pl

www.amberwood.pl

www.pracowniabrokat.pl/produkt

 

Polskie firmy nie reklamują się w TV albo na billboardach i dlatego mniej Polaków zna polskie marki. Jak to bywa w większości dyskusji informacja jest tyle warta ile źródło z którego pochodzi - jeśli ludzie nie interesują się powyższymi zagadnieniami to niestety ale ich opinie opierają się na szczątkowych informacjach z życia codziennego.

 

Pewnie zaraz odezwą się głosy, że "polskie jest za drogie" - no cóż.........

 

Pozdrawiam!

 

Problem w tym, że to jest śladowa cześć rynku, natomiast większość która nawet posiada możliwości tworzenia dobrych produktów robi je w sposób tandetny z pkt widzenia estetyki/wzornictwa - dalej nie ma u nas potrzeby jakości rozumianej szerzej niż tylko trwałość. 

Niedawno byłem na  Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie i nieraz dochodziłem do wniosku, że całą masę pokazanych tam przedmiotów można wykonać równie solidnie w naszym kraju, tylko że u nas nie przychodzi przedsiębiorcom na myśl zrobić to w jakiś estetyczny czy wyrafinowany sposób pomimo, że projektantów mamy dobrych. Tu widzę ogromny niewykorzystany potencjał. I niestety na targach nie było nic polskiego do pokazania jak własnie małe inicjatywy rodzimych pasjonatów tworzących naprawdę bardzo dobre rzeczy.  Problem w tym, że oni działają na bardzo małą skalę i ich wpływ na rynek jest znikomy. Poniekąd zgadzam się z kolegą Pavlitto84, że potrzeba tutaj bardziej masowego produktu odpowiedniej jakości, ale to już dyskusja na zupełnie odrębny temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Akurat zegarki bicolor są piękne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nic innego tylko zakasać rękawy i do roboty :)

 

Z narzekania nigdy nic dobrego się nie zrodziło :)

 

Inna sprawa, że trzeba mieć odpowiednie podejście tzw. "patriotyzm gospodarczy" - w jaki sposób? Kupujcie głośniki TONSIL, słuchawki UNITRA, polskie sery, buty i ciuchy....

 

Nie da się inaczej zwiększyć popularności naszych, rodzimych produktów bez ich kupowania.

 

Więc, kto chce może zwrócić następnym razem na to uwagę przy zakupach.

 

 

 

Problem w tym, że to jest śladowa cześć rynku, natomiast większość która nawet posiada możliwości tworzenia dobrych produktów robi je w sposób tandetny z pkt widzenia estetyki/wzornictwa - dalej nie ma u nas potrzeby jakości rozumianej szerzej niż tylko trwałość. 

Niedawno byłem na  Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie i nieraz dochodziłem do wniosku, że całą masę pokazanych tam przedmiotów można wykonać równie solidnie w naszym kraju, tylko że u nas nie przychodzi przedsiębiorcom na myśl zrobić to w jakiś estetyczny czy wyrafinowany sposób pomimo, że projektantów mamy dobrych. Tu widzę ogromny niewykorzystany potencjał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się kupować krajowe produkty i mam ich całkiem sporo, marzę o tym aby móc kiedyś kupić polskie auto które nie będzie odstawało od konkurencji i jednocześnie nie będzie kosztowało 50tys+ . Nie chcę kupować aut od Czechów którzy od paru lat robią u siebie nagonkę na polskie produkty że to ścierwo ( najpierw okna teraz żywność ), nie chcę też kupować od francuzów którzy kolaborują z ruskimi ( dozbrajają ich typowo ofensywną bronią, bo przecież do obrony okręty desantowe potrzebne nie są ! ) i mają w d*pie Polskę i jej bezpieczeństwo.

Inicjatywa kolegi chwalebna i trzymamy kciuki za rozwój.

 

Szkoda tylko, że nasza władza przed zagranicznymi obozami pracy rozpościera czerwone dywany, a naszych małych krajowych przedsiębiorców utopiliby w łyżce wody. Pieprzą, że wspierają polski kapitał ale to są bzdury nie mające pokrycia w rzeczywistości. Więc najpierw potrzebna byłaby oddolna rewolucja która uwolniła by ten kraj od tych pookrągłostołowych ciemiężycieli..a w krótkim czasie okazało by się że stalibyśmy się potęgą innowacyjności i przedsiębiorczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Leonie, jeśli chodzi o Unitrę to polski w całości jest ich sprzęt audio. Słuchawki pod tą marką są chińskie. Ponadto obecna Unitra raczej nie ma nic wspólnego ze starą polską Unitrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze jest dokładnie tak jak napisałeś. Ale wole wspierać Polaka, jego polskie przedsiębiorstwo niż Niemca, który również produkuje w oriencie a zarobione pieniądze wyda wszędzie - tylko nie w moim kraju.

 

Leonie, jeśli chodzi o Unitrę to polski w całości jest ich sprzęt audio. Słuchawki pod tą marką są chińskie. Ponadto obecna Unitra raczej nie ma nic wspólnego ze starą polską Unitrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zgadza się, tym bardziej szkoda, że Zrzeszenie nie znalazło po dziś dzień nikogo w Polsce, kto produkowałby takie słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tam gdzie mogę wybrać zawsze kupuję polski produkt. Niestety polskie rzemiosło padło pod naporem głównie taniej chińszczyzny, np.spróbujcie kupić polski (ba!, nie chiński) parasol.

 

Powoli odradza się krawiectwo i szewstwo. Niestety polskie produkty są droższe a my nadal jesteśmy zmuszeni oglądać każdą złotówkę z trzech stron zanim ją wydamy. Nawet w kategoriach tzw, luksusowych chociaż w tym przypadku oglądany będzie każdy tysiąc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w sklepach trudno kupić nawet polski czosnek, czy pestki dyni.

 

Problem leży chyba w tym, że w rzemiosłach spora część know-how przepadła (przerwa pokoleniowa), ręczna produkcja wymusza wysoką cenę, a bez know-how i pewnego wyrafinowania wzorniczo-projektowego trudno jest uzasadnić cenę (poza kosztami pracy). Kogo stać (i kto świadomy), ten co prawda często wybierze polski produkt nawet i w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się kupować krajowe produkty i mam ich całkiem sporo, marzę o tym aby móc kiedyś kupić polskie auto które nie będzie odstawało od konkurencji i jednocześnie nie będzie kosztowało 50tys+ . Nie chcę kupować aut od Czechów którzy od paru lat robią u siebie nagonkę na polskie produkty że to ścierwo ( najpierw okna teraz żywność ), nie chcę też kupować od francuzów którzy kolaborują z ruskimi ( dozbrajają ich typowo ofensywną bronią, bo przecież do obrony okręty desantowe potrzebne nie są ! ) i mają w d*pie Polskę i jej bezpieczeństwo.

Inicjatywa kolegi chwalebna i trzymamy kciuki za rozwój.

 

Szkoda tylko, że nasza władza przed zagranicznymi obozami pracy rozpościera czerwone dywany, a naszych małych krajowych przedsiębiorców utopiliby w łyżce wody. Pieprzą, że wspierają polski kapitał ale to są bzdury nie mające pokrycia w rzeczywistości. Więc najpierw potrzebna byłaby oddolna rewolucja która uwolniła by ten kraj od tych pookrągłostołowych ciemiężycieli..a w krótkim czasie okazało by się że stalibyśmy się potęgą innowacyjności i przedsiębiorczości.

 

 

Co prawda może nie na temat zegarków, ale bardzo trafna opinia, popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Więc najpierw potrzebna byłaby oddolna rewolucja która uwolniła by ten kraj od tych pookrągłostołowych ciemiężycieli..a w krótkim czasie okazało by się że stalibyśmy się potęgą innowacyjności i przedsiębiorczości.

Nie da się, muszą wymrzeć bo nikt nie spali im mostów. Także jeszcze kilkanaście lat pseudokapitalizmu, pseudoinnowacyjności i pseudo pro-przedsiębiorczości nas czeka :-/


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w sklepach trudno kupić nawet czy pestki dyni.

.

Polecam się. Jednorazowo do 1 tony ( 1000 kg)

:)

Poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam się. Jednorazowo do 1 tony ( 1000 kg)

:)

Poważnie.

A design masz fajny tych pestek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w DGP jest artykuł biznesowy o produkcji zegarków w Polsce.

Głównym bohaterem jest marka Leon Prokop, która chwali się produkcją zindywidualizowanych zegarków. Koperty są robione w Polsce, a tarcze samodzielnie w firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.