Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pirx65

Orient AAA Crystal

Rekomendowane odpowiedzi

Przekładam go już z pół roku z kąta w kąt .

Czy ma on jakąś wartośc ,kolekcjonerską oczywiście,żeby dac go do majstra?

Za automat chyba trochę zaśpiewa.

Stan nawet dobry ,ale nie chodzi.

 

 

post-56002-0-61398700-1410953164_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie co najwyżej sentymentalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji japońskiego troche liźniesz próbując odczytać dzień tygodnia  :D .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy nabytek który udało się przytulić.

Orient AAA crystal, damka. Ma strasznie porysowane szkiełko i cały mechanizm w środku zasyfiony dlatego nie chodzi. Zegarek był kupiony przez kogoś z rodziny 1994 roku.

Może ktoś doradzi ile by kosztowała wymiana szkiełka i kompletne spa. No i możecie polecić jakiegoś dobrego zegarmistrza w Trójmieście (nie wymieniacza baterii, bo u takiego już byłem i wszystkie zegarki które mu pokazałem to albo nie opłaca się albo po co robić)

Zegarek można zobaczyć tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/12271-dscn0295/http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/12270-dscn0297/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy nabytek który udało się przytulić.

Orient AAA crystal, damka. Ma strasznie porysowane szkiełko i cały mechanizm w środku zasyfiony dlatego nie chodzi. Zegarek był kupiony przez kogoś z rodziny 1994 roku.

Może ktoś doradzi ile by kosztowała wymiana szkiełka i kompletne spa. No i możecie polecić jakiegoś dobrego zegarmistrza w Trójmieście (nie wymieniacza baterii, bo u takiego już byłem i wszystkie zegarki które mu pokazałem to albo nie opłaca się albo po co robić)

Zegarek można zobaczyć tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/12271-dscn0295/http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/12270-dscn0297/

Rozumiem, że nikt nie potrafi mi coś sensownego doradzić :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Trójmiasta polecam zakład Baum&Baum na Waryńskiego we Wrzeszczu. Jeśli coś ma się nie opłacać, to powiedzą, ale to nie oznacza, że nie zrobią, jeśli będziesz chciał ;) Czasami trzeba trochę poczekać, bo miewają długie terminy, ale będziesz zadowolony.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Trójmiasta polecam zakład Baum&Baum na Waryńskiego we Wrzeszczu. Jeśli coś ma się nie opłacać, to powiedzą, ale to nie oznacza, że nie zrobią, jeśli będziesz chciał ;) Czasami trzeba trochę poczekać, bo miewają długie terminy, ale będziesz zadowolony.

Dzięki bracie.

Może orientujesz się ile kosztuje mycie mechanizmu i smarowanie (tak pi razy drzwi). Mam takie ze trzy zegareczki którym przydało by się takie spa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;)

 

Ostatnio mycie i smarowanie w Zodiaku (był strasznie brudny) kosztowało mnie 40 złotych, nie wiem jak z nowszymi zegarkami.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;)

Ostatnio mycie i smarowanie w Zodiaku (był strasznie brudny) kosztowało mnie 40 złotych, nie wiem jak z nowszymi zegarkami.

To niedrogo. Ostatnio pytałem się u zegarmistrza na Klonowej naprzeciwko puchatka o mycie i smarowanie glashutta z 69 roku to mi magik wyjeżdzał z remontem kapitalnym mimo, że tłumaczyłem, iż zegarek jest sprawny. W damskim orienciku chciałbym wymienić szkło no i mechanizm jest cały pokryty jakimś proszkiem, jakby skrystalizowaną solą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Baum przeciwnie, mnie ostatnio wyleczył (na razie :D ) z naprawy Atlantica z lat 70., bo okazał się do kapitalnego remontu. To pamiątka po dziadku, lecz średnio urodziwa, więc zajmę się nim, jak będę miał więcej wolnych funduszy. Szkiełko na pewno też Ci dopasują lub dorobią, zresztą w wątkach "Fachowiec poszukiwany" również są polecani. Słyszałem też o dobrym zegarmistrzu w centrum, ale nie mogę sobie przypomnieć o kogo chodziło, nigdy nie korzystałem z jego usług.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W centrum. Może chodzi o tego z Długich ogrodów bodajże 11. Kilkanaście lat temu korzystałem z ich usług i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładam go już z pół roku z kąta w kąt .

Czy ma on jakąś wartośc ,kolekcjonerską oczywiście,żeby dac go do majstra?

Za automat chyba trochę zaśpiewa.

Stan nawet dobry ,ale nie chodzi.

 

 

Jeżeli dalej go przekładasz i jeszcze nie doczekał się zabiegu to kilka tygodni temu oddałem ten sam model do p. Janasa (ul. Al. Pokoju 2), przeczyszczenie, smarowanie, wymiana szkiełka i tarczy (urwane były kołki mocujace) kosztowała mnie ok 85/95 zł (nie pamiętam dokładnie bo miałem jeszcze jeden zegarek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój oriencik damski. Właśnie wrócił od majstra. Po wymianie szkła plus pełna serwisówka mechanizmu ( wdała się nawet rdza )

post-74520-0-39172500-1424435590_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.