Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy :) Wpadłem na pomysł stworzenia odrębnego tematu, poświęconego zegarkom marki Lorus. Dlaczego Lorus ? Marka ta jest szeroko obecna na rynku czasomierzy, jest bardzo chętnie wybierana przez użytkowników, zarówno tych którzy interesują się zegarkami, jak i tych którzy traktują zegarek jako zwykły przedmiot użytkowo- ozdobny. Z pewnością niejeden z forumowiczów, podobnie jak ja, ma Lorusa w swych zbiorach. Bardzo często też Lorusy są polecane osobom proszącym o pomoc w wyborze zegarka. Dlaczego? Powiem jedynie pokrótce; świetna jakość w działaniu i w wykonaniu, wspaniałe i zróżnicowane wzornictwo oraz kapitalny stosunek ceny do jakości- to tak w telegraficznym skrócie.

Moją ideą jest aby ten temat stał się miejscem, gdzie możemy nie tylko zaprezentować nasze Lorusy, ale także wymieniać się wszelką wiedzą i poradami na temat czasomierzy tej marki. Zatem zapraszam Was do aktywności w tym temacie, a na dobry początek wrzucę foto mojego Lorusa :)

post-71605-0-28273000-1411225072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten twój Lorus, to ja też się pochwale mam taką jedną sztukę dziś na ręku właśnie :

 

post-71505-0-14827700-1411459710_thumb.jpg

 

Teraz poszedłem już w Seiko, ale moja droga zegarkowa to Lorus - Pulsar - Seiko ;)


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lpocias

Dziękuję za ożywienie wątku :) Lorus Twój ciekawy, nawet bardzo, to chyba jakiś niedostępny już obecnie model ? :)

Jaki mechanizm - możesz podać ? :) też posiadam w swych zbiorach Lorusa, Pulsara i Seiko :)

Kto jeszcze ma Lorusa - niech wrzuca foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lpocias

Dziękuję za ożywienie wątku :) Lorus Twój ciekawy, nawet bardzo, to chyba jakiś niedostępny już obecnie model ? :)

Jaki mechanizm - możesz podać ? :) też posiadam w swych zbiorach Lorusa, Pulsara i Seiko :)

Kto jeszcze ma Lorusa - niech wrzuca foty :)

Mechanizm vd53-x025. To limitowana seria blades :

 

http://www.lorus.pl/lorus-the-blades-i-9.html


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale :) bardzo okazałe sztuki :) wrzucajcie dalej, piszcie też swoje opinie o Lorusach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój Lorus na oryginalnej bransie i pasku typy rally.

post-53212-0-24928800-1411586357_thumb.jpg

post-53212-0-13733700-1411586363_thumb.jpg


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vandit - powiedz jaki to mechanizm i jak w ogóle sprawuje się Lorus z automatem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werk seiko na 21 kamieniach, chyba 7s26

na dobrym chodzie :)  bez zarzutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten twój Lorus, to ja też się pochwale mam taką jedną sztukę dziś na ręku właśnie :

 

attachicon.gifIMG_1991.jpg

 

Teraz poszedłem już w Seiko, ale moja droga zegarkowa to Lorus - Pulsar - Seiko ;)

Bardzo fajny, sam zakupiłem w tym roku ten model na bazarku ;) A co do niedostępności, to obił mi się o oko miesiąc temu w jednej z galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 7s26 mam w Seikaczu moim militarnym :) Dobór mechanizmów w Lorusach może nawet postawić pod znakiem zapytania sens nabywania droższych od nich Seikaczy.. :lol: ogólnie uważam że jakość Lorusów, ich wzornictwo i cena, stawia je IMO wyżej niż Casio, oczywiście modele z podobnego przedziału cenowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja ;) Żona ma takiego Lorusa:

post-53212-0-61822000-1411672453_thumb.jpg


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Pierce Brosman dołączył do klubu?

 

Zgadza się :) w ostatnim filmie "November Man" paraduje w takim:

 

140828-pierce-brosnan-november-man-lorus

Edytowane przez Crimson79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim ? Jest to jeden z moich planów zegarkowych na rok 2015 ;)

post-71605-0-25708100-1411859845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby ze względu na wodoszczelność wybrałbym te ;) :

     RT365CX9_1m.jpg

RT361DX9_1m.jpg

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim ? Jest to jeden z moich planów zegarkowych na rok 2015 ;)

Mam taki zegarek już 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony. Super zegarek na codzień za niewielkie pieniądze.

 

Polecam tylko zmienić pasek, bo oryginalny nie jest najlepszej jakości. Szybko się niszczy i jest sztywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.