Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Rekomendowane odpowiedzi

nie otworzę z mojego kompa (blokada), Opisz problem - chronograf czy nie, która wskazówka i w którym momencie (podczas pracy, czy po wyzerowaniu). Jesli duża sekundowa, to sporo kwarcy tak ma, jesli zaś od chrono, np. na tarczce, po wyzerowaniu nie trafia w indeks (chodzi o indeksy, a nie zatrzymanie na 12-stej, to sie kapibruje w chronografach), to można próbowac reklamacji. Miałem podobny problem, wskazówka setnych po wyzerowaniu nie trafiała idealnie na 00 (był między indeksami) i w serwisie ponownie ją założono (p. Złocińscy we Wrocławiu, serwisują zegarki z Zibi). POdobnie miałem kiedyś w casio edifice, ale chyba ostatecznie problemu skutecznie nie usunięto (to nie był wspomniany serwis Zibi, odsylałem sprzedawcy) i lekko nie trafiała

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej klasyczny przypadek, chyba, że wskazówka jest obluzowana. Możesz spróbować zareklamować, jesli kupiłeś go na odległość. W sklepie stacjonarnym moga powiedzieć, że miałeś czas na zbadanie towaru, a wada jest widoczna (chyba, że to wynik obluzowania wskazówki, wówczas powinni to usunąc), Pomimo tego, że jest to jak sie wydaje, akceptowalna przez prducentów i zegarmistrzów przypadłośc, nie widzialem w instrukcjach lorusa jakiejś informacji na ten temat (może niedokładnie czytałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roni11 normalna rzecz. U mnie też sekunda nie trafia w indeksy np. w Adriatice. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Sekundnik który niedokładnie trafia w indeksy to norma czy tylko mi się taki trafił?

 

 to zalezy od modelu, sa takie co trafiaja w indexy i takie co nie, ale dlaczego ?  trudno powiedziec, moj trafia idealnie, :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem waszych opinii i kupiłem taki oto zegarek na prezent.

 

Lorus RH886BX9

 

Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciu.

 

post-74520-0-54175100-1450690989.jpg

 

zdjęcie ze strony Time Trend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odpowiedzieli, że to standard, dodatkowo na stoperze wskazówka nie startuje z 12 tylko z 11 jakby jak jest wyzerowana to jest cofnieta delikatnie na minus od godz. 12. Pani w salonie wywalila oczy na mnie jak na debila pytajac czego spodziewalem sie po zegarku za 350zl. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odpowiedzieli, że to standard, dodatkowo na stoperze wskazówka nie startuje z 12 tylko z 11 jakby jak jest wyzerowana to jest cofnieta delikatnie na minus od godz. 12. Pani w salonie wywalila oczy na mnie jak na debila pytajac czego spodziewalem sie po zegarku za 350zl. :P

 

Nie jestem osobą pretensjonalną, ale za taki tekst "miła" pani powinna dostać choćby naganę. Za 350zł masz prawo otrzymać zegarek poprawnie działający, zauważ że nawet za dużo mniejsze pieniądze można dostać zegarek który nie robi takich problemów. Oczywiście jeden taki egzemplarz nie podważa ogólnie dobrej jakości zegarków Lorus. Można to wyregulować samemu.. z tego co pamiętam (mogę się mylić) trzeba naciskać chrono na wyciągniętej koronce. Miałem to samo w Ennio Vittori i jakoś mniej- więcej tak temu zaradziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czytelny, zdjecie nie oddaje do konca uroku tego zegarka, co mnie zaskoczylo na + to jakosc wykonania w porownaniu z zegarkami w podobnym segmencie cenowym. W moim odczuciu Lorus oferuje bardzo dobre paski porownujac je np. z paskami od festiny, to jest niebo a ziemia.

Edytowane przez PustyRZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czytelny, zdjecie nie oddaje do konca uroku tego zegarka, co mnie zaskoczylo na + to jakosc wykonania w porownaniu z zegarkami w podobnym segmencie cenowym. W moim odczuciu Lorus oferuje bardzo dobre paski porownujac je np. z paskami od festiny, to jest niebo a ziemia.

Mam dwa lorusy i paski po pol roku noszenia sa praktycznie do wyrzucenia, bo wstyd w takich chodzic. Byc moze jakies festiny maja gorsze, ale to zadne pocieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z paskami różnie bywa, znajomi mają lorusy - jeden na skórze a drugi na gumie i po 2 latach dalej oryginalne paski w dobrej kondycji a są jednozegarkowcami i lorusy często na ręce. Brat w oriencie w ciągu 2 lat przerobił 2 oryginalne paski, teraz ma bransoletę, zegarek raczej wekendowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje się do klubu moim Świątecznym prezentem. 

 

zegarek ładny. Sam kupiłem żonie pod choinkę model pokazany parę postów wyżej. Wykonanie zegarka jest na wysokim poziomie, koperta wykonana ze stali i pokryta złotem, detale wykonane precyzyjnie, nie ma się do czego przyczepić.

Żona jest zachwycona prezentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego złota to jest 100% pewność? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego złota to jest 100% pewność? ;)

Farbka czy pazłotko to nie jest. Natomiast jest pozłacany, a że teraz robi się to warstewką 2 mikrometrów to insza inszość.

Na pewno nie jest to casio za 8-9 dych. Lorus mojej żony jest naprawdę w detalach świetnie zrobiony czym miło zaskakuje. Wcześniej nie miałem do czynenia z tą marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze i ja dolacze do klubu Lorusa => 10pvtqh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moj Lorus, którego posiadam od miesiąca. Wyjątkowy mechanizm automatyczny ponieważ po miesiącu chodzi niemalże idealnie z zegarem atomowym(ułamki sekundy różnicy) Noszony robi sekundę do przodu a w nocy leżąc koronką do góry traci ją ;) Miałem szczęście ;)

Tu zdjęcie:

100ba9ff88440dfffd6f4f4bd1005ff3.jpg

http://shadowz.net/download/100ba9ff88440dfffd6f4f4bd1005ff3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilel, @krazy777

 

Fajne zegarczki. Jaką mają średnicę i co to za modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda na tych zdjęciach z linka. Tarcza jest ładna, wygląda na kremik.

Mechanizm to pewnie 7s26, porównałem wygląd mechanizmu z fotki z moim seiko five.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.