Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet pozwala kupić coś w cenie Pulsara lub Lorusa.

 

Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam kilka pytań odnośnie Lorusów.

 

Od dawna choruję na pomarańczowego divera, ale nie ukrywam, że chciałbym coś tańszego niż Orient Mako. Myślałem, że nic takiego nie ma, a okazuje się, że jest Lorus RXN57BX9. No właśnie, tylko czy rzeczywiście jest. Ma ktoś z Was pomysł gdzie można go dorwać?

 

Drugi zegarek, nad którym się zastanawiam to RT342EX9. Ktoś z Was może coś więcej powiedzieć na jego temat? Jest kilka bardzo podobnych modeli, ten wariant kolorystyczny mi odpowiada najbardziej. Orientujecie się, czy gdzieś mogę do niego dokupić Lorusowski pasek kauczukowy, czy będzie trzeba szukać zamienników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie są Lorusowi sympatycy? :)

Da się gdzieś wyrwać tego pomarańczowego, o którym pisałem wyżej?

 

Co do chrono (RT342EX9) to udało mi się w timetrendzie pooglądać bliźniaczy model (inna wersja kolorystyczna) i wygląda całkiem milusio. Trochę jest przeogromny, zwłaszcza w porównaniu do radzieckich zegarków, które noszę na co dzień, ale pewnie się przyzwyczaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery Lorusa można spotkać w Wawie w TT w Galerii Mokotów. Warto też odwiedzić TT Outlet w CH Factory na Ursusie, tam można upolować prawdziwe perełki w śmiesznych cenach, ale też trzeba trafić. Ostatecznie sklepy internetowe i Allegro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery Lorusa można spotkać w Wawie w TT w Galerii Mokotów. Warto też odwiedzić TT Outlet w CH Factory na Ursusie, tam można upolować prawdziwe perełki w śmiesznych cenach, ale też trzeba trafić. Ostatecznie sklepy internetowe i Allegro..

W TT byłem u siebie (Łódź) i miła pani sprawdziła, że nie mają w całej Polsce. Teraz jeszcze dzwoniłem do TT w Factory i to samo. Przy okazji pozbawiłem się złudzeń, że jest szansa go gdzieś w TT wyrwać.

 

Zostaje pewnie czekanie, aż coś pojawi się na allegro, bo jedyne co google wypluło to 1zegarki.pl, ale oczywiście jest niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak miła pani powiedziała, że nie ma - to nie ma :) Tego RXN57BX9 nigdy na oczy nie widziałam u siebie. Musiałbyś sprawdzić na stronie TT czy są jakieś podobne divery, bo jeżeli dany model jest na stronie, to znaczy, że jest fizycznie gdzieś w Polsce, może być nawet w innym sklepie i wtedy można szukać najlepszej oferty.

 

 

A z tych chrono one wszystkie mają podobne gabaryty, jedynie RT329DX9 może być nieco mniejszy z tego co pamiętam. Różnice w wymiarach są minimalne, ale przymierzyć trza, bo każdy zegarek inaczej się układa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest znacznie poważniejszy; są doskonałe modele Lorusa w stylu militarnym, lotniczym, są divery niebieskie z bezelem Pepsi, automaty i kwarce.. ale nie są dostępne w Polsce, a już na pewno nie w sieciowych salonach typu TT. Pokutuje na naszym rynku dziwny trend, a mianowicie dystrybutorzy starają się dostosować wzornictwo do mentalności statystycznego Polaka, stąd szeroka dostępność modeli sztampowych, a deficyt ciekawych. Ponadto- co gorsze- ciekawe i tanie modele Lorusa, czy nawet Pulsara, są zupełnie niedostępne, chodzi o to aby klient poszukujący takich zegarków musiał przepłacić za droższe marki. Przykład: pełno jest w TT Seiko 5, naturalnie design klasyczny.. ale czy spotkacie tam Seiko 5 w wersji militarnej ? Oczywiście- NIE :D W pewnym sensie salony zegarkowe traktują nas jak głupków - IMO ;)

Edytowane przez Pavlitto84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem fajnego Lorusa, niestety zostawiłem u jednej z koleżanek i trudno mi go teraz odebrać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki ma moja ma druga połowica :wub:

post-58360-0-12522500-1442841531_thumb.jpg

Edytowane przez walker06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest znacznie poważniejszy; są doskonałe modele Lorusa w stylu militarnym, lotniczym, są divery niebieskie z bezelem Pepsi, automaty i kwarce.. ale nie są dostępne w Polsce, a już na pewno nie w sieciowych salonach typu TT. Pokutuje na naszym rynku dziwny trend, a mianowicie dystrybutorzy starają się dostosować wzornictwo do mentalności statystycznego Polaka, stąd szeroka dostępność modeli sztampowych, a deficyt ciekawych. Ponadto- co gorsze- ciekawe i tanie modele Lorusa, czy nawet Pulsara, są zupełnie niedostępne, chodzi o to aby klient poszukujący takich zegarków musiał przepłacić za droższe marki. Przykład: pełno jest w TT Seiko 5, naturalnie design klasyczny.. ale czy spotkacie tam Seiko 5 w wersji militarnej ? Oczywiście- NIE :D W pewnym sensie salony zegarkowe traktują nas jak głupków - IMO ;)

Zgadzam się z Tobą ale jest popyt jest podaż. Dystrybutor dostosowuje ofertę modeli oraz ich ceny względem rynku, a więc to co się sprzeda najlepiej i najwięcej. Ja także ubolewam nad małym wyborem zegarków w Polsce, ale my maniacy zegarkowi nie stanowimy raczej dużego odsetku społeczeństwa i nasze potrzeby nie są brane pod uwagę.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diego04

Masz sporo racji.. Ale też miałem na myśli taki aspekt problemu, że nie tylko brakuje ciekawszych modeli, ale- jeśli już się pojawią, to w droższych segmentach cenowych. Innymi słowy: chcesz lotnika/nurka/wojaka- wyłóż więcej pieniędzy. Po co klient ma wiedzieć że taki Lorus za 200- 300zł też ma nurki czy wojaki ? :huh: Swoją drogą- czy wszyscy Ci "nosiciele" zegarków (nie mylić z miłośnikami) nie domyślają się, że machina marketingowa często robi ich w wała, czy nie potrafią sami we własnym zakresie pozyskać informacji co warto kupić, a co nie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywany pomarańczowy diver RXN57BX9 to model obecnie niedostępny. Jeżeli jeszcze da się go kupić, to chyba po dłuższych poszukiwaniach i raczej używany. O ile dobrze kojarzę, to ok. rok temu, Kolega Dorian06 kupił taki model w TT (bodajże) i to jako.... unisex badź damkę ;)

 

Nie da się go porówanć z rayem - orient to inna klasa, do tego automat. Bywają pomarańczowe raye i mako . Mako to moim zdaniem najlepszy budżetowy diver. Z tego, co się orientuję, są również kwarcowe divery orienta, również pomarańczowe. Marki nie trzeba polecać, jest tak samo dobra jak seiko.

Nadmienię, że miałem wspomnianego lorusa, solidny, ale wolałbym mako (gdybym chciał divera, obecnie nie chcę ;)

.

NIe wydaje mi się, aby lourus miał jakiś marketing, poza sklepami, w których ofercie się znajduje. To marka przeznaczona dla innej klienteli (w założeniu) niż seiko.

Byłem miłośnikiem lorusa, ale przyznam szczerze, że moim zdaniem popsuł im się design (są rozmiarowo zbyt duże, lunety są za wysokie), poza tym, w prawie wszystkich modelach chrono stosują mechanizm z układem tarcz, którego nie lubię - zbędna tarcza 12/24 i chodzący centralny sekundnik. O wiele bardziej podobały mi się modele sprzed 5 lat, z centralną sekundą chronografu, nieco mniejsze i "chudsze"


 

Nota bene - wystawiłem na bazarku porządne chrono lorusa "starej linii". Powodem sprzedaży jest nabycie chronografu seiko... Zegarek jest bardzo fajny, kiedyś go już wystawiłem, ale się rozmyśliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze jakis czas temu koledzy narzekali na intensywnosc lumii w lorusach, to spiesze doniesc,ze jesli dla kogos ta wlasciwiosc zegarka jest niezbedna i zalezy komus na niej to jest model, wprawdzie budzetowy w ascetycznej wersji zegara dworcowego z podwojnym indeksem godzin 12/24 i podwojnym datownikiem a tarcza w nim swieci po krotkim naswietleniu tak intensywnie,ze doslownie przeswietla na wylot material koszuli, wieczorem wrecz lezac w wyrku przez rekaw pizdzamy tworzy jasny krag na suficie!! to model RXF41AX7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem zapytać o zegarek Lorus RH883BX9.

Miał ktoś z nim styczność? Jakieś opinie?

RH883BX9.jpg

Chciałbym go kupić w salonie TT.

Jest jakaś szansa na rabat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem zapytać o zegarek Lorus RH883BX9.

Miał ktoś z nim styczność? Jakieś opinie?

RH883BX9.jpg

Chciałbym go kupić w salonie TT.

Jest jakaś szansa na rabat?

 

http://yesap.com/meskie-na-pasku/3218-zegarek-lorus-rh881bx9.html

 

Również korzystna cena. Możesz spróbować się potargować :)

Edytowane przez bigalquin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Sekundnik który niedokładnie trafia w indeksy to norma czy tylko mi się taki trafił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można spróbować. Chodzi o wskazókę sekundnika czy np. chrono? Jesli np. wskazówka chrono nie trafia w indeks po wyzerowaniu, to da sie coś z tym zrobić (kiedyś zegarmistrz wyregulowal taką w jednym z moich liorusów chrono).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.