Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moje 2 lorusy, oba chrono:

 

RF877CX9 - jeszcze wystawiony na bazarku, ale w zasadzie już się rozmyśliłem i zostanie u mnie :):

 

post-30539-0-24306800-1416405765_thumb.jpg

 

post-30539-0-57088500-1416405809.jpg

 

RF829DX9 - ten z kolei być może wyląduje na bazarku, ma te same funkcje co powyższy, a bardziej chyba lubię ten poierwszy zegarek:

 

post-30539-0-20704100-1416405777_thumb.jpg

 

post-30539-0-23701200-1416404670_thumb.jpg

 

wcześniej miałem 2 inne lorusy chrono i jeden diver tej firmy, ale obecnie mam powyższe dwa. Moja opinia o marce jest bardzo pozytywna - chyba najlepsza relacja jakości do ceny, (obok seiko 5  - to też rewelacja). Drugi z lorusów miał 2 felery (może zawiodła kontrola jakości, może transport...), były to: brak zbieznościwskazówek24-godzinnej tarczki chronografu (na g. 6-tej) oraz zacinający się przycisk chronografu - pierwszy skutecznie usunięty, drugi - nie do końca - przycisk działa, lecz wraca powoli do pozycji wyjściowej, ale generalnie również autoryzowany serwis, przynajmniej we Wrocławiu jest bardzo dobry. W zasadzie jedynym chyba mankamentem lorusów chrono, są dość ciężko działające przyciski chronografu... No i luma, niestety słaba lub nawet marna (w moim lorusie RF877CX9 jest tak cienka warstwa na wskazówkach i indeksach, że aż ziarnista, ledwie się tli, a i to krótko). Co ciekawe, ogólnie wskazówki trafiają w indeksy (poza opisanym wyżej przypadkiem), ale ten akurat problem (nietrafiania wskazówek w indeksy) wystepuje nawet w zegarkach kwarcowych z wyższej półki, renomowanych firm. Statystycznie, uwzględniając moje doświadczenie (5 lorusów) jest bardzo dobrze. Generalnie Lorusa mogę polecić z czystym sumieniem :) ale z ograniczeniem do kwarcowych - jesli chodzi o automaty czy mechaniki, to tutaj na razie wolę seiko 5 - ze względu jednak na design, a nie jakość (przypuszczam, że lorusy nie-kwarcowe sa zegarkami dobrej jakości, na razie jednak zbyt mały jest wybór wzorów).

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RXF41AX7

To jeśli ktoś szuka lorusa z mocna lumą :)

Szkoda że tak słabo jest ten model u nas obecny. Na WUS jest dość fajna krótka recenzja, jeśli ktoś chce to mogę podrzucić link.

Jeśli chodzi o samego lorusa, to chyba gdzieś właśnie na WUS ktoś wysnuł teorie, że te najciekawsze modele lorusa i j.springs są dość szybko wygaszacze aby nie robić konkurencji dla seiko. I chyba mogę się z tym zgodzić patrząc na słaba dostępność diverow j.springs które w swoim budżecie nie miały żadnej konkurencji.

 

Ten lorus to rewelka - niestety nie do kupienia w Polsce.... a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dodam tylko,ze jesli chodzi o dokladnosc chodu to nawet tanie kwarcowe Larusy bija na glowe swoje odpowiedniki wsrod Casio. Mam po dwa zegarki casio i larus, w tym samym przedziale cenowym i ...larusy kwarcowe nie gubia wiecej na m-c niz pare sekund.Natomiast casio miesci sie w okolicach 20-30 sek. miesiecznie. Chociaz najlepszy z moich czasomierzy to militarny citizen ecdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starzec jeżeli to co piszesz jest prawdą to powinieneś zareklamować swoje casio skoro twoja odchyłka jest większa niż 15 sec na mc. Ja mam 4 kwarce casio i bardzo dobrze trzymają czas mam też kwarcowego lorusa i z nim też nie mam problemów. Ustalmy jedno mówimy o zegarkach kwarcowych które nie mają problemu z gubieniem czasu 20 sekund miesięcznie jak opisujesz to jakiś ewenement, dokładność kwarcu jest na tyle wysoka że raz ustawiony będzie trzymał spokojnie prawidłowy czas przez pół roku do kolejnej jego zmiany ponieważ odchyłki w okolicach 10 a często poniżej 10 sekund miesięcznie dadzą niespełna minutę w przeciągu pół roku. Owszem jak ktoś chce mieć czas co do sekundy to musi zdecydować się na synchronizację radiową.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starzec jeżeli to co piszesz jest prawdą to powinieneś zareklamować swoje casio skoro twoja odchyłka jest większa niż 15 sec na mc. Ja mam 4 kwarce casio i bardzo dobrze trzymają czas mam też kwarcowego lorusa i z nim też nie mam problemów. Ustalmy jedno mówimy o zegarkach kwarcowych które nie mają problemu z gubieniem czasu 20 sekund miesięcznie jak opisujesz to jakiś ewenement, dokładność kwarcu jest na tyle wysoka że raz ustawiony będzie trzymał spokojnie prawidłowy czas przez pół roku do kolejnej jego zmiany ponieważ odchyłki w okolicach 10 a często poniżej 10 sekund miesięcznie dadzą niespełna minutę w przeciągu pół roku. Owszem jak ktoś chce mieć czas co do sekundy to musi zdecydować się na synchronizację radiową.    

 zawsze pisze prawde, albo przemilczam jesli fakty sa niewygodne dla mnie osobiscie..he..he..tyle wstepem. Nie moge reklamowac, bo moje casio /podobnie jal larus/ to budget class. casio SGW 300H wg instrukcji _/+ 30sek m-c.  drugi  casio WV 59E radio controlled, ten podobnie do 30sek, o ile nie polaczy sie z nadajnikiem wzorca. Natomiast larusy gubia po pare sekund na miesiac. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Natomiast larusy gubia po pare sekund na miesiac. pozdr.

 

 

 dodam tylko,ze jesli chodzi o dokladnosc chodu to nawet tanie kwarcowe Larusy bija na glowe swoje odpowiedniki wsrod Casio. Mam po dwa zegarki casio i larus, w tym samym przedziale cenowym i ...larusy kwarcowe nie gubia wiecej na m-c niz pare sekund

"LORUSY!!" na Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie zamienię mojego lorusa chrono z białym cyferblatem (kilka pstów wcześniej) na lorusa RXN55BX9 (diver w kwarcu, pepsi bezel)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,to  z pospiechu.

 

NIe przejmuj się ;) to częste przejęzyczenie, nawet u renomowanych zegarmistrzów, przynajmniej co najmniej jednego, z Wrocławia ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim ? Jest to jeden z moich planów zegarkowych na rok 2015 ;)

 

Koniecznie obejrzyj na żywo, np. w TT, wiele lorusów w realu wygląda inaczej niż na zdjęciach producenta, ten przedstawiony również, chodzi o rozmiar koperty, poza tym indeksy i podziałka są "narysowane" na tarczy, moim zdaniem nakładane indeksy są o wiele bardziej eleganckie. To oczywiście moja subiektywna opinia, ale też zastanawiałem się nad tym modelem, po czym odpuściłem, właśnie po obejrzeniu go w TT. Zresztą uważam, że tarczka z indeksem 24-h jest zbędna, zamiast niej wolę 24 godzinny chronograf, aczkolwiek wtedy lorus stosuje inny układ tarczek. Swego czasu poszukiwałem eleganckiego chrono (do garniaka) i niestety żaden lorus nie przypadł mi do gustu, wybrałem casio BEM-506L

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek. Historia z cyklu "warto czasem zajrzeć do outletu time trend i zbajerować ekspedientke" :)

rh317ax9

93bb64c0c4e457b626d974a85743f479.jpg

Kupiony za stówkę.

 

Pierwsze wrażenie fajne, i tak chciałem kupić coś ala diver. Nurkować z nim nie będę więc ten powinien zdać egzamin. Bransoleta niestety wygląda ładnie ale zrobiona jest słabo. Trzeba będzie wymienić na pasek. Co polecacie do tego typu zegarka?

Edytowane przez LabuddaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,to  z pospiechu.

No problem ;)

 

Dzisiejszy nabytek. Historia z cyklu "warto czasem zajrzeć do outletu time trend i zbajerować ekspedientke" :)

rh317ax9

93bb64c0c4e457b626d974a85743f479.jpg

Kupiony za stówkę.

 

Pierwsze wrażenie fajne, i tak chciałem kupić coś ala diver. Nurkować z nim nie będę więc ten powinien zdać egzamin. Bransoleta niestety wygląda ładnie ale zrobiona jest słabo. Trzeba będzie wymienić na pasek. Co polecacie do tego typu zegarka?

WR100m spokojnie da radę,

bransoleta pewnie ze zwijanych ogniw to mnie wnerwia w Lorusach,może by jakąś gume skombinować albo jakiś pach np:

medium_mar1501_2.jpg

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LabuddaM

świetny Lorus, gratuluję zakupu :) na czym polega wadliwość bransolety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa które można wyjąć przy regulacji są brzydko zwinięte, widać łączenia dość wyraźnie. Jutro zrobię zdjęcie i Wam pokaże. Zegar musiał zostać w samochodzie służbowym, zona nie musi wiedzieć ze znów cos nowego kupilem:) problemem jest to, ze bransoletka mi się podoba, może się chwile z nią pomecze . maskownice nadają jej tajnego charakteru. Ewentualnie myślę nad czarno niebieskim lub brązowo niebieskim paskiem. Zobaczymy czy cos ciekawego się trafi. A bransoleta zostanie na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57421d1365a07f39fcac905f64cc3b31.jpg

 

Mam nadzieję że widać na zdjęciu o co mi chodziło. Wg zegarmistrz jest to wina sposobu w jaki skraca się bransoleta. W sumie chyba się z tym zgodzę, bo mam w domu jakieś dwie inne zwijane od casio i tam nawet po kilku latach nie rozłazi się to tak mocno jak tu od razu po wyjęciu z pudełka.

W sumie na ręku tego nie widać ale sama świadomość tego co tam jest mnie męczy

 

Edit:

Jakoś ostatecznie nie miałem natchnienia do wyboru pasków, wiec lorus wylądował na pasku, który gdzieś się kurzył w szufladzie.

f81faecffa5e209ba479af5ab9176e1e.jpg

 

Na razie zostaje tak, chociaż bardzo mnie kusi żeby zamówić parę sztuk od pattini. Na razie finanse skutecznie mnie ograniczają, wiec może napisze list do Mikołaja z zapotrzebowaniem :)

Edytowane przez LabuddaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to wystawiłem na allegro RXH37HX9 (z szafirowym szkiełkiem) i RT393BX9 w atrakcyjnych cenach. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv. (mam nadzieję, że nie złamię w ten sposób regulaminu forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet szukał ale w z innym mechanizmem chrono. Kiedyś Tomek z Wrocławia miał na bazarku ale się spóźniłem i się rozmyślił. Ale jak ktoś będzie chciał RF877CX9, RF331BX9 lub coś w tym stylu to... (też mam nadzieję, że nic nie złamałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to wystawiłem na allegro RXH37HX9 (z szafirowym szkiełkiem) i RT393BX9 w atrakcyjnych cenach. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv. (mam nadzieję, że nie złamię w ten sposób regulaminu forum).

Dział "sprzedam"

 

Ja bym nawet szukał ale w z innym mechanizmem chrono. Kiedyś Tomek z Wrocławia miał na bazarku ale się spóźniłem i się rozmyślił. Ale jak ktoś będzie chciał RF877CX9, RF331BX9 lub coś w tym stylu to... (też mam nadzieję, że nic nie złamałem :)

Dział "poszukuję"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Lorusy chrono w sklepach prawie wszystkie mają układ zegarów - 3, 6, 9 i na 3 jest zegar 24h. Zastanawiam się po co? Co prawda przykładowo o 6 jest ciemno, ale raczej nie pomyliła mi się jeszcze 6 rano z 6 wieczorem. Dla mnie strata miejsca.

Edytowane przez innyreader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Lorusy chrono w sklepach prawie wszystkie mają układ zegarów - 3, 6, 9 i na 3 jest zegar 24h. Zastanawiam się po co? Co prawda przykładowo o 6 jest ciemno, ale raczej nie pomyliła mi się jeszcze 6 rano z 6 wieczorem. Dla mnie strata miejsca.

 

taka moda nastała, może wróci stara moda, nawet nie muszą zmieniać ukladu, choć teraz to też nie bardzo wygląda (górna częśc tarczy pusta, na dole "nawalone", bo jeszcze datownik wcisnęli na ok. 4-tą ;), tylko tą niepotrzebną tarczkę AM/PM. Są chyba jednak nadal lorusy z 24h chronografem i nawet alarmem, np. RF331BX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lorus wylądował na pasku

 

 

niestety wiekszość zegarków o grubości kop[erty ponad 8 mm ma tak nisko umieszczone otwory na teleskopy, że po zamianie bransolety na pasek, nawet tak samo grubyjak bransoleta, pozostaje zbyt duży fragment blyszczącego boku kopery między uszami - coś, co zasłania maskownica, a co odsłonięte mi się nie podoba, zaburza symetrię. Są oczywiście paski, nawet skórzane tak skrojone, że zasłaniają rzeczony ww. opisany fragment koperty tak, jak maskownica - ale to wymiarówki pod konkretny model

 

PS. nie nabijam postów (nie wiem po co miałbym to robić,), tylko nie umiem umieścić cytatów z dwóch róznych postów w jednym poście - chyba trzeba zalozyć dwa posty cytaty i przekleić z jednego do drugiego?

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Lorusy chrono w sklepach prawie wszystkie mają układ zegarów - 3, 6, 9 i na 3 jest zegar 24h. Zastanawiam się po co? Co prawda przykładowo o 6 jest ciemno, ale raczej nie pomyliła mi się jeszcze 6 rano z 6 wieczorem. Dla mnie strata miejsca.

Ty nie pomylisz pory dnia ale zegarek owszem może jeżeli go źle nastawisz to bedzie Ci zmieniał datę o 12 w południe zamiast w nocy. Oczywiście każdy z nas forumowiczów wie jak nastawić zegarek ale tarcza 24 h to udogodnienie w tej kwestii szczególnie dla laika. Ponadto obrazuje upływ doby dzieki umieszczeniu 24 godzin na jednej tarczy co uświadamia niektórym zabieganym osobom ile ich życia pochłania praca. Ogólnie uważam że tarcza 24 h raczej ba plus i przydatna ale jak ktos patrzy na to z perspektywy "przecież niw pomylę 6 z 18..." to faktycznie może uznać to za stratę miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest podaż i jest popyt ;)

 

dla mnie o zbędności tej tarczy decyduje fakt, że jej dodanie powoduje:

1) drastyczne ograniczenie czasu mierzonego chronografem (1h zamiast 24h)

2) zmianę funkcji centralnej wskazówki sekundnika (pokazuje sekundy a nie skundy chronografu)

 

Oczywiście to kwestia subiektywna, ja jednak wolę chrono 24h z centralnym sekundnikiem chronografu

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest podaż i jest popyt ;)

 

dla mnie o zbędności tej tarczy decyduje fakt, że jej dodanie powoduje:

1) drastyczne ograniczenie czasu mierzonego chronografem (1h zamiast 24h)

2) zmianę funkcji centralnej wskazówki sekundnika (pokazuje sekundy a nie skundy chronografu)

 

Oczywiście to kwestia subiektywna, ja jednak wolę chorno 24h z centralnym sekundnikiem chronografu

 

Ja podobnie na to patrzę, ale jeżeli ktoś chce to nie ma problemu. Ale niech będzie wybór. Byłem 3 salonach na Śląsku i może był jeden egz. bez tej tarczy i cenralnym sekundnikiem z chrono.

Edytowane przez innyreader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Lorusy chrono w sklepach prawie wszystkie mają układ zegarów - 3, 6, 9 i na 3 jest zegar 24h. Zastanawiam się po co? Co prawda przykładowo o 6 jest ciemno, ale raczej nie pomyliła mi się jeszcze 6 rano z 6 wieczorem. Dla mnie strata miejsca.

to jest odpowiedź na zapotrzebowanie imprezowiczów :) Chlejesz przez kilka dni, zamknięty gdzieś w piwnicy i przynajmniej wiesz czy 6 rano czy 18 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.